28 Şubat tespitleri ve düşündürdükleri

Başbakanlık yaptığı 28 Haziran 1996 ile 30 Haziran 1997 tarihleri arasındaki kısa sürede HAVUZ SİSTEMİ ve DENK BÜTÇEYİ ilk defa hayata geçirmiş Müslüman ülkelerin her alanda birliğine yönelik ilk adım olan D8İ KURMUŞ emperyalizm ce ziyonizmin hedefe koyduğu ferasetli basiretli bilge bir lider ve Türkiye tarihinde HOCA ünvanını da kazanan ilk ve tek başbakan ve siyasi parti lideri olmuştur.

28 Şubat 1997de tarihin en alçak uyuz darbesiyle vazifesinden istifa etmeye zorlanmış kurduğu dört parti de kapatılmış son partisi SAADET PARTİSİ olmuş değeri hiç bilinmemiş bilinememiş kendi talebeleri ve EN YAKINLARI tarafından bile YALNIZ bırakılmıştır.

Vefatından sonra yıllar önceki öngörülerinin günümüzde gerçekleşmesiyle değeri çok geç kalınarak ve iş işten geçtikten sonra anlaşılmış nezaketin kibarlığın sabrın  mücadeleciliğin ve  yılmazlığın yegane insanıdır.

Benimde cenaze merasimine katılabildiğim VEFATININ SENEİ DEVRİYESİNDE Doğum tarihi: 29 Ekim 1926 Sinop - Ölüm tarihi ve yeri: 27 Şubat 2011 Güven Hastanesi Ankara RAHMETLE MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ.

28 Şubat 1997de Millî Güvenlik Kurulunun 9 saat süren toplantısında 28 Şubat süreci olarak adlandırılan kararlar alındı. Bu kararlar HAYALİ SANAL İRTİCA OLUŞTURULARAK Türkiyenin önündeki en büyük tehlike olarak gösterildi. Milletin seçtiği yerli ve milli iktidarın devrilmesine yönelik binbir senaryo binbir bizans oyunları ve en alçak entrikalar yalan ve algılar üretildi. Yerli ve milli lider bilge insan merhum Erbakan başbakanlıktan istifa etmek zorunda bırakıldı ve irtica yalanı ve paranoyası oluşturularak akıl tutulmasına havi baskılar zulümler hak ve hukuk ihlalleri başlatıldı.

Üçüncü kez partisi RPkapatıldığı zaman bile malum çevrelerin imha fırsatı olarak beklediği en ufak bir başkaldırı  zerre taşkınlık yapmayan ötekileştirici nefret ettirici ayrıştırıcı bölücü düşmanlaştırıcı intikam ifade eden tahrik edici kışkırtıcı ve ucuz kahramanlık dili kullanmadı ve Bu karar tarihin akışı içerisinde basit bir noktadır. Refah Partisi camiasının çok daha büyüyüp gelişeceği kesinlikle açıktır demiş ve en ufak bir karışıklık ve karmaşaya imkan ve fırsat vermemişti. Devlet adamlığı feraset basiret ve millet-vatanseverlik örneğini ortaya koymuştur.

28 Şubat postmodern darbesi öncelikle çok alçak çukur uyuz akıl izan vicdan dışı akıl tutulmasına havi bir darbeydi. Haklı hukuki yasal vicdani ve akli hiçbir gerekçeye dayanmamıştı.

Öncelikle şunu belirtmeli ve tespit etmeliyiz ki 28 Şubat postmodern darbesi emperyalist ve ziyonst bir pıroje idi.  Dış MİHRAKLAR  ve içerdeki maşalarının bir kısmı bilerek ve dışarıdan emir alarak bir kısmı ise ideolojik ve siyasi yaklaşımlar bir kısmı pastadan pay alma ve ülkeyi yağmalama bir kısmının da cehaleti nedeniyle taraf olduğu ve hizmet ettiği beraberce yaptıkları millet iradesini ayaklar altına alan milli çıkarları ülke menfaatlerini ülke birlik ve beraberliğini dinamitleyen bir haydutluk örneği idi.

28 ŞUBATpostmodern çukur DARBE sanıklarının doğru dürüst yargılanıp hukukun ve yasaların gereği yapılıp hak ettikleri cezanın verilmemesi bir oldu bitti ile savuşturulması ve gündemden çıkarılması üzerinde çok düşünülmesi gereken bir konudur. ADETA ÖERTBAS EDİLDİ.

DARBECİLERİN DOĞRU DÜRÜST YARGILANMAMALARI neredeyse ceza almadan dosyalarının bir şekilde kapatılması akıllara acaba 28 ŞUBAT DARBESİ BİR PIROJEMİ İDİ sorusunu akla getirmektedir. Merhum Erbakanın partisini kapatmak BÖLMEK EVİRMEK DÖNÜŞTÜRMEK ve KAPİTALİST KÜRESEL ve YEREL SİSTEME ENTEGRE EDECEK BİR SENARYOMU İDİ Öyle de olmadı mı

28 Şubat darbesinde ATATÜRK devrimleri ve laiklik istismar edilmiş kalkan olarak çok kötü bir şekilde kullanılmıştır.

Basının kahir ekseriyetİ darbe zeminini oluşturmak için yalan algı manipülasyon dezenformasyon Bizans oyunları ve her türlü kepazeliğe yönelik kullanılmış basının tarafsızlığı adaleti ve namusu sınıfta bırakılmıştır.

O dönemdeki yazarların ekseriyeti tarafından darbe açık veya gizli desteklenmiş çok azı erdemli kalabilmiştir. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkesi ile hareket edebilen sınırlı sayıda yazarlardan aklımda kalan ve yanlış hatırlamıyorsam  birkaçı Ali Bayramoğlu Gülay Göktürk Mehmet Altan Nazlı Ilıcak Ruşen Çakır Şanar Yurdatapan Nuray Mert Altan Tan rahmetli Ömer Lütfi Mete Cengiz Çandar gibileri idi.

O günkü partilerin kahir ekseriyeti aklımda kaldığı kadarıyla BBP yani rahmetli M. Yazıcıoğlu hariç hiçbiri daha sonra da kapatılan RP ve Erbakan yanında yer almamış ya açıktan destekleyerek ya da sessiz kalarak dolaylı destek vermiş ve vebale ortak olmuşlardır.

Sivil Toplum teşkilatları odalar sendikalar dernek ve vakıflar kahir ekseriyetle kullanılmış hukuk yasa ve insan hakları ekseninde tümü imtihanı kaybetmiştir. Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası başkanı rahmetli MUSTAFA BAŞOĞLUnun dik duruşunu unutmayacağız.

Malum 15 Temmuzun da öznesi olan  cemaatin başındaki  ise Beceremediniz artık bırakın diyerek darbeye destek vermiş başörtüsü mücadelesini Başörtüsü füruattır diyerek baltalamış sonrası ilk seçimde beş kontenjan alarak Ecevitin partisine destek vererek darbecilerle aleni bir işbirliğine girmiş Erbakanı yalnız bırakmış dindar görünerek en büyük darbeyi vurmuştur. 28 Şubat zulümlerinin devam ettiği daha sonraki süreçte de yapılan seçim ve FP ile meclise başörtüsü ile giren Merve hanımı başı örtülü günümüzde de iktidarın ittifak ortağı partinin  vekili NESRİN hanım bağlı olduğu partinin liderinin emriyle başını açarak meclise girmiş Merve hanımı tümüyle yalnız ve tek başına bırakmış bir büyük darbe de bu  şekilde vurulmuştur. Eğer başı açtırılmasaydı Ecevit Bu kadına haddini bildirin diyemeyecek mecliste darbeciler paralelindeki vekiller Dışarı dışarı diye tempo tutturamayacaklardı.

TÜSİADın başını çektiği işadamları cenahı ise maalesef sınıfta kalanlardan olmuştur.

KISACA 28 ŞUBAT DARBESİ sınır ötesi EMPERYALİST ve ZİYONİST dış ayağı yanında BİR KOALİSYON HALİNDE BASIN AYAĞI İŞ DÜNYASI AYAĞI BİR KISIM ASKER AYAĞI YARGI AYAĞI PARTİLER/SİYASET AYAĞI CEMAAT AYAĞI STÖ AYAĞINDAN İBARET BİR KOALİSYON idi.

Erbakan Cumhuriyet tarihinin en büyük işçi ve memur maaş zammını yapmasına dar gelirliden yana olmasına rağmen kıymeti bilinmemiş başta kamu çalışanları olmak üzere yeterli halk takdiri ve desteği verilmemiştir.

Şüphesiz Erbakan Hocamızın gerçekte yanlış hukuksuz ve kötü niyetli olmayan ülke ve milletimize asla zararı dokunmayan taktiksel konjonktürel ve dil/üslup noksanlıkları darbeci koalisyon tarafından çok yoğun bir şekilde istismar ve suiistimal  edilmiş akıl almaz vicdan kabul etmez karalama ve itibarsızlaştırmalara vesile edilmiştir.

BUGÜNDEN ŞİKAYET EDENLER İÇERDE VE DIŞTA VAHİM HATALAR YAPILMAKTA BİZDE TENKİT ETMEKTEYİZ 28 VE DEVAMINDA YAPILANLARI  UNUTMAMALI O GÜNLERİN BU GÜNLERİ DOĞURDUĞUNU AKILDAN ÇIKARMAMALIDIR. YANİ BUGÜN DÜNÜN/28 ŞUBAT REZALET ŞARTLARININ ÇOCUĞUDUR.

28 Şubat sürecinde İmam Hatip ve tüm meslek liselerine başörtülü kamu çalışanlarına yeşil sermaye adı altında bir kısım iş çevrelerine yapılanlar ise aklın ve havsalanın almayacağı ancak Mısır gibi diktatörlük rejimlerinde Sedat Mübarek ve Sisi gibilerin yaptığı ve yapabileceği akıl tutulması ve akıl gitmesi mezalimler olarak hafızalardan hiç kaybolmayacak KARA KAPKARA GÜNLERDİR.

GÜNÜMÜZDE İSE GEÇMİŞTEN ASLA İNTİKAM ALMA YOLUNA GİDİLMEMELİ GEÇMİŞ BUGÜNKÜ HATALARA MAZERET OLMAMALI KÖTÜ ÖRNEK ÖERNEK OLMAMALI geçmiş ile bu günkü hataların örtülmesi yoluna gidilmemeli hak ve özgürlükler kamil manada sağlanmalı ADALET ve YARGI BAĞIMSIZLIĞI kusursuz ve eksiksiz olarak yerine getirilmeli 28 Şubat dönemi gibi yalan algı dez enformasyon manipülasyon ötekileştirme ayrıştırma düşmanlaştırma bölme ve nefret tohumları ekilmemeli birleştirici kucaklayıcı kardeşliği sağlayıcı bir idare ve düzen oluşturulmalıdır. Her taraftan kuşatılmış Türkiyenin çok acil kardeşliğe ve birliğe ihtiyacı vardır. ABDnin Irak senaryoları ve ardından uyguladığı mezalim unutulmamalı ders alınmalıdır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Osman Karagüzel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler NetGaste editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı NetGaste değil haberi geçen ajanstır.Anket Gabak Evi'nin Yeri ve Şeklini beğendiniz mi?