Mikroptan daha adi mikroplar!

200 TL'lik otobüs biletini son seferlerde 400-500 TL ye satanlar, kolonya, dezenfektan, maske, etil alkol stokçusu, kaçakçısı, karaborsacısı!..

Hasta götüren ambulansı durdurup üzerine hiç elzem olmadığı halde hastanın kim olduğunu, hastalığının corona mı olduğunu, kimlik bilgilerini soran ve hasta mahremiyeti olduğu için bu bilgilerin kendisine verilemeyeceği söylendiğinde de ambulansın önünü kesip camlarını kıran, hastanın hastaneye yetiştirilmesine mani olan adi, şerefsiz şehir eşkıyaları!..

Büyük şehirlerdeki mezarlıklarda normal olan 15-20 açık mezarları çekerek binlerce mezarın Corona ölümleri için hazır edildiği yalan haberlerini yayanlar!..

Adi polisiye bir olay için o mahalleye giden polis ve ambülansları videoya çekerek, sosyal medyada takipçi ve like almak için yalandan yere "falan yerde corona ölümleri oldu" diye paylaşanlar!..

“Yok şu kadar doktor, bu kadar hemşire Corona'dan dolayı istifa etti, öldü” vb. yalan haberlerle sağlık çalışanlarını karamsarlığa iterek, sağlık alanında infial yaratıp Corona hastalarına olan bakım ve tedavi süreçlerini olumsuz etkilemek isteyen devlet, millet, vatandaş düşmanı namertler!..

“Evde Kal” kampanyasını küçümseyici, milleti sokağa teşvik edici, hastalığın yayılmasını arzu edici davranışlarda bulunanlar!..

“Merkel kiraları ve iaşelerinizi ödeyeceğiz, Almanya herkese 1000 avro veriyor”  vb. yalan haberler uydurup Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptıklarını küçümseyenler!..

Hamamı, depoyu, çatı katını, kahvehane ve kumarhane gibi yerlere çevirip milleti oralarda toplayanlar!..

Alayınız namert, vatan, devlet, millet, halk, toplum, sosyal barış, sağlık düşmanı Corona'dan daha tehlikeli aşağılık ve adi mikropsunuz.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARI

CORONA salgını vesilesiyle başta devlet büyüklerimiz olmak üzere Türk milleti olarak başarılı bir mücadele ve yardımlaşma örneği göstermekteyiz!..

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” bilinciyle toplumun her kesimi taşın altına elini sokmakta, gücümün yettiği kadar sürece destek sağlamaktadır!..

Bizlere ulaşan ve gerçekten zor durumda olan, sabırla kurallara uyan yardıma ihtiyacı olan, garson, pazarcı, inşaat ve seyyar işlerde günlük yevmiye usulü çalışarak evinin geçimini sağlayan çok sayıda işçi ve işverenimiz bu süreçte çalışamadığı için ailece mağduriyet yaşamaktadır!...

Bu salgın hastalık sürecinde bir çok konuda önemli adımlar atan, destek paketleri açıklayan kıymetli devlet büyüklerimizden isteğimiz bu ailelerimize yardım konusunda ivedilik göstermeleridir!..

Sosyal Yardımlaşma Vakıfları’nın yaptığı yardımlardan faydalanarak geçimini sağlayan halkımızın dışında kalan mağdur insanlarımızın elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi fatura ödemelerinin ertelenmesi ve gıda, erzak yardımları gibi hususlarda yanında olmak geçici bir sürede olsa sorunun çözüme kavuşturulması için atılacak güzel bir adımdır!..

Özelikle mahalle muhtarlarımız başta olmak üzere belediyelerimiz ve kaymakamlıklarımızdan bu ailelerimizin belirlenmesini, gerekli yardımların yapılması konusunu ivedilikle çözmesini istirham ediyorum!...

Biz Bize Yeteriz Türkiyem

Evde kal Türkiyem..

YUH OLSUN!..

Anladım ki Türkiye'de yaşayanlar Türkçe anlamıyor!

Corona nasıl bulaşır?

Sosyal mesafe nedir?

Tedbir nedir?

Saygı, yetinme nedir?

Cuma gecesi İzmir, İstanbul, Ankara, Sakarya başta olmak üzere tüm büyük şehirler ve orada yaşayan şehirliler sınıfta kaldılar. Ki sözde medeni idiler ve görgülü olmaları gerekirdi ama maalesef görgüsüzlük tavan yaptı.

Mesele: açları doyuramamak değil, mesele açgözlü tokların doymaması.

Ne demişti İbn-i Haldun; "İnsanları açlık değil, alıştıkları tokluk öldürür…"

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hamdi Yuluğ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Kamil - Günaydin ,ancak mi anladin sen bunlari,Sen bekle birde cuma günü markeleri gör,Millet bir birine giriyor

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Nisan 08:25


Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?