21 Mart 2019
  • Sakarya11°C
  • Kocaeli9°C

STB'DEN ANTALYA ZİYARETLERİ

STB heyeti Antalya Ticaret Borsası, Antalya Belediyeler Birliğini ziyaret ederek Demre Tarım ve Seracılık Fuarına katılım sağladı.

STB'den Antalya ziyaretleri

05 Mart 2018 Pazartesi 16:16

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Yılmaz, Vedat Arslan, Meclis Başkan Yardımcısı Serkan Erdem, meslek komite üyeleri İbrahim Süvari, Mehmet Çeçel ve Yunus Kopsalı’ nın katılım sağladığı fuarda meslek gruplarını ilgilendiren statlarda incelemelerde bulunuldu.

7.Süpürge imalatı ve Toptan Ticareti Meslek Grubu üyeleri ve katılımcı heyet unutulmaya yüz tutmuş meslekler arasında yer alan süpürgecilik mesleğinin yaşatılması için ve coğrafi işaret başvurusu yapılmış olan süpürgenin tanıtımının yapılması amacı ile Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Süreyya İşeri’ yi makamında ziyaret etti.

stbden-antalya-ziyaretleri.JPG

Ziyaretler kapsamında Antalya Ticaret Borsası’nı da ziyaret eden Sakarya Ticaret Borsası Heyetini Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ile Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ağırlayarak Sakarya heyetine, yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgiler verdiler.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, Sakarya’da süs bitkileri sektörünü geliştirmek istediklerini belirterek, bunun için bir pazar kurma hedefinde olduklarını bildirdi. Sakarya Ticaret Borsası Canlı Hayvan Borsası’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Nihat Özdemir, Antalya’da kurulması planlanan canlı hayvan borsasıyla ilgili görüşlerini paylaştı. Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’e katıldıklarını anımsatan Nihat Özdemir, süpürgenin fuarda çok ilgi gördüğünü kaydetti. Bu yıl da Sakarya’nın süpürgesiyle, yöresel ürünleriyle YÖREX’te olmak istediklerini belirten Özdemir, “Antalya Borsa yöresel ürünlere öncülük etti, bu kadar güzel bir fuarı ülkemize kazandırdıkları için tüm ATB yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

stbden-antalya-ziyaretleri-001.JPG

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Sakarya Ticaret Borsası’nın üretimi artırmaya yönelik çalışmalarını takdirle karşılarken, çiçek ve süs bitkilerinde yaşadıkları deneyimleri paylaştı. Antalya’da Büyükşehir Belediyesi ile canlı hayvan borsası kurma çalışmalarını anlatan Çandır, bölgenin canlı hayvan ve et ihtiyacını Antalya olarak karşılamak istediklerini söyledi. Çandır, Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’e desteklerinden dolayı Sakarya Ticaret Borsası’na teşekkür ederken, “Bu yıl YÖREX’te Sakarya’nın süpürgesini tekrar görmek istiyoruz” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.