Cemil Meriç'ten gururlandıran başarı

CEMIL MERIÇ SOSYAL BILIMLER LISESINDEN GURURLANDIRAN BAŞARI

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesini sosyal faaliyetlerde gösterdiği başarıyla sınavsız burslu olarak kazanan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Merve Nur Tetiki başarısından dolayı kutladı.

CMSBL Müdürü Mehmet Topaloğlunun da hazır bulunduğu törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş okullarımızda akademik başarısının yanında sosyal faaliyetlerin de çok önemli olduğuna dikkat çekerek Merve kızımızın sosyal faaliyetlerdeki başarısıyla burslu olarak üniversiteyi kazanmasının gurur veren bir başarı olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencimizin başarısında pay sahibi olan öğretmenlerini okul yöneticilerini ve ailesini ayrı ayrı tebrik etti.

Daha önce de Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Burak Dikmenler Koç Üniversitesinin  Anadolu Bursiyeri programı kapsamında  Hukuk Fakültesinde okuma hakkı elde etmişti.

Okul Müdürü Mehmet Topaloğlu Cemil Meriçin Lisem Üniversitemdir düsturunu şiar edinen Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinin hem entelektüel faaliyetleri hem de üniversiteye yönelik başarılarıyla adından söz ettirmeye devam ettiğini belirtti.

Anadolu Bursiyerleri Programı Koç Üniversitesinin sunduğu imkânları üstün yetenekli ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırma bilimin ilerlemesine katkı sağlama ve dolayısıyla toplumumuzun gelişimine katkıda bulunma yolunda kuşkusuz ülkemizdeki en büyük burslardan bir tanesi. Fırsat eşitliğini öne çıkarmayı amaçlayan burs programı.

2011 yılında hayata geçirilen Anadolu Bursiyerleri Programı ilk senesinde Anadolunun çeşitli illerinden başarılı ve ihtiyaç sahibi 14 öğrenciye Koç Üniversitesinde tam burslu eğitim görme imkânı sağladı. Programa katılan yeni bağışçılar ve desteklerini sürdüren mevcut bağışçıların katkıları ile bugüne kadar Anadolu Bursiyeri olarak eğitim gören öğrencilerin sayısı 1000i geçti.

Programın amacı öğrencilerin üniversite sınavında göstermiş olduğu başarının yanında lise hayatları boyunca göstermiş oldukları entelektüel gelişim ve yapmış olduğu sosyal faaliyetlerin de değerlendirilmesi odaklı. Bu anlamda lise hayatı boyunca yapmış oldukları her türlü etkinlik değerlendirmeye tabi tutulmakta. Hem bu hususta hem de başka konularda Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinin bir proje okulu olarak öğrencilerine sağladığı pek çok avantaj bulunuyor.

--

---------------------------------------------------- Yalçın AKALTIN Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu 0506 416 21 04 milliegitimbasin@gmail.com

- NetGaste, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.netgaste.com/haber/3285216/cemil-mericten-gururlandiran-basari