Akyazı'da denetimden kaçan motosikletli zor anlar yaşattı

Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü çok sayıda şikayetin geldiği plakasız, tescilsiz ve abartı egzoz bulunan motosikletlere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerden kaçan motosikletlilerin yakalanması için İlçe Jandarma Komutanlığı’nın motorize ekipleri de destek verdi. İlçe merkezinde birçok noktada kontrol noktası oluşturan polis ve jandarma, çok sayıda motosikleti topladı. Kask takmayan birçok motosikletliye de cezai işlem uygulandı.

Plakasız ve tescilsiz 7 motosiklet, çekicilere yüklenerek yediemin garajına götürüldü. Denetimi fark edip kaçan motosikletliler ile motorize ekipler arasında kovalamacalar yaşandı. Gazi Süleymanpaşa Mahallesi’nde bir genç peşindeki motosikletli jandarmadan kaçmak için pasaja saklandı.

Pasaja hızla giren motosikletli motordan düşerek yaya olarak kaçtı. Motosikletli sürücü peşindeki ekiplerden kaçıp pasaja saklandığı anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde kovalamacadan kaçan gencin motosikletiyle pasaja girmesi, hemen ardından motosikletli ekiplerin sokağa girdiği görüldü.

- NetGaste, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.netgaste.com/video/5362538/akyazida-denetimden-kacan-motosikletli-zor-anlar-yasatti