Taşımalı sistem çilesi başladı

2019.2020 Eğitim öğretim yılı başladı .Başlamasına başladıda her yıl olduğu gibi yine sorunlu.

Bu sistemde kim sorunlu? Kim sorumlu? Oda muaamma.Birine gidiyorsun öyle konuşuyor.Diğerine gidiyorsun böyle konuşuyor .Yahu hiç olmazsa söyledikleriniz birbiriyle örtüşsün.

Bazı yerlerde araç sıkıntısı varmış.O ne öğrencinin sorunu nede velinin sorunu.

Kilometreler birbirini tutmuyor.Bey efendiler ihaleleri nasıl yapıyor.Komisyonda kimler oluyor.Şöyle bir araştırdımda birçok yerde taşımalı sistem sorunlu.

Bir örnek bulunduğum yerden vereyim.İsim vereyim. Kocaeli, İzmit ,Akme

şe İhale ne zaman bitti.Yumurta kapıya dayandığında.Yahu benim bildiğim ihale okul açılmadan en az bir ay hadi bilemedin 15 gün önce yapılır biter .Eksikler tamamlanması için iştişareler yapılır.İlave yapılacaksa yapılır.

Kaldıki taşımalı sistemin olduğu yerlerde muhtarlar bostan korkuluğumu?O bölgeyi en iyi muhtar bilir iyide ey bu işi yapan Milli Eğitim Görevlisi geldim, gördüm yaptım.Bende diyorum gel bu sorunu çöz.

Çiftlikler bölgesindeki sorunu çözün bakalım şimdi.

Çözmezsen herhangi bir öğrencinin başına birşey gelirse o zaman ne yaparsın bilemem.Bölgeyi bilmiyorsun hiç olmazsa öğreneydin muhtarlar ile iştişare edeydin.

Bu ihale için yolları oturduğun yerden ölçtüysen haklısın.Gezerek ölçtüm diyorsan liyakatsızsın.

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Rahim Varol - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?