• BIST 102.094
  • Altın 228,239
  • Dolar 5,3208
  • Euro 6,0256
  • Sakarya 13 °C
  • Kocaeli 9 °C

NEWJOY'u bir dünya markası yapacak...

NEWJOY'u bir dünya markası yapacak...
40 ülkede yeni neslin hayallerini renklendirecek

 

Öner Modüler Mobilya A.Ş. tarafında üretilen bebek, çocuk ve genç mobilyası…

Newjoy…

Bebek, çocuk ve genç mobilya grubundaki farklı çizgisi ile dikkat çeken Newjoy, henüz yeni olmasına rağmen bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla dünya pazarlarında da büyümesini sürdürüyor.

Sektörünün en hızlı büyüyen markası olarak adından söz ettirmeyi başaran Newjoy,oner-moduler-.jpg

Öner Modüler Mobilya A.Ş.’nin Sakarya 2. Organize Sanayisi Bölgesinde 40 bin metrekare alan üzerinde kurulu 17 bin metrekare kapalı alanda bulunan fabrikasında son teknoloji ile üretiliyor.

Newjoy markalı bebek, çocuk ve genç mobilya grubu, 2018’e kadar 40’tan fazla ülkede tüm dünya çocuklarını kucaklayan ürün yelpazesi ve marka algısıyla, Türkiye’de 100’ün üzerinde satış noktasına ve 40’ın üzerinde ülkede ise kendi pazarını oluşturması hedefleniyor.

Dünya Markası

Üretimleri ve gelecekteki hedefleri ile ilgili olarak bilgiler veren Öner Modüler Mobilya A.Ş. yönetim kurulu başkanı Birol Öner, Türkiye'de çeşitli illerde bulunan 53 adet  konsept mağazasıyla Newjoj’u bir dünya markası yapmaya odaklandıklarını söyledi.

25 yıldan beri devam eden ticari faaliyetleri ile ilgili birlikte, mobilya sektörüne ilk olarak 2003 yılında Elmob isimli marka ile TV sehpası üretmekle başladıklarını ifade eden Öner, ticari faaliyetlerinin öğrencilik yıllarında başladığını da ifade ederek satış elemanı olarak başladığı iş hayatından patronluğa uzanan süreci şu şekilde özetledi:

birol-oner-001.jpg

“1962 yılında İstanbul doğdum.

Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum.

Çalışma hayatına 1980–1986 yıllarında, üniversite öğrencisiyken beyaz eşya toptan satış elemanı olarak başladım.

İlk işletmecilik deneyimime 1987 yılında, 40 metreekarelik kendi beyaz eşya mağazamı açarak başladım.

BEKO, SINGER, GRUNDİG, AEG, VESTEL, TEFAL, ELEKTROLUX, MİELE, SONY, PHİLİPS, BOSCH  gibi markaların bayiliklerini yaptım.

1991 yılında Türkiye de ilk ‘Beyaz Eşya Satıcıları Derneği'ni kurdum ayrıca bir dönem bu derneğin başkanlığını yürüttüm.

1992 yılında beyaz eşya mağazamıza Türkiye’nin ilk 'TSEK Hizmet Kalite Yeterlilik' belgesini aldım.

2003 yılında beyaz eşya mağazamıza Türkiye’nin ilk İSO BELGESİ’ni kazandırdım.

Şu an için beyaz eşya ticaretimiz Beko ve Bosch markalarıyla 3 mağazamızda devam ediyor.birol-oner.jpg

5 kıtada 40 ülkeye ihracat

Üretici olma sevdamız ise, 2003 yıllarında başladı.

Elektronik mobilya alanında faaliyet göstermek amacıyla ilk markamız olan ‘ELMOB’u kurdum.

TV sehpası üretimi ile başlayan serüvenimizde, ilk müşterilerimiz SONY, EUROSİA, BEKO, ARÇELİK, BOSCH, SİEMENS, PROFİLO ve VESTEL oldu.

Bu müşterilerimizin tek TV sehpası üreticisi olarak, bugün de beraber çalışmaya devam ediyoruz.

Elmob markamızla ilk yurt dışı fuarımıza 2005 yılında IFA BERLİN'de katıldık.

Ve o seneden sonra her yıl düzenli olarak Almanya'da IFA BERLİN'de (25. Holl) stand açmaktayız.

2010, 2011 ve 2012 yıllarında, 'LAS VEGAS CES Elektronik Fuarı' ve 2010, 2011 ve 2012 yıllarında ÇİN İhraç Ürünleri Fuarı'nda (CANTON) konsept standlarımızla yer aldık.

Bu zamana kadar Elmob markamız ile 5 kıta da yaklaşık 40 ülkeye ihracatımız oldu.

Ayrıca bu zaman aralıklarında, otomotiv sektöründe OTOYOL–İVECO, OTOKAR VE TIRSAN'a yan sanayici olarak hizmet ettik.

Arçelik mutfak ile birlikte AĞAOĞLU, DAP YAPI, RİNGS İSTANBUL gibi büyük projelere de mutfak ve banyo üretimleri gerçekleştirdik.birol-oner-newjoy.jpg

Newjoy

2012  yılında ise, mobilya sektöründe daha büyük projelere imza atmak için sektörü profesyonel bir şekilde analiz ederek, bebek, çocuk, genç mobilya segmentine odaklandık.

Ve bir bu segmentte marka yaratma kararı alarak ‘NEWJOY’ markamızı yarattık.

3 ayrı yaş kategorisinde  ürettiğimiz yeni nesil mobilyaları şu anda Türkiye'de çeşitli illerde bulunan 53 adet Newjoykonsept mağazasıyla tüketicilerimizle buluşturmaktayız.

Yine NEWJOY markamızla KÖLN, BELÇİKA, DUBAİ, LİBYA, S.ARABİSTAN, ÇİN VE İSTANBUL mobilya fuarlarında yer alarak markamızı tüm dünyaya tanıtıyoruz. Şu an için İNGİLTERE, HOLLANDA, RUSYA, FRANSA, CEZAYİR, LİBYA, ARABİSTAN, KUVEYT, DUBAİ, G.AFRİKA gibi ülkeler başlıca ihracat yaptığımız pazarlarımızı oluşturmakla beraber, 27 ülkede Newjoy markamızla yeni neslin hayallerini renklendirmekteyiz.

7 yıl garanti

Newjoy olarak tasarımdan üretime ürün stratejimiz; ‘Sağlık, güvenlik, konfor ve kalite’ üzerine kuruludur.

Bu noktaları bütün ürün portföyümüze yansıtılarak, modern, işlevsel, özgün ve çocuklarımızın hayal dünyalarına hitap edebilen ürün tasarımlarımızın temelini oluşturmaktadır.

Newjoy olarak çocuklarımızın sağlığını olumsuz etkileyebilecek; boya, cila, solvent gibi maddelere ürünlerimizde kesinlikle yer vermiyoruz.

Ürünlerimizin şıklığından ve kalitesinden ödün vermeden, modern tasarımlarla hayata geçirilmesini, yüksek güvenlik ve kalite standartlarına göre kontrollerinin yapılmış olmasını ve devamlılığının sağlanmasını üretim anlayışlarının temel ilkeleri olarak kabul ediyoruz.

Sağlık ve güvenlik kavramları şirket politikamızı oluşturduğundan, ''E1, TSE, İSO'' kalite belgelerimiz ile TÜV tarafından GS güvenlik testleri yapılmış olan dünya kalite standartlarındaki üretimimiz ile markamıza güvenerek 7 yıl garantili olarak ürünlerimizi tüketicilerimize sunuyoruz.

Günlerce düşündük

Tabi ki de ülkemizde ve dünyada bebek, çocuk, genç pazarının gün geçtikçe daha da büyümesi ve çevre ülkelerin Türk mobilyasına olan ilgisi, bize bu ürün grubuna odaklanmamızın doğru bir iş olduğunu düşündürdü, hedef kitlemizi 0-24 yaş arası belirledik.

Ve yeni oluşturacağımız markamızın ismi konusunda çalışmalara başladık.

Birçok kelime üzerinde ekibimiz ile değerlendirmeler yaptık.

Hem yeni nesli ifade edebilecek, hem de tüm dünya çocuklarını kucaklayabilecek bir isim olması üzerinde günlerce düşündük.

Yeni markamızın isminin içimizden çıkması ve tüm çalışanlarımızın bu ismi benimsemesi bizim için çok önemliydi.

Bu sebeple üretimden satışa tüm çalışanlarımızdan ve yakın çevremizden yeni markamız için isim önerileri istedik.

İşin içine tüm ekibimizin girmesiyle birlikte, şirket kültürümüzde bulunan aile olgusunun da ne kadar güçlü,genç ve dinamik olduğunu bir kez daha fark ettik. Yüzlerce isim önerisi geldi.

Yenilik ve Heyecan

Bu önerilerin içerisinde sadece iki kelimenin öne çıkması bizleri birazda şaşırtarak! çok dikkatimizi çekti.

Bu iki kelimenin birincisi ‘Yenilik’, ikincisi ise ‘Heyecan’dı.

Tüm ekibimizin benimsediği ve önerdiği bu iki kelimeden yeni bir marka yaratma fikri bizleri de çok heyecanlandırdı. Sonuçta bu kelimeler bir anlamda firma kültürümüzü de yansıtıyordu.

Ve sonunda ajansımız ile yaptığımız yoğun çalışmalar neticesinde, bu 2 kelimenin ışığında ‘Newjoy’ ismini ortaya çıkardık..

Firma olarak güçlü bir aileyiz ve ailecek dünya markası yaratma hayalimiz Newjoy’un oluşmasına büyük bir etken oldu.

Ve ilk günden itibaren tüm dünya çocuklarını kucaklayacak olan hedeflerimiz ile hareket ederek, uluslararası tüm mobilya fuarlarında markamızı ve ürünlerimizi tanıtmak için yer almaktayız.

Almanya, Köln, Belçika, Brüksel, Libya, Arabistan, Cidde, Duabi, Çin, Guanzo ve Sangayfuarlari, markamızı dünyaya tanıtmak için çok değer verdiğimiz organizasyonlardır.

53 satış noktası

Bugün itibari ile Türkiye genelinde 53 satış noktamız bulunmaktadır.

Ürünlerimizi tüketicilerimiz ile bu satış noktalarında buluşturuyoruz.

Bizim için öncelikli olan yatırımcılarımızın maksimum kar odaklı çalışmalarıdır…

Her şeyden önce ailemizin yeni üyesi olmak isteyen yatırımcılarımıza bölgesinde uzman satış müdürlerimiz ile beraber yatırım danışmanlığı yapıyoruz.

Bölgesinin fizibilitesine uygun olan lokasyon seçimi, mağaza konumlandırması ve hedef kitlesinin karlılık analizlerini belirleyerek, yatırımcımız ile beraber ilk yıldan itibaren yol haritasını çiziyor, hedeflerini belirliyoruz.

Şeffaf bir şekilde yatırımın getirisini hesaplayarak, bölgesinde bizimle beraber doğru yatırımla mutlu olacağına kanaat getirerek, yatırımcımızın bayilik çalışmalarına başlıyoruz.

Yaptığımız bu değerlendirmeler doğrultusunda kurumsal mağaza konseptimizin kriterlerinde mimari proje desteğiyle beraber, cephe çalışmalarını tamamlıyoruz. Açılacak olan mağazanın a'dan z'ye markamızı temsil yeteneğine sahip olması ve hedeflediğimiz kitlemizin beklentilerini karşılayacak şekilde olmasına dikkat ediyoruz.

Yatırımcımızın bölgesindeki mağazalaşma çalışmalarını tamamladıktan sonra, pazarlama ve tanıtım faaliyetleriyle beraber markamızın bölgedeki tutundurma çalışmalarına başlıyoruz.

Burada önem verdiğimiz nokta, yatırımcımızı bölgesinde büyüterek, pazar payımızı artırmaktır.

Bunun için de özellikle teknolojik yatırımlarımız ve sevkiyat kurulum uygulamalarımız ile bayimizin her konuda fabrika ile iletişimini güçlendirerek, sadece satışa odaklanmasına önem veriyoruz.

Bilgi işlem alt yapımız ile sipariş ve perakende satış sistemimizi bu doğrultuda hazırladık.

Müşterilerimizi mağazalarımızda tablet pc ile karşılıyor ve tüketicilerimizin ürün, fiyat gibi tüm sorularını zaman kaybetmeden cevaplandırabiliyor, bayimizin siparişlerinin hangi süreçlerde olduğunu kendilerinin kolaylıkla görmelerini sağlıyoruz.  

Bu doğrultuda teknolojik alt yapımız, geniş ürün-fiyat alternatiflerimiz ve yapmış olduğumuz yatırım danışmanlıklarımız ile ailemizin yeni üyeleri olmak isteyen iş ortaklarımıza iyi bir yatırım fırsatı sunuyoruz.

Başarılı olmanın sırrı

Başarıya ulaşmanın ve başarılı olmanın sırrının “istemekten” geçtiğine inanıyorum. Sonucunu hayal etmek ve hayalinizi istemek.

Bu tarz bir düşünce yapısıyla hareket ederek çalışınca başarı da geliyor.

Kendimize özgün ticari faaliyetlerimizi şekillendirirken, büyük kurumsal markaların marka pazarlama stratejilerini ekibimiz ile araştırıyor ve detaylı bir şekilde inceliyoruz. Bu araştırmalarımız doğrultusunda kurumsal yapımız ve marka hedeflerimizdeki çalışmalarımızı sebep sonuç ilişkilerine bağlayarak hareket ediyoruz.

Newjoy'un bu kadar kısa zamanda büyümesindeki sır aslında tüketicilerimizin beklentileri doğrultusunda en iyi hizmeti sunarak, verilen vaatlerin yerine getiriyor olmasıdır.

Markamıza ve kendimize güveniyoruz

Öncelikle şunu açıklamak istiyorum, şu an mobilya sektöründe en hızlı büyüyen markayız diyebilirim.

Çünkü sektörü iyi analiz ediyoruz.

Ekip olarak markamıza ve kendimize güveniyoruz.

2012 yılında markamız adına hayalini kurduğumuz birçok hedefimizi bugün gerçekleştirmenin sevinciyle yolumuza devam ediyoruz.

2018 yılına geldiğimizde de Newjoy;

Tüm dünya çocuklarını kucaklayan ürün yelpazesi ve marka algısıyla ülkemizde 100’ün üzerinde satış noktasına sahip olarak ve 40’ın üzerinde farklı ülkedeki çocuklara ulaşarak kendi pazar payını yaratmış, takip ve taklit edilen bir marka olarak büyümesine devam edecektir.

Bebek, çocuk ve genç mobilyası denince kalitemiz ve tasarım çizgimiz ile ülkemizde ve kendi segmentimizde dünyada akıllara gelen ilk markalar arasında olmak, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemek gelecekteki tek hedefimiz diyebilirim…

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Net Gaste | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0264) 278 54 50 | Faks : (0264) 278 54 50 | Haber Scripti: CM Bilişim