Bayram Tatili 14 Gün Olsun

14 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulansın.

Tabii ki bir öneridir. Bunu devlet düşünmüyor mu diyerek serzenişte bulunmak yerine,

Olabilir mi?

Neden Olmasın?

Artıları eksileri neler olabilir diyerek değerlendirme yapsak bir zararımı olur!!!

Biliyorsunuz ki, her bayramda 9 günlük tatiller olur. İşte buradan yola çıkarak bu ramazan bayramını 14 gün yapalım diyorum.

14 gün tatil ve Sokağa Çıkma yasağı uygulansın.

Yani 9 güne 5 gün daha ekleyelim.

Üstelik 14 günün CORONA virüsünün Kritik süresi olduğunu da biliyoruz.

Dolayısıyla 14 günün sonunda herşey çok daha net olacak devlet çok daha fazla veriye sahip olacaktır.

Yasağın bitmesinden sonra Türkiye nin neresinde vaka sayısının oranları en belirgin halini alacaktır.

Bu veriler ile beraber Artık kısıtlamaların Bölgesel yâda il il gereken yerlerde daha ciddi tedbirler alınırken diğer bölgelerde kademeli olarak hayatı normale döndürme şansımız olabilir.

En önemlisi ise Sağlam bölgelerde devletin dinamikleri tam kapasite ile çalışırsa diğer bölgelere destek olacağı aşikârdır.

Şunu ifade etmek istiyorum. Deprem zamanlarını düşünün, bir bölgede deprem oluyor ama kalan bütün bölgeler oralara yardım ve desteklerde bulunuyor, bu şekilde krizlerin üstesinden devlet ve millet olarak çok daha rahat başa çıkıp o felaketleri aşabiliyoruz.

Aynı zamanda, bu 14 günün sonunda İl ve İlçeler arası KARANTİNA yı çok daha ciddi uygularsak Devlet olarak nerede tedbir nerede ise daha rahat hareket edeceğimiz bölgeleri belirlediğimiz için stabil olan bölgeleri RİSKE sokmamış olabiliriz.

Devlet hangi bölgede ne yapacağını ve nerelerde daha ciddi tedbirler alacağını bilir ona göre bir strateji belirler.

Diğer taraftan, 14 günün sonunda eminim ki birçok il ve ilçe tam anlamıyla sonuçları bilir sonrasında ise alacağı Çok Ciddi tedbirler ile bu Salgını bir daha yaşamamak adına her türlü önlemi alabilir.

Sonuçları temiz olan bölgelerde HALK rahatlayacak, her şey normale dönecektir.

14 gün demek her şeyin en net en sağlıklı belirleneceği süreç demektir.

Sonrası belli., Hem Halk Hem devlet kolluk kuvvetleri o kadar ciddi bir karantina uygulayacak ki, kimsenin kafasında bir şüphe oluşmayacak

Şehirlere giriş çıkışlar köy yollarına kadar Ara sokaklara kadar ciddi bir Kontrol noktasına dönüştürülecek, Halk Bilinçli olacak, o dakikadan itibaren anası babası dahi olsa o bölgelere kesinlikle sokulmayacak, Böyle bir şeye Teşebbüs edenlere direk HAPİS cezası uygulanacak.

Ramazan ın İlk günü bunu önermemin nedeni ise burada devletin bu kararı hemen alarak Şimdiden halkı bilgilendirmesi, böyle bir süre içersin dede yapması gerekenleri bir an önce yapmaya başlaması içindir.

Pekâlâ devlet neler yapmalıdır.

Öncelikle Bir sonraki ay yapacağı yardımları ramazan içerisinde, Tekrar vermeli, ihtiyaç sahiplerine en kısa zamanda ulaşmalı, yani 14 günlük ihtiyaçları belirleyerek o yasak günleri içerisinde kimsenin mağdur olmayacağı planlamaları yapmalıdır.

Her şeyi hesap ederek yapılacak 14 günlük bu yasak bence bir fırsattır.

9 günlük tatil yâda sokağa çıkma yasağı zaten olacak, işte buna eklenecek 5 gün ile hem devlet hem de millet her şeyi çok daha net görecek bunun sonunda ise belki de hayatın normale döneceği birçok şehrimiz olacaktır.

Sonradan ‘’ KEŞKE ‘’ dememek, bu illetten kurtulabilmek için bu bayram tatilinin bir fırsat olduğunuda düşünerek, 9 a 5 ekleyerek herşeyin çok daha iyi olacağını düşünerek ben bu öneriyi yapıyorum.

Umarım gereken yerlere gider, umarım bunu değerlendirirler.

Selam ve Dua İle

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Cihat Komut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Tekçi Saban - Aynen noktası noktasına katılıyorum. Tesbitler doğru. Domuz eti yiyen DHCP ve PKK ya sempati duyan biri İstanbul İl Başkanı yapıldı. İzmir de Camilerden oyun havaları çalan müzik yayınlayan da bu alcak lar değil mi? Bencede bir şeyler olacak. Ama olacak sada biran önce olsun ki ebelerine kadar neler kaydığını görsünler. Hatta İzmirde denize dökülemeyen Yunan soyu da bu sefer sahici olarak denizin dibini boylarlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Mayıs 12:41
02

Özgür - Anıtkabir'deki kutlamalarda sosyal mesafe zart zurt dinlenmedi. Artık ne reis'i ne de hükümeti kimse dinlemez. Milleti aptal yerine koyarsanız kendinizi çöplükte bulursunuz. Öneriniz tek kelime ile rezalet ve gerçeklerle uzaktan yakından alakası yok. Polyanna sizin yanınızda stajyer dahi olamaz kusura bakmayın..

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 24 Nisan 02:23
01

Vatandaş - Muhteşem bir öneri. Umarım dikkate alınır. Yoksa bizim vatandaşlarımız bayramda virüs falan dinlemez, herkes sapur şupur sarılıp, öpüşür, koklasir. Sonra gelsin ikinci salgın dalgası...

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 23 Nisan 22:31


Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?