Sakarya'da tüm yollar iktidara çıkar

Arifiyede 2004 yerel seçimlerinde DYP adayı İsmail Karakullukçu, AK Partinin adayı Yusuf Çelebi ye seçimi kaybetti 2009 da saflar değişti, ne partizanlık ne rozet kaldı! Biri İtfaiye dairesine diğeri çok istediği Belediye Başkanlığına!

 2009 yılında Karasuda Ak Partiye karşı seçimi MHP den kazanan Mehmet İspiroğlu bir sonraki seçimi bekleyemeden rozetini propaganda yaptığı köy kahvelerinde bırakıp Ak partiye katıldı. AK Partiliği ise bir dönem daha başkanlık yapmasına yetecek kadardı!2019 da aday gösterilmeyince BBP den Ak Partinin karşısına çıktı! İşler 2009 daki gibi gitmeyince ne arayan var ne soran!

2004 de Ferizli’de Ak Partiden Belediye Başkanlığı na seçilen Hüseyin Kaşkaş 2009 da Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Soğuk’a takılınca Saadet partisinden aday oldu. Siyaset ol deyince olmuyor ver elini önce Özel idare oradan AFAD İl Müdürlüğü

Akyazı’da 2009 da Ak Parti Belediye başkanı Yaşar Yazıcının karşısına Saadet Partisi adayı olarak çıkan Hasan Akçan seçimi kaybetti 2014 de ise Ak parti li olarak seçimlere girip belediye başkanı seçildi.2019 da çok istemesine rağmen aday dahi gösterilmedi.

20014 de Hendekte Akpartinin Karşısına MHP den çıkıp seçimi kaybeden Turgut Babaoğlu 2019 da milliyetçi söylemler ile ülkenin bekası için bir araya gelen Cumhur ittifakına takılınca Hendek’in bekasını düşünerek! BBP den aday olup seçimi kazandı. Yıl dolmadan MHP ye geri döndü.

Siyaseti parti ayırımı gözetmeden yapmış Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser 2009 da seçimi MHP den kazandıktan sonra Ak Partiye geçti.2019 da Ak parti ile seçime girip sandıkta sınıfta kaldı

2019 da Ak Partiden Pamukova Belediye Başkan adayıolmak isteyen Güven Övün Ak Parti yeterli bulmadı ki aday dahi gösterilmedi! Saadet Partisi adayı olarak seçimi kazandı.Pamukova için hizmet aşkı ile dolu, geçmişte birçok örnek yaşamış halefi örneğinde olduğu gibi yıl dolmadan yetersiz görüldüğü Ak Partiye rüştünü ispat ederek döndü!

Örnekleri kişiselleştirerek çoğaltmak mümkün

Her şeye, her atraksiyona rağmen

Ulaşım, çevre, temizlik… Sakarya’da nereye el atsanız elinizde kalıyor

Sakarya ve ilçeleri hizmet fakiri

Gömlek aynı, ceket aynı, yakadaki rozet aynı

Büyükşehir, Karasu, Akyazı, Arifiye… Halefi selefi de mali enkazı kaldırmanın mücadelesinde

Yen kırıldı da içinde mi kaldı?

Röntgende çıkmadı

Eteğindeki taşları da henüz kimse dökmedi!

 

Bu kadar siyasi argümanın kimlik değiştirdiği ilçeler Hendekte Ali İnci nin etkisini bir tarafa koyarsak Sakarya’nın en büyük köyleri!

Seçmen eylem değil, söylem siyaseti ile başkan seçmiş,

İhtiras ve siyasi ikbal planlaması kişisel tercihler ile ilçenin değil bireysel kariyer planlamasıharicinde

Değişim ve gelişim sadece parti isimlerinde yaşanmış

Seçim geceleri zafer naraları ile kazanılıp gözyaşları ve minnet duyguları ilekutlanan seçimler yılı bulmuyor, hayal kırıklığının seçim geceleri çöktüğü İl Başkanlıklarında siyasi zaferlere dönüşüyor.

Kendimizi eğlendirmeye seçim yapıyoruz, Boşuna masraf ediyoruz!

İktidarı seçelim, iktidar da Belediye Başkanlarını atasın!

 

Oy istismarımı oy devşirmesi mi adına ne derseniz deyin

Seçilmiş belediye başkanları mazbatalarını aldıkları andan itibaren 657 sayılı kanuna tabi olan; Tüm seçmenin hizmetinde olması gerekirken; parti değiştirmesi ancak partinin hizmetine girmesi, seçmenin ötekileştirilmesi, kişisel ikbal ve ihtirastan başka hiçbir anlam taşımıyor!

 Gelenek değişmedi 17 yılda 17 ilçe Belediyesinde tüm yollar an itibari ile iktidara çıkıyor

Bu kadar değişik siyasi yelpazenin rüzgârında seçmenin başı dönmez ise

Eylem ile söylemin hizmet anlayışı ile toplumunrefahına ne kadar dokunduğunu sorgulayacak

Oy verdiğimiz siyasetçiler kendini sorguladığı sürece, hiçbir siyasetçinin siyasi tercihlerini sorgulamak ne benim nede seçmenin haddine değil,

Genel politikaların etkili olamaması gerektiği, Geliri, bütçesi gücü ve cürmü kadar. Göbeğinden iller bankasına bağlı, hangi siyasi partiden olursa olsun denetimi İç İşleri Bakanlığının uhdesinde sosyal ve idari hizmet anlayışı ile yönetilen belediyelerde siyasi değişim neden yaşanır?

Yaşadığı bölgenin sorunlarından, hizmetten şikâyetçi ise

Yaşam alanının konfor ve tercihlerini sorguluyor ise seçmen

Önce bu sorunun cevabını bulacak!

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Akın Aksakal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Onbaşı - Tebrik ederim tespitleriniz super. Arifiye de 3 dönemdir belediye ve teskilatlarda ne Reisin ne de milletin yanında olan yok maalesef başka da birsey yazmaya gerek var mı

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Ocak 14:16

Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?