26 Mart 2019
  • Sakarya2°C
  • Kocaeli-3°C

KADIN HAKLARI İÇİN TAM DESTEK

Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başhekim Op. Dr. Kamil Köse 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kadın hakları için tam destek

08 Mart 2018 Perşembe 15:27

8 Mart Dünya Kadınlar Gününün, yaşadığımız modern dünyada çok önemli bir anlamı olduğunu ifade eden Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başhekim Op. Dr. Kamil Köse, “Kadın Haklarının korunması ve sürdürülebilmesi için toplumumuzda yaşayan tüm bireylere eşit görevler düşmektedir. Bugün, kadınlarımızın iş dünyasındaki yeri, kurulan şiddet dilinde bir özne olarak konuşulmaları ve toplumsal hayatta yaşadıkları sorunlar ancak empati ve özveri ile çözülebilir. Erkek egemen bir toplum zihniyetinin, bugünün dünyasında yeri olmamalıdır” dedi.

kadin-haklari-icin-tam-destek.JPG

CİNSİYET AYRIMCI ZİHNİYETİ REDDEDİYORUZ

Köse sözlerini şöyle sürdürdü: “Kadınlarımız bugünün Türkiye’sini inşa ederken ülkemiz için çok önemli görevlerde yer almaktadırlar. Kadınların temel hak ve özgürlüklerinin korunması için gerek yasal düzlemde gerek toplum hayatında atılacak her türlü adımı sonuna kadar destekliyoruz. Maalesef bugünün dünyasında kadınlarımız halen çeşitli zorluklarla karşılaşmakta ve sorunlarına çözüm bulmakta zorlanmaktadırlar. Biz Konak Hastaneleri olarak iş hayatında kadınlarımızın yer almasını destekleyerek bu alanda cinsiyet ayrımı gözetmeksizin yönetim stratejilerimizi belirleyerek üzerimize düşen görevi yerine getirmeye gayret ediyoruz. Ben 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, yılın 365 günü devam edecek bir anlayış ve hoşgörü içerisinde kadınlarımızın toplumsal hayatımızda daha aktif olarak yer almasını temenni ediyor, kadın merkezli sorunlarımızın çözümü için yasa koyucular ve kanaat önderlerine daha fazla iş düştüğünü ifade etmek istiyorum. En başta sevgili eşim ve pek kıymetli kadın mesai arkadaşlarım olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, cinsiyet ayrımcı bir zihniyeti reddettiğimizi bir kez daha deklare etmek istiyorum.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.