Bu olay Sapanca'dan...Kaza süsü verip Kasko'yu dolandıracaktı

Pes Doğrusu…
Amacı Kaza Süsü verip Kasko’dan para almakmış.


Jandarmaya 2 Eylül 2019 Perşembe günü saat 22.30 sıralarında T.K. isimli şahıs tarafından bir araç kazası yapıldığı ihbarı geldi. 

İhbarı alan Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş timi kısa süre içerisinde olay yerine giderek incelemelere başladı.

Kullandığı otomobil Sapanca İlçesine bağlı Akçay Mahallesinde 35 metrelik bir yükseklikten şarampole yuvarlanan  T.K. isimli şahıs (kendi beyanı) araç şarampole yuvarlanmadan önce kendisini aracın dışına attı.

Olay yerine gidildiğinde aracın halen daha çalışır vaziyette olduğu görüldü.


Jandarmanın gözünden kaçmadı

Asayiş timinin olay yeri incelemesi sonucunda, şahsın beyanı ve o anki durumundan şüpheye düşülmesiyle, durumun olay yerine çağrılan trafik personeli ile paylaşılması sonucu aynı şüpheye onlarında düşmesi olayın seyrini değiştirdi.

Jandarma derhal savcılığa haber vererek savcılık kararı ile T.K. isimli şahsın cep telefonuna el konulmasının ardıdan yapılan incelermelerde Araçtan atladığını beyan eden şahsın üzerinde tek bir çizik dahi olmaması olayın bir kaza olmama şüphesine yol açtı.

"Suç Uydurma"

T.K. isimli şüpheli şahsın telefonunda bulunan WhatsApp yazışmaları incelenince, bahse konu aracı ‘Perte’ çıkarıp kaskodan yararlanmak amacı ile böyle bir plan yaptığı yazışmalardan tespit edildi.

Olay hakkında cumhuriyet savcısına bilgi verilerek şahıs hakkında savcının talimatı ile “Suç Uydurma” şüphesi ile tahkikat başlatıldı.

Bahse konu araç, olay yerine gelen kurtarıcı vasıta ile uçurumdan çıkarılarak yedi emin parkına teslim edilmesinin ardından, ifadesi alınan T.K. ise Jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

- NetGaste, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.netgaste.com/haber/3055714/bu-olay-sapancadankaza-susu-verip-kaskoyu-dolandiracakti