- 30 Ocak 2020

Grup Başkanvekili Türkan: Kılıçaslan’ın arkasında duracağız

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'ın Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesiyle Sakarya Emniyeti’ne çağrılarak ifadesine başvurulması TBMM'de gündem konusu oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne çağırılan İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ifadesinin ardından konu ile ilgili sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunmuş ve bu paylaşımları kamuoyunda büyük yankıya neden olmuştu.

Bugün ise TBMM İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfi Türkan konuyla ilgili İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan’ın Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne çağırılışı ile ilgili yaptığı konuşma partililer tarafından büyük alkış aldı.

Türkkan’ın konuşmasının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşım ise dikkatten kaçmadı.

Cumhurbaşkanı'ndan daha fazla kralcılar

iYi Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuşmasında, "Dün Sakarya İl Başkanımız polise davet edilerek ifade vermeye çağırıldı. Sakarya İl Başkanımız daha önceden burada milletvekilliği görevinde bulunmuş Merhum Mustafa Kılıçaslan'ın oğlu. Benim de öğrencilik dönemimde Sakarya'da Yurt Başkanı olan Merhum Kılıçaslan'ın Oğlu Selçuk Kılıçaslan 10 Mart 2019'da basın açıklaması yapıyor. O Açıklamada  Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in Denizli'de düzenlediği mitingde halka hitaben yaptığı konuşmada 'Cumhurbaşkanı'nın Terörist dediği Denizlililer nasılsınız?' sözlerini hedef alarak Sayın Akşener'e demişti ki, Sayın Cumhurbaşkanı, 'Birileri cezaevinde süre dolduruyor. Aynı yola sende düşebilirsin. Cumhurbaşkanına iftira atamazsın, Türkiye yol geçen hanı değil, bir hukuk devletidir' sözlerini eleştirdi. 

Kılıçaslan Sayın Meral Akşener'i savunan, bir takım sözler itiraf etti. Cumhurbaşkanı gücü kimsenin haddi değildir. Sayın Genel Başkanımız aziz Türk Milleti'nin evlatlarının tererist ile itham edilmesine sessiz kalmamış ve tepki gösteren açıklamada bulunmuştur. 

Bunun üzerine sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmış, 10 ay sonra da Sayın Kılıçaslan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'ne davet edilmiş. Gerekçe ne, 'Hakaret' .

Beyler burada hiç Cumhurbaşkanı'na hakaret vs. söz konusu değil. herhangi bir şekilde böyle bir şeyde yok. İfadelerine baktığınızda bunun olmadığını göreceksiniz. Bu sadece İl başkanı'nın Sayın Genel Başkan Meral Akşener'in sözlerini aktarmasından ibaret. Ama ben size birşey söyleyeyim Sayın Cumhurbaşkanı'nın etrafında kümelenmiş bir güruh var. Cumhurbaşkanı'ndan daha fazla kralcı, adalette bu daha fazla. Sayın Savcı Cumhurbaşkanı'na sinyal veriyor adeta. Biz Sayın İl Başkanımızın arkasında durmaya devam edeceğiz" sözlerine yer verdi.

Teşekkür etti

Hakaret suçlamasıyla ifadesi alınan Sakarya İl Başkanı Kılıçaslan ise, “İyi Parti Grup Başkanvekili Sn Lütfü Türkan’ın Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne çağırılmam ile ilgili bugün TBMM’nde yaptığı konuşma. Desteğiniz için teşekkür ederim Sayın Başkanım” paylaşımında bulundu.

Başkanımızın arkasındayız

“Kraldan çok kralcılar bilsinler ki; Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in Saray tarafından tehdit edilmesine karşı çıkan Sakarya İl Başkanımızın ifadelerinin arkasında durmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.