Terörle mücadelede ne kadar samimiyiz?

PKK terörüyle mücadelede devlet, hükümet, savcılar, TBMM, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Danıştay, TOBB ve diğer odalar samimi miyiz?

Ordu ve polisimiz haricinde bence değiliz!

Değiliz!..

Çünkü; PKK, DHKP-C vb. bölücü terör örgütleriyle FETÖ ile mücadele ettiğimiz gibi ve hatta daha şedit mücadele ediyor muyuz? Maalesef etmiyoruz!

Anayasamızın 3. maddesi: "Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür" diyor.

TBMM’de milletvekili olanlar bunun üzerine yemin ediyor.

Bu yemine aykırı davranan, bu maddeyi inkar eden, bölücü bir terör örgütünü destekleyen hangi partide, hangi konumda, hangi mevkide, kim olursa olsun, ne ismine, ne pozisyonuna ne de mevki ve makamına bakılmaksızın görevinden alıyor ve mal varlığına el koyuyor muyuz?

Sanatçı, sporcu, işadamı ne olursa olsun her türlü icrayı onlara yasaklıyor, onları protesto ediyor muyuz?

Faaliyetlerini yasaklıyor, yayınlarını durduruyor muyuz?

PKK terör örgütü değil diyenleri ".iktir" ediyor, ağzının ortasına kürekle vuruyor muyuz?

"Türkiye bölünsün, Özerk bir bölge, bağımsız bir devlet kurulsun" diyenleri bu sözü ağızlarına aldıklarına pişman ediyor muyuz? Etmiyoruz!

O zaman bizler; yani hükümet, odalar, TBMM Anayasa Mahkemesi, devlet kurumları, STK ve kanaat önderleri, medya, iş çevreleri vs. külliyen alayımız samimiyetsiz ve sorumsuzuz!

Önce samimiyet gerekli… Sonra icraat. Askeri ve polisiye tedbir ve zaferler yetmez! Yetmiyor! Hem topyekûn mücadele edeceğiz, Hem de topyekûn savaşacağız! "PKK'lılar gelsin benim evimde kalsın" diyen şerefsizin evini bir saat içinde ateşe vermiyorsak "terörle mücadele ediyoruz" diyemeyiz!

Şehit cenazelerinde "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarıyla gaz alıp, gaz vermekle olmuyor bu işler. Olmadığını 40 yıldır gördük ve tecrübe ettik. Şimdiki evre, topyekûn mücadele evresidir. Bunda da samimiyet gerekir!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hamdi Yuluğ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?