Yeni Dünya’ya, ‘Yeni Dünya Vakfı’

Her yıl Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerindeki üniversitelerde öğrenim gören binden fazla öğrenciye burs veren Yeni Dünya Vakfı, burs vermenin yanı sıra öğrencileri iyi yetişmiş bir birey olarak hayata hazırlamak için çalışmalar ve yardımlar yapıyor, çeşitli aktiviteler düzenliyor.

Sadece Türkiye’de değil, birçok ülkede yaptığı benzer çalışmaların yanında yetim çocukların da ihtiyacını karşılıyor.

1996 yılında kurulan Yeni Dünya Vakfı’nın Türkiye genelinde şimdilik 18 ilde şubesi var.

Bu şubelerden biri de Sakarya’da hizmet verecek.

Genel merkezi İstanbul’da bulunan Yeni Dünya Vakfı’nın Sakarya Şubesi; işadamı, sanayici, sendikacı, eğitimci, serbest meslek sahibi, öğrenci, gazeteci ve bürokrat gibi farklı mesleklerde faaliyet gösteren 25 kişiden oluşan yeni yönetimi ile Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin başkanlığında çalışmalarına devam edecek.

Özellikle öğrencilerin bilim ve teknolojide oldukça ileri, millî ve manevî değerlerine bağlı, çalışkan ve bilgili, her alanda donanımlı olarak yetişmelerine yardımcı olacak faaliyetler yapacak.

Çünkü toplumun yararına kurulmuş olan ve sosyal dayanışmayı sağlayan önemli bir hayır müessesesi olarak kabul edilen vakıfların; tarih boyunca sosyal, ekonomik ve kültürel hayata son derece etkili olduğu bilinmektedir.

Ancak vakıfların yardım ve bağışlarla hayat bulduğunu ve hizmet verdiğini de hatırlatmakta fayda var.

Bu nedenle vakıf geleneğinin yaşatılması ve kültürünün yaygınlaştırılması için özellikle iş insanlarımıza ve sanayicilerimize hem maddi ve hem de manevi olarak büyük sorumluluklar düşmektedir.  

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan COŞKUN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?