• BIST 99.677
  • Altın 220,696
  • Dolar 5,3318
  • Euro 6,0564
  • Sakarya 5 °C
  • Kocaeli 1 °C

On Gece-Kadir Gecesi ve Paralel Evren

On Gece-Kadir Gecesi ve Paralel Evren
Sır Olarak Bekleyen 14 Harfin Anlamları...

 

Fizik ve bilim penceresinden bakıldığında gizemleri, formüllere dönüşen ayetler:

-Huruf-u Mukattaa denilen günümüze kadar sır olarak bekleyen 14 harfin anlamlarını,

-Kur'an'ın ne olduğunu (vahiy kitabı olan Mushaf'ı kastetmiyoruz)

-İns ve Cinn atomlarını ve yapılarını,

-Muhkem ve müteşabih ayetleri (sayıları ile)

-Nebi ve Peygamber arasındaki farkı (ulema dahi bu kavramları karıştırıyor)

-Nebilere verilenleri (Tevrat ve İncil isimli kitaplar ile Zebur ve Kur'an)

-Cennetin fiziki yapısını,

-Cennetten dünyaya geliş şeklini,

-Kadir Gecesi ile beraber on geceleri,

-Kadir Gece'sinin gerçek yeri  (tarih bilgisi değil aksine fizik varlık olması) hakkında deliller ile yorumlarını bulabileceğiniz ilk ve tek eserin muhatabı haliyle bilim camiasıdır.

Big-Bang teorisi evrenin oluşumu ile ilgili açıklamalar yapmaya çalışmakta, zamanın bile bu patlama ile başladığını önermektedir. Fakat anılan patlamanın nerede geliştiği hakkında yöneltilen sorular karşısında susmaktadır.

Varlığın kendi kendine "OL" duğu savını bir kenara koyarak konuşursak evrenin ve içindekilerin nasıl bir teknik ile ve hangi evrelerden geçerek meydana geldiğini ilk ağızdan direkt olarak onu var edenden öğrenebiliriz. Bunun için kutsal vahiy kitaplarına müracaat etmeliyiz Mushaf'taki ayetleri bilim penceresinden bakarak inceliyoruz. İlahiyatçıların bakış açısından değil, biz sadece 14 harften müteşekkil Huruf-u Mukattaa denilen ayetlerin taşıdığı sırlara kenetlendik. Bunlar fizik varlığın detayları ile dolu semboller olarak bize yeterince bilgi verdiler.

Huruf-u Mukattaa ayetlerin ilki olan "Nun" harfi her şeyi içinde barındıran "Kadir Gece"sini sembolize etmektedir. üstelik harfin görünüşü evrenin izdüşümü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadir gecesi bütün gökleri yani tüm evreni içinde barındıran ana göktür. Gök kavramı, bilim dünyasının yabancısı olmadığı fakat başkaca isimler ile üretebildiği küçük bir bilgidir. Küçük diyoruz çünkü konunun tamamına vakıf olduğumuzda modern bilimin, gayb (bilinmesi imkansız, yalnız yaratıcının bildikleri) hakkında gerçekten başlangıç seviyesinde kaldığını görüyoruz.

Kadir Gecesi içinde indirilen Kur'an ifadesi, 23 yılda vahyedilen Mushaf'ı kastetmiyor. Kur'an, bir vahiy kitabının adı değil aksine elektronların etrafındaki elektromanyetik alanın adı oluyor. Elektronu ve protonu ile birlikte bir ayet olarak anılan atom, manyetik alan içinde korunaklı bir vaziyette işte bu Kadir Gecesinde yaratılmıştır.

Kur'an'ın bir gecede inmediğini algılayabilen insanların soruları karşısında din bilginleri konu hakkındaki söylemlerini-Kadir Gecesinde indirilmeye başlandı! şeklinde düzeltmektedirler. Müdahale ettikleri ifade, Kadir Suresinin bir ayetidir, yapılan iş Allah'ın gramer bilgisindeki bozukluğu düzelmek gibi bir anlam taşır.

Diğer yandan atoma (hidrojene) ait proton ve elektronun tümleşik yapıya sahip olduğu, elektriğin ise hidrojen atomunun Rüku'su ile gerçekleşen ardışık itki sayesinde aktarılan kinetik enerjinin nakli olduğu anlatılmaktadır.

Bir tek tip atom modeli yerine üç farklı büyüklükte hidrojen atomundan Elif, Lam ve Ra diye haber veren kelamullah, bunlara muhkem ayetler demektedir. Her birisi bir ana rengi oluşturacak şekilde dalga boyuna sahiplerdir. Böylece renkler meydana gelebilmektedir. Modern bilimin tek atom modeli bu bağlamda tek nota çıkaran tek tuşa sahip bir piyanoya benzemektedir.

Red-shift olayının ardında evrenin genişlemesinden ziyade atomların mekanik etkilerini gözlemlemekteyiz.

Elektromanyetizmanın adı olan Kur'an, öyle anlaşılıyor ki din bilginlerinin ilgi alanlarının dışındadır. Bu yüzden ayet yorumlarına dair tüm söylemleri, sosyal hayata dair benzetmelerden ibaret kalmaktadır. Örneğin Neml (Elementler) Suresindeki  Hz. Süleyman'ın kuş dili bilmesine rağmen karıncalar ile konuşması gibi olaylar onlar için tamamen bir masaldan ibarettir. Ne dersiniz sizce bu ayetler bu kadar basit mesajlar mıdır yoksa alimlerin ilmini sınayan turnusol kağıdı mıdır?

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Net Gaste | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0264) 278 54 50 | Faks : (0264) 278 54 50 | Haber Scripti: CM Bilişim