AGDAŞ buna açıklık getirmeli!

Doğalgaza 1 Ağustos'ta 14.97  zam yapılmıştı. Aradan bir ay geçmeden ikinci zam 14.90 olarak yapıldı. 

Yeni  fiyatların 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edilmişti.

 

AGDAŞ bunu neden yapıyor?

Sakarya’nın tek doğalgaz şirketi olan AGDAŞ her yıl olduğu gibi yaz aylarında doğalgaz tüketimi çok olmadığından Temmuz-Ağustos aylarına ait sayat okuma ve fatura kesimini Eylül ayınd gerçekleştiriyor.

Hal böyle olunca tüketiciler Ağustos başı ve sonunda yapılan zamlı tarifeleri Eylül ayında gelen faturayla ödemeye mahkum ediliyor.

Tüketiciler, “AGDAŞ her ay örneğin 100 Milyon lira tahsilat yapıyor olsa, gelen yüzde 20’lik zam ile bu tahsilatı otomatikman 120 Milyona çıkıyor. Tüketici neden sürekli mağdur edilmek zorunda bırakılıyor. Neden zamanında fatura kesmeyen AGDAŞ gelen zammı eylül faturalarına yansıtıyor?Bu  iş ve ticari ahlaka sığar mı? Bu konuda tüketici dernekleri gereken uyarı ve ikazda bulunmalı, kanuni hak ve yükümlülüklerini yerine getirmeyen kurumlar vatandaşın üzerinden kazanç elde etmemeli” ifadelerine yer verdiler.

 

AGDAŞ açıklama yapmalı

Diğer yandan Temmuz sayaç okumasını yapmadığından, temmuz ve Ağustos ayı tüketimini zamlı olarak Eylül faturalarına yansıttığı ifade edilen AGDAŞ yetkililerinin konuya açıklık getirerek, tüketicilerin mağduriyetlerini gidermesi bekleniyor.

- NetGaste, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.netgaste.com/haber/3032768/agdas-buna-aciklik-getirmeli