- G:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı: "Mayıs Seçimleri Bir Dönüm Noktasıdır"

Sakarya'da düzenlenen mitingde partisinin adaylarına destek isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kürsüden önemli mesajlar verdi. Muhalefeti de eleştiren Erdoğan, vatandaşlara ülke ve Sakarya yatırımlarını açıkladı,

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı: "Mayıs Seçimleri Bir Dönüm Noktasıdır"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı: "Mayıs Seçimleri Bir Dönüm Noktasıdır"
+18
Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesinde sahaya inerek miting programları yapan  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Afyon ve Denizli'den sonraki durağı Sakarya oldu.

Adapazarı şehir merkezinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılan Erdoğan'a AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ali İhsan Yavuz, Erkan Kandemir, Hasan Basri Yalçın, Fatih Yalçın, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levet Bülbül, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya milletvekilleri, il protokolü ve binlerce vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı:

"Hasret Gidermeye Geldik"

Demokrasi Meydanı'nda 60 Bin kişi tarafından karşılandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakaryalı seçmenlerinin Berat Gecesini tebrik ederek, Mayıs seçimlerinin dönüm noktası olduğunun altını çizdi.
Karşı ittifakın son durumunu "verilmiş sadakamız varmış" diyerek nitelendiren Erdoğan, Sakarya'nın daha önce yüzde 65'lik oy oranı ile seçime verdiği destek gibi 31 Mart’ta çok daha güçlü şekilde yanlarında olacağına inandığını söyledi.
Sakarya ile muhabbetini ancak gönül gözü ile bakanların göreceğini dile getiren Erdoğan, muhabbetini şu dizelerle gösterdi; "hem haktan yanasın, yiğitsin, mertsin, kimseye eğilmez başın Sakarya. Yeryüzüne bindirilmiş cennetsin, dünyada bulunmaz eşin Sakarya. Sırtımı dayadığım dağsın sen Sakarya. Kafkasların, Balkanların, Anadolu’muzun her köşesisin kokusunu taşıyan Sakarya’ya sizler ile hasret gidermeye geldik”
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı:

"Kariyerlerinden Başka Biçbir Şeyi Görmüyorlar"

Sakarya'nın geleceğe güvenle bakmanın teminatı olduğunu, milli mücadelede olduğu gibi 15 Temmuz’da da hainlere geçit vermediğini, yolunu ayıran veya yolunu kaybedenlerin aksine istikametini hiç bozmadığını söyleyen Erdoğan muhalefeti şu sözlerle eleştirdi;

"Ülkenin ikinci büyük partisi işi gücü bırakmış, kendi içerisinde saç saça, baş başa kavga ediyor. Dün Türkiye’yi yönetecek cumhurbaşkanı adayı diye karşımıza çıkardıkları genel başkanı adaylarını çiğneyip geçtiler. Diğer isimlerin ise yarın ne olacakları belli değil. Yaptıkları kongrelerin üzerindeki şaibeler ve kirli pazarlıklarla öyle bir haldeler ki dünya yansa, ülke batsa umurlarında değil. Kendi şahsi kariyerlerinden başka hiçbir şeyi gözleri görmüyor.
Aslında bunlar tek parti devrinden beri hep böyleydiler, bunun için milletimiz rahmetli Menderes’ten merhum Özal’a kendi derdi ile dertlenen herkese sahip çıkmıştır. Bizde 21 yıldır ülkenin kalkınması ve gelişmesi için farkımızı gösterdik. Şimdi de ülkemizi Türkiye 100 yılı belediyeciliği ile bu seçimlerde dünyanın en üst ligine çıkarmak istiyoruz."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı:

"Hazır mıyız Sakarya?"

Sakaryalılara, 'öyle bir ses verin ki; Marmara’dan, Karadeniz’e kadar duymayan kalmasın' diyerek seslenen Erdoğan şu şekilde konuştu;

"Ayağa kalkmaya hazır mıyız Sakarya? Sakarya 31 Mart’ta Türkiye 100 yılı şehirleri için hazır mıyız, kararlı mıyız, gerçek belediyeciliği tercih ediyor muyuz? Bunun için seçim gününe kadar ana kademe, kadın kolları, gençler, kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Seçim akşamı Sakarya ile birlikte Türkiye haritasını cumhur ittifakının renklerine boyamaya var mıyız? Sakarya, Türkiye’nin kalbi, Türkiye’de bulunduğu coğrafyanın kalbidir. Tüm imparatorlukların gözü hep bu coğrafyada oldu. Bu bakımdan Anadolu sadece medeniyetler beşiği değildir, aynı zamanda bir medeniyetler mezarlığıdır. Bu topraklarda nice devlet kuruldu, hüküm sürdü ve yıkılıp gitti, nice krallar en son nefesini bu topraklarda verdi."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı:

“İhanet ve Ödediğimiz Bedellerin Haddi Hesabı Yok”

Erdoğan kürsüdeki konuşmalarına şöyle devam etti;

“Türk milleti olarak biz de Malazgirt’ten bu yana bu topraklar için mücadele ediyor can veriyoruz. Bayrağımız inmesin, ezanlarımız susmasın diye can verdik, veriyoruz. Son 40 yıldır birlik ve beraberlik, kardeşliğimize kast eden bölücü terör örgütüne karşı mücadele yürütüyoruz. Askeri, polisi, kamu görevlisi, korusu, kadını, yaşlısı, gençlerimizi bizden kopardı. Maruz kaldığımız ihanetlerin, ödediğimiz bedellerin haddi hesabı yok. Ama hamd olsun her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu cennet vatanı hainlere, teröristlere teslim etmedik."
"Bunları Cudi’de, Tendirek’te, Gabar’da gömdük mü? Artık içeride terör örgütleri kalmadı, hepsi de terk etti. Güney sınırımız boyunca bir teröristan kurmaya teşebbüs ettiler, gerçekleştirdiğimiz sınır ötesi operasyonlar ile bu senaryoyu yırtıp attık. İHA’larımızla, SİHA’laramızla teröristleri o mağaralarında yok ettik. Şimdi en son olarak ortaya hangi uçağımızı çıkardık; KAAN’ımızı çıkardık. KAAN ile beraber gökyüzü ile buluştuk. Yaptık ve yine yapacağız. Nerede bir terörist varsa buluyoruz, başını eziyoruz, arkalarında kimlerin olduğuna bakmadan son terörist etkisiz hale getirilene kadar bu mücadeleyi devam ettireceğiz"
"Barış ve huzur istiyorsan savaşa hazır olmalısın, Türkiye ve Türk milleti olarak bu topraklarda huzur içerisinde yaşamak istiyorsak, yapacağımız iş bellidir; güçlü bir ordu ve savunma sanayine, havada, karada ve denizde sahip olacağız. Bizi düşmanlarımıza karşı koruyacak olan tek şey bileğimizdir, kendi gücümüzdür, kendi imkan ve kabiliyetlerimizdir. Diğer türlü bize bu coğrafya da nefes bile aldırmazlar. Bu gerçeği, yakın çevremizdeki örnekleri ile acı bir şekilde görüyoruz."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı:
"Suriye’de bir milyon insan vahşice öldürüldü, 12 milyona yakın insan göçe zorlandı zulmü durdurmak için kimse adım atmadı. Gazze’de, 30 bin masum Filistinli şehit edildi, 70 binden fazla sivil yaralandı. İsrail vahşetini engelleyecek işe yarar bir çaba gösterilmedi. Tam 140 gündür İsrail’in işlediği insanlık suçlarını sadece seyrediyorlar. İsrail’e acil ateşkes çağrısı bile yapılmıyor. Batılı güçler, işgalci İsrail ordusuna her türlü silah desteğini vermeyi sürdürüyor. Allah korusun yarın bizim başımıza da bir felaket gelse, karşılaşacağımız manzara bundan farklı olmayacaktır"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı:
“Suriye topraklarından ülkemize yönelik DEAŞ ve PKK tehditleri yoğunlaştığında müttefik dediğimiz ülkeler, topraklarımızdan hava savunma sistemlerini söküp götürdüler, terörle mücadelede ihtiyacımız olan silahları, araç gereci, mühimmatı vermediler. Hatta bugün dünyanın en büyük üretici ve ihracatçıları arasında olduğumuz tabanca almamıza dahi engel oldular. Sonra ne oldu, biz tabancamızı yapmaya başladık."
"Onlar bizden şimdi tabanca istiyorlar. KAAN Savaş Uçağına, Anadolu Gemisine, Akıncı’ya fırtına obüslerine, Altay tankına; çeşit çeşit füze sistemlerine sahip olmak bizim için bir beka meselesidir. Şimdi onlar bizden istiyor, dünyada 5. Nesil savaş uçağı yapabilen dört ülke arasına girmemizin gururunu yaşamayanlar dönüp kalplerinde ülke ve millet sevgisini sorgulasınlar."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı:
"Bu savunma sanayi projelerini hayata geçirmemiş olsaydık, Allah göstermesin bugün nasıl bir durumda olurduk düşünmek bile istemiyorum. Son 21 yılda savunma sektörlerine yaptığımız yatırımların karşılığını hem güvenlik hem de ihracatımız ile almaya başladık. Kendimiz ile beraber dost ve kardeş ülkelerimizin de ihtiyaçlarını karşılayan bir ülke haline geldik. Geçtiğimiz yıl 185 ülkeye, 230 çeşit ürün ihraç ederek 5.5 milyar dolarlık rekor ihraç tutarı yakaladık"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 60 Bin Sakaryalı Karşıladı:

24 Şub 2024 - 16:47 Sakarya/ Adapazari- Siyaset

# CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SAKARYA'DA İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler NetGaste editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı NetGaste değil haberi geçen ajanstır.