• BIST 98.705
 • Altın 220,304
 • Dolar 5,3414
 • Euro 6,0616
 • Sakarya 9 °C
 • Kocaeli 7 °C

Memur Sen’den Kamu Sen’e cevap

Memur Sen’den Kamu Sen’e cevap
Memur Sen Sakarya İl Temsilcisi Ahmet Öksüzali, “Biz Kuruluş değil, duruş sendikacılığı yapıyoruz” diyerek Kamu Sen’e cevap verdi.

Sakarya Memur Sen İl Temsilcisi Ahmet Öksüzali peşi sıra sendikaları hakkında açıklamada bulunduğunu ifade ettiği Kamu Sen hakkında açıklamada bulundu.

Başkan Öksüzali Kamu Sen hakkında şu açıklamayı yaptı;

Memur-Sen ; masada varılan uzlaşmayla önemli bir gerginlik ihtimaline son vermiştir. 5 Milyonu aşkın umudunu yitirmiş insan yerine 20 milyonu aşkın umudu, huzuru ve mutluluğu desteklenmiş insan kitlesinin varlığına gerekçe oluşturulmuştur.  

4. Dönem Toplu Sözleşmenin süreci, sonucu, hükümleri ve kazanımlarıyla kamu görevlilerine, kamu personel sistemimize, milletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum 

4. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin, “uzlaşmak emek gerektirir” noktasında, sendikacılık tarihine kayıt düşülecek ve sendikal alanda referans gösterilecek bir içerikle sonuçlandığı ve  50’si genel toplu sözleşmeye, 206’si hizmet kolu toplu sözleşmelerine ait olmak üzere 4. Dönem Toplu Sözleşmesinde yer alan toplam 258 kazanım kadar değerli ve önemlidir.  Memur-Sen ve bağlı sendikaları, hem genel toplu sözleşme hem de hizmet kollarının her biri itibariyle 4. Dönem Toplu Sözleşmesi’yle yeni rekorların altına imza atmıştır. Memur-Sen, 4. Dönem Toplu Sözleşmeyle birlikte, akademik hizmet sendikacılığı, göl kenarında nehir düşleyen aksiyoner duruş sendikacılığı, insan merkezli ve çözüm odaklı sendikacılığı noktasında çıtayı, bir çokları açısından ulaşılması imkânsız bir noktaya çıkarmıştır. 4. Dönem Toplu sözleşme sürecindeki gelişmelere ve ilk tekliften nihai noktaya gelinceye kadar kat edilen mesafeye bakıldığında; akl-ı selim sahibi herkesin takdir edeceği  bir sonucun elde edildiği görülecektir

Uzun ve yorucu bir çalışmanın ardından MEMUR-SEN  iki yıllık %17,54 bir kazanım elde edilmiştir.  1 milyon Memur-sen üyesi ve Sakarya mız da 15.000 üyesi ile Türkiye’nin en büyük konfederasyonu  olarak üyelerimizin ve halkımızın yanında yer alan; Özellikle  28 Şubat’ta , On iki milyon üç yüz bin imzada, kılık kıyafet özgürlüğünde, kat sayı adaletsizliğinde , Gezi eylemlerinde , Mit Tırları ihanetinde , 17-25 aralık Kumpasında, 15 Temmuz Hain Darbe girişiminde  ve nice önemli konularda  Memur-sen in duruşu  malum çevrelere özellikle SEN lere  rahatsızlık veriyor.  Onun için ufak bir boşluk bulduklarında saldırıyorlar. 

 

         Ben Memur- sen İl temsilcisi Ahmet ÖKSÜZALİ olarak Memur-sen in imzaladığı    4. Dönem toplu sözleşme sonucu 258 kazanımı küçük gören, söyleyecek sözü olmayan ,ve “Memur Bindiği Dalı Kesti” ifadesini bir Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisine yakıştırmadığımı kendinden olanı da olmayanı da  horlayan ve aşağılayan , sizin iradenizi yok sayıp “vaatlerle kandırıldığınızı” ifade eden  “Kendinize kızın” size ders vermeye kalkan bir sivil toplum kuruluşu temsilcisinin sendikamızı da hedef alan açıklamalarının yakışıksız buluyorum. Sendikamıza bu güne kadar yapılan saldırıları da bundan sonra yapılacak saldırıları karşılıksız bırakmayacağız. Biz memur- sen olarak bu güne kadar hep sustuk sabır ettik. Ama bundan sonra yapılacak açıklamaların daha dikkatli, insanları ve sendikamızı rencide etmeden saygı ve sevgi çerçevesinde değerlendirilerek seviyeli ve düzeyli eleştirilere her zaman açık olan Memur-sen  “ Kuruş değil duruş sendikacılığı “yaparak gerekli cevabı verecektir.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Net Gaste | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0264) 278 54 50 | Faks : (0264) 278 54 50 | Haber Scripti: CM Bilişim