Sakarya’nın gözünden Ankara

10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Ak Parti genel başkan yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un davetiyle katıldığımız toplantıda Ak Parti iktidarı döneminde sağlık, eğitim, tarım, ulaşım, spor gibi birçok alanda Sakarya’ya yapılan yatırımları dinledik.

Ak Parti Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce ve il başkanı Yunus Tever ve medya mensuplarının katıldığı Elegante Cafe’deki toplantıda bazı gerçekleri öğrenme fırsatı da bulduk.

Özellikle Kenan Sofuoğlu’nun Sakaryaspor’a kaynak bulmak için verdiği mücadeleyi ve sonrasında sosyal medya üzerinden gördüğü hakaretleri de kendisinden dinledik. Teşekkür edilmesi gerekirken hakaretlere maruz kalan Kenan Sofuoğlu’nu bir hayli üzmüş Sakarya. Aynı şekilde Ali İhsan Yavuz’un da kırgınlıkları var bu konuda.

Ancak şu gerçeği de görmek gerekiyor. Şöyle bir algı var Sakarya’da. Sakarya’nın gözünden Ankara’ya bakıldığında Sakarya’nın hak ettiği yatırımları alamadığı görülüyor. Ankara’nın gözünden bakıldığında ise birçok alanda diğer illere göre Sakarya’ya daha fazla yatırım yapıldığı görülüyor. Yani bardağın boş tarafına bakan dolu tarafı görmüyor, dolu tarafına bakan da boş tarafı görmüyor. Aslında her iki tarafa da bakılsa daha çözüm odaklı bir süreç yaşanacak. Ama bunu gerçekleştirmenin yolu da daha fazla bir araya gelerek konuşmaktan geçiyor tabi. Sadece medya mensupları ile değil elbette. Başta Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere Üniversitelerimiz, Esnaf Odalarımız, Borsa ve sivil toplum kuruluşlarımızın da Sakarya ile ilgili söyleyeceği çok şeyler var. Onları da bir dinlemek gerek. Bu tür toplantıların bu kuruluşlarla da yapılması hiç şüphesiz Sakarya’nın önünü açacak.

Nüfusu 1 milyonu geçen 500 şehir var dünyada. Sakarya dünyadaki bu 500 şehirden sadece biri ve daha yaşanabilir bir şehir olması için dünyadaki gelişmelerden daha fazla payını almak ve büyümek zorunda. Bunu da hak ediyor Sakarya.

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan COŞKUN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?