Terörist Cenazeleri

Hiçbir gerekçe terörü insan öldürmeyi can almayı meşru kılmaz kılamaz.

Adam öldürme ve can alma sadece nefsi müdafaa da meşrudur.

Nefsi müdafaa da şahsi tecavüzler de  ve vatan müdafaasında yürürlüğe girer.

Bunların dışında hiçbir gerekçe can almayı helal kılmaz kılamaz.

Hiçbir devlet de teröre müsaade etmez etmemeli edemez.

Devlet terörizme ve teröriste karşı ÇELİK BALYOZDUR öyle olmalıdır.

Aynı devlet haklıya güçsüze masuma ve mazluma karşı da PAMUKTUR hatta daha yumuşaktır öyle olmalıdır.

Bütün cinayetlerde ve terörde de  SUÇUN ŞAHSİLİĞİ pırensibi geçerlidir.

Teröristin suçu kendini ve bağlı olduğu cinayet şebekesini bağlar. Bunun dışında hiçbir gerçek veya tüzel kişiliği bağlamaz bağlamamalıdır.

Teröristin birinci derece yakınlarını bile bağlamaz. Cinayet şebekesinde yer almadıkça ve azmettirici olmadıkça AİLESİNE ANNE BABA KARDEŞ VEYA DİĞER YAKINLARINA RÜCU ETTİRİLEMEZ.

Teröristlerin suçundan ailesi anne baba ya da kardeşleri sorumlu tutulamaz.

Tam aksine onlar da tıpkı terörden mağdur olanlar gibi TERÖR MAĞDURUDURLAR.

Onlara da TERÖR MAĞDURU SITATÜSÜ VERİLMELİ terör mağdurlarına ne yapılıyorsa onlara da aynısı uygulanmalı devlet tarafından desteklenmeli yaraları sarılmalı acıları mağduriyetleri ve sıkıntıları paylaşılmalıdır.

Devlet teröristin cenazesine katılır hesabı görülmüş olan suçlunun defin işlemini yapar mezara koyduktan sonraki hesabını Yaradana bırakır ailesine taziye sunar acısı paylaşılır teskin  edilir devletin teröristin yanında değil ama ailesinin yanında olduğu fiili olarak maddi ve manevi gösterilir.

Devlet de o cenazenin olduğu İlin valisi kaymakamı belediye başkanı millet vekilleridir.

Bu görevi onlar ifa eder yerine getirir.

Tüm siyasi partiler de o İl de veya İlçe de ki temsilcileri ile birlikte veya ayrı ayrı cenazeye katılmalı ailesinin yanında yer almalı bizatihi kendi evlatları tarafından uğradıkları mağduriyet terör mağduriyeti nedeniyle gerekli destek verilmelidir.

Evladı yüzünden mağdur olan aile DEVLET BABA tarafından yalnız bırakılmaz babalığını yapar ve her yönden aileyi rehabilite eder etmelidir. AİLEYİ DIŞLAMAZ BİLAKİS KUCAKLAR VE SAHİPLENİR.

Aksi takdirde aile teröristlerin ve onların şebekesine teslim edilmiş onların kucağına itilmiş olur ki tam da terörist şebekeler bunu istemekte bunu beklemektedir.

Terör şebekeleri her terörist ölümünden memnun kalır. Zira evlatları ölen aileyi tümüyle yanlarına alır almak ister. Ta ki devlet sahip çıkmaz ilgilenmezse.

Ayrıca terörizmin ve teröristlerin suçlusu sadece kendileri ve ait oldukları cani şebekelerine ait değildir.

Eğitimden tutun da hukuka sosyal ve içtimai hayata kadar tüm şartların ve bu menfi şartları oluşturan SİSTEMİN de fevkalade mühim suçu vardır. Belki de sistem birincil suçludur ki o insanları terörün kucağına bırakacak ihmalleri yapmış bataklık oluşturmuş bataklıkta sineklerin üremesine sebep olmuş zemin hazırlamıştır.

Ayrıca Hiçbir kimseye gerçek veya tüzel kişiliğe terör suçu işlemedikçe terörden yargılanıp cezası kesilmedikçe terörist denilemez. Denilirse hukuk dışıdır iftiradır yaftadır.

Yargılama olmadıkça ve yargılama tamamlanıp kesinleşmedikçe hiç kimseye suçlu muamelesi yapılamaz terörist denemez.

Terör suçu işlemedikçe de herhangi bir teröristin cenazesine katılana da terörist denemez denmemelidir. Bir gerçek veya tüzel kişi terörist ise zaten tutukludur cenazeye katılamayacaktır. Hem hür olacaksın yani suçlu görülüp herhangi bir tutuklama ve yargılamaya tabi tutulmayacaksın hem de cenazeye katıldın diye terörist olacaksın. Bu durum en ilkel hukukta bile mümkün değildir.

Baştan beri anlattığımız hususlar sadece terör suçu işleyenler için değil tüm suçlular için geçerlidir.

Adi cinayet işleyenler yer altı dünyası suçluları katiller taciz ve tecavüzcüler kaçakçılar uyuşturucu tacirleri ve suçluları hırsızlar kamu-MİLLET MALINI ÇALANLAR ihalelerde yolsuzluk yapanlar rüşvet alanlar gibi akla gelen tüm suçlular için bu tespit geçerlidir.

Hiç birisinin suçu ailesine yakınlarına rücu ettirilemez hiç birine suçlu muamelesi yapılamaz yaftalanamaz cenazeye katıldı diye ona da hırsız kaçakçı rüşvetçi v.s denemez.

Terör suçlularının cenazelerine katılanlara terörist denemeyeceği gibi bunlara katılanlara da O CENAZENİN SUÇU RÜCU ETTİRİLEMEZ ONUN SUÇ İSMİYLE İSİMLENDİRİLEMEZ o sıfatla sıfatlandırılamaz.

Kısaca suçu tespit edilip yargılanıp karara bağlanmadıkça hiç kimseyer suçlu muamelesi yapılamaz suçlu sıfatlarıyla yaftalarıyla anılamaz.

Tekrar edelim ki HUKUKTA SUÇUN ŞAHSİLİĞİ PIRENSİBİ ESASTIR.

İMAN VİCDAN VE AKIL BUNU GEREKTİRİR.

Ayrıca devlet terör cephesini genişletecek iş eylem ve sözlerden kaçınır kaçınmalıdır. Tam aksine terör cephesi olabildiğince daraltılır yalnızlaştırılır marjinalleştirilir.

Bir devlet hükümet parti dernek oda vakıf gazete tv yazar cemiyet cemaat şahıs veya herhangi bir gerçek veya tüzel kişilik kendileri dışındakileri terörist hırsız yolsuz sahtekar cani katil mafya ahlaksız bölücü ötekileştirici gibi herhangi bir kötü sıfat ile sıfatlandırıyorsa topluma en büyük dinamiti atıyor terörizme dolaylı hizmet ediyor terör ya da diğer suçluların cephesini genişletiyor güçlendiriyor manen ve moralmen takviye ediyor demektir.

Herkes ne konuştuğuna konuştuğunun nereye hizmet ettiğine  dikkat etsin

Bütün mesele her halükarda hangi şart altında olursa olsun ADALETTEN AYRILMAMAK SAPMAMAKTIR. Günümüzde dünya insanlığı olarak çektiklerimizin tümü ADALETİN AYAKTA TUTULAMAMASI YERLE YEKSAN EDİLMESİNDENDİR.

Ey iman edenler Allah için hakkı ayakta tutun adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun bu takvâya daha uygundur. Allahtan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır. Maide 8

OSMAN KARAGÜZEL 23 ARALIK 2020 ÇARŞAMBA MAKALESİ

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Osman Karagüzel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler NetGaste editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı NetGaste değil haberi geçen ajanstır.Anket Sakarya'da koronavirüs (Covid-19) denetimlerini nasıl buluyorsunuz?