Cevat Ekşi: Ekrem Başkan olmasa adım atamayız

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanlığı’na getirilen Sakaryaspor eski başkanı Cevat Ekşi NetGaste.com ofisine gerçekleştirdiği ziyarette Genel Müdür Necdet Başoğlu'na çalışmalar ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Önceki dönemde Sakaryaspor Kulübü Başkanlığı görevinde bulunan Cevat Ekşi, Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanlığı görevine getirilmesinden sonra NetGaste.com’a ziyarette bulunarak Genel Müdür Necdet Başoğlu’na faaliyetleri ve yapmayı düşündükleri çalışmalar ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

24 Branş, 4 Bin sporcu

Açıklamalarına Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün adeta bir fabrika olduğunu dile getirerek başlayan Başkan Cevat Ekşi, “Sakarya Kamuoyu pek bilmiyor belki ancak, 24 branşta 4 bin sporcu bünyemizde barındırıyoruz. Sporcuların bir kısmı belediyemizde istihdam ettiğimiz sporcular var” dedi.

En iddialı branş bisiklet

Ekşi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 24 branşlık spor gücünde çoğunda iddialı olduklarını belirterek, “En iddialı olanı haliyle bisiklet. Cumhurbaşkanlığı’nın da önemle takip ettiği bisiklette Sakarya alt yapı olarak Türkiye’de büyük bir öneme sahip. Yakın zamanda bisiklet ile uluslar arası büyük bir organizasyona imza atmayı planlıyoruz. Cumhurbaşkanlığı organizasyonu ile gerçekleşecek bu büyük organizasyonun Sakarya’ya çok şey kazandıracağı inancındayız.yüzlerce yerli-yabancı sporcu bu organizasyon ile Sakarya’ya akın edecek” ifadelerini kullandı.

Ekrem Başkan ile altyapıya önem arttı

Başkan Ekşi, “Altyapıya Başkanımız Ekrem Yüce ile ciddi bir başlangıç yaptık. Altyapıya bugüne kadar verilmeyen önem veriliyor. Başkanımız hemen her alanda altyapı için bizlerle temas halinde. Sürekli bilerle görüşerek desteklerini yineliyor. Bu da bizim şevkimizi artırıyor” dedi.

İddialı olduğumuz branş çok

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi en iddialı oldukları branşları şöyle sıraladı;

"Kanoda da iddialıyız. Arifiye ve Sapanca’da alt yapıyla ilgili ciddi çalışmalar yapılıyor. Binicilik var, yamaç paraşütü konusu var. Karate branşları var. Bu anlamda da Sakarya önemli derecelere imza attığı biliniyor"

Türkiye şampiyonası Sakarya’da olacak

Nisan ayında Sakarya'nın çok önemli bir organizasyona imza atacağını belirten Ekşi,  3-4-5 Nisan’da Türkiye’nin her yerinden 2 Bin sporcunun katılacağı Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacaklarının altını çizdi.

Mayıs’ta Rafting

Başkan Ekşi, yapılacak uluslar arası şampiyonalara ev sahipliği yapmanın heyecanı ile, “Mayıs ayında da yine Sakarya önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapacak. Yaklaşık 600 sporcunun katılacağı Türkiye Şampiyonası yine Sakarya’da olacak. Sakarya’nın gerek ekonomisine ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak bu organizasyonlarının sayısı giderek artacaktır. Başkan Ekrem Yüce’nin bu bağlamda bizlere çok önemli destek sağladığı aşikârdır” dedi.

Yeni stat velinimet

Açıklamalarını yeni Sakarya Atatürk Stadyumu'nun önemine değinerek sürdüren Başkan Ekşi, "Gençlik Spor Bakanlığı’nın da önemli katkı sağladığı Yeni Sakarya Stadı’nın altında çok ciddi tesisler yapılacak. Burada da Sakaryalı sporseverler önemli kazanım elde edecektir. Atletizm, karate, tekvando faaliyetleri buralarda yapılacak. Yani bu bölgede ciddi bir spor yaşam alanı oluşturulacak. Hatta oraya Bakanlık 3 Milyonluk bir bütçe çıkardı. Boş duran yerler tamamen değerlendirilecek. Bu sporcularımız için çok önemli bir gelişmedir.

Murat Balaban yetkili

Daha önceden altyapıya Tamer İlaçan bakıyordu. Şimdi Murat Balaban bakıyor. O dönemde 4 hoca 9 branş vardı. Şimdi ise 11 hocamız var. Her branşa ayrı hoca bakıyor. Yani her takımın hocası ayrı..Alt yapıyı güçlendiriyoruz. Sakaryaspor’a futbolcu çıkmıyor diniliyor. Aslında futbolcu çıkıyor, ancak Sakaryaspor adı altında çıkmıyor. Nedeni de 19 yaşına gelen futbolcu, kendisine takım bularak gidiyor. Biz alt yapıdan yetişen çocuklarımızı Sakaryaspor’da oynatamadığımız sürece maalesef her bir genç yetişir yetişmez farklı takımlara gidecektir” dedi.

Sakaryaspor Birinci Lig’e bir çıksa

Sakaryaspor’da başarılı bir dönemde Başkanlık yapmış olan Cevat Ekşi, “Sakaryaspor’un mutlaka Birinci Lig’e çıkması lazım. Bu alt yapı için de çok önemli. Birkaç yıl da kalsak yeterli. Gençlerimiz için Sakarya’daki spor camiası için Sakaryaspor’un Birinci Lig’e çıkması gerçekten çok önemli” şeklinde konuştu.

Ekrem Başkan’dan süper destek

Sakarya Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin spora karşı eğiliminin tarif edilemez olduğunu belirten Ekşi, ”Ekrem Başkan bize gerçekten büyük destek veriyor. Başkan Yüce, ‘Gençler iyi yerlerde olsunlar. Spor yapsınlar. Değişik yerlerde olmasınlar. Bu anlamda bize ne düşüyorsa yapalım’ diyerek bize çok önemli destek veriyor. Ekrem Bakan olmasa yeminle bu işler olmaz.

Ekrem Başkan’dan Sakaryaspor’a ciddi yardım

Başkan Ekşi, benim Sakaryaspor Başkanlığım döneminde Sakaryaspor’a verilen para 750 Bin lira. Ancak, Ekrem Başkan’ın Sakaryaspor’a sağladığı katkı bugüne kadar 9.5 Milyon lira. Başkan Yüce’nin çevresi geniş Maşallah. Telefon ettiği her Sakaryaspor’a ciddi katkı alıyor. Bunu Sakarya iyi değerlendirmeli. Ekrem Başkan’ın içinde Spor aşkı var. Geçekten bunu en yakınında olan biri olarak ben biliyorum. Allah razı olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı ile görüşme

Sakaryaspor konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüz yüze görüştüğünü belirten Başkan Ekşi son olarak, "Elini tutarak, ‘Sayın Cumhurbaşkanım, Sakaryaspor çıksın, çıksın diyorsunuz. Ancak bize kimse yardım etmiyor. Bu nasıl olacak? bana kimse destek çıkmıyor’ dedim.  Elini tutuyorum ve karşılıklı konuşuyoruz. Tam o sıra AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu , ‘efendim ben Sakaryaspor’a 20 milyonluk sponsor buldum’ dedi.  Cumhurbaşkanı bana bakarak, ‘Bak Cevat Kenan 20 Milyon bulmuş’ deyince. Ben de, ‘Sayın Cumhurbaşkanım bunu bende sizden öğreniyorum. Ben Kulüp Başkanıyım, bana bugüne kadar sayın milletvekili bir şey söylemedi. Orada Cumhurbaşkanımız, Kenan Sofuoğlu’na yönelerek, ’20 milyonu bul Cevat’ın işini hallet’ talimatı vermiş olmasına rağmen. Bize vaat edilen katkı sağlanamamıştır” dedi.

05 Mart 2020 -


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?