Bahçeli’nin Tank Palet Talimatı

 

MHP Serdivan İlçe Başkanı aradı.

Kendisini severim.

İbrahim İskender:

Akşam Sayın Milletvekilimiz Muhammet Levent Bülbül, İl Başkanımız Ahmet Ziya Akar ile Serdivan Emekliler Parkı’nda bir araya geleceğiz. Sizleri de aramızda görmekten mutlu oluruz” dedi.

İş Adamı İlhami Açan,

Gazeteci Arkadaşım Hasan Coşkun’u da tanıyordu.

Başkan İskender, onları da davet etmişti.

Akşam buluştuk ve üçümüz az gecikmeli de olsa davete icabet ettik.

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül, Türkiye’nin önemli meseleleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuyordu.

Sessizce en arkaya oturarak kendisini pür dikkat dinlemeye başladık.

Bülbül bir ara Sakarya sorunlarına da değindi ve:

“İktidar milletvekili değiliz, her şeye müdahalemiz olmuyor, ama bu ilgisiz kalıyoruz anlamına da gelmiyor” dedi.

 

Sağlık alanında ciddi sorular var

 

Bülbül konuşmasının devamında:

Sakarya meselelerine öteden beri bizler sahip çıktık. Çıkmaya da devam ederiz. Sakarya’daki sorunları yakından takip ediyoruz. Sağlık alanında yaşananları iyi biliyoruz. Büyük hastanenin yapılması elzem. Tez elden yapılması lazım. Proje aşamasında olduğunu biliyoruz. Yoğun bakım servisinin hali içler acısı, yer yok, sıkıntı büyük. Yoğun bakımı bırakın, normal servislerde de yer yok. Hastalar milletvekillerini arıyorlar. Bu normal bir şey değil. O kadar imkansızlık var ki, tarifsiz! Sakarya gibi Marmara’nın en gelişmiş, sanayinin kalbi olan şehirde maalesef bu imkansızlıklar yaşanabiliyor.”

 

Kadın Doğum hastanesi yılsonu bitiyor.

Bülbül konuşmasının devamında:

Kadın Doğum Hastanesi İnşallah yıl sonu bitiyor. Bu hastanenin hizmete girmesiyle mevcut Eğitim Araştırma Hastanesi’nin yükü azalacak, az da olsa hastalar rahat nefes alabilecek. Tabi Şehir Hastanesi’nin yapımıyla da şehirde en önemli sorun ortadan kalkmış olacak inşallah.Hastanede kadro eksiklikleri var. Tüm bunları biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Tank palet Fabrikası ile ilgili spekülasyonlar

MHP Grup Başkanvekili Bülbül Türkiye’nin ve Sakarya’nın gündeminde olan Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi ile ilgili bir soruya da şu şekilde yanıt verdi:

Sakarya Tank Palet’ten ekmek yiyen bir şehir. Türkiye şu an sınır ötesi operasyonlarda Amerika’nın 1960 yapımı M-60 tanklarını kullanıyor. Ardından Leopar Tankları aldık, ancak onlarda aktif koruma sistemine sahip değiller. Özellikle şehir savaşlarının olduğu yerlerde bu tanklar kendilerini koruyamıyor. Türkiye’nin 2.500-3000 civarında tankı olduğu söyleniyor. Ancak bize lazım olan tankın top atışı yapması değil, tankın kendini koruyabilen özelliğe sahip olmasıdır. Sınır ötesi operasyonlarda kendi kendini koruyamayan tanklarla nereye kadar gidebiliriz?

Türkiye’nin acilen yeni teknolojik tanklara ihtiyacı var. OTOKAR’ın ‘Altay Tankı’ için yaptığı çalışmaları biliyoruz. Ancak o süreçte fiyat teklifindeki karmaşa nedeniyle daha uygun şartlarda BMC’nin bunu yapacağına kanaat getirildi. O nedenle de yeni ve gelişmiş tank imalatının BMC’nin kuracağı fabrikada yapılması öngörüldü.

Türkiye’nin acilen bu tank imalatına geçmesi gerekiyor. 2020-2023 arasında artık kendi güçlü ve güvenilir tankımızı yapıyor olmamız lazım. BMC’nin bu konuda üretim yapabilmesi için bir çatı gerekiyor. Burada ‘Satış’ denince, Tank Palet Fabrikası satılıyor algısı oluşturuluyor.

Fabrikanın mülkiyeti, silahı, makinesi tamamen Milli Savunma Bakanlığı’nın. BMC sadece kendi işçisiyle gelerek teçhizatı kullanmak amacıyla bu üretime başlayacak. Şimdi Tank Palet Fabrikasından emekli olanları da BMC’nin işe alacağı ifade ediliyor. Fabrika Arazisi bizim, fabrika bizim, fabrika içindeki makineler bizim, işçi de burada kalıyorsa, daha neden bu gürültü?”

 

Devlet Beyin bana talimatı var

Bülbül, Tank Palet Fabrikası ile ilgili olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisine, “Levent, bu tankı üretmemiz lazım. Ne pahasına olursa olsun bu konuda üzerimize düşeni yapmalıyız” dedi. Ancak tüm bu olumlu gelişmelere rağmen özelleştirmeye karşı durmak, aynı S-400’lere karşı gelmekle eş değerledir. Katar ile yapıyormuşuz. İyi de kardeşim bu fabrikanın yüzde 51’i bizim, yüzde 49’u Katar’ın. Amerika ile F-35 projesinde birlikte çalışırken neden kimse sesini çıkarmıyordu?

 

50 Milletvekili ile havlu atacak değiliz

Bülbül TBMM’de 50 milletvekili ile tüm sorunlara çözüm için gereken desteğin verildiğini ifade ederek:

50 Milletvekili ile havlu atacak  değiliz, böyle bir dünya da yok. Bildiğimiz doğruların yanında olacak ve destekleyeceğiz. Ama yanlışlara da çanak tutacak halimiz yok. Anayasa’ya göre seçilmiş milletvekili olsa da Hakkari’nin, Edirne’nin de yeri geldiğinde milletvekiliyiz. Ama Sakarya bizim, haliyle elimizden geldiğince de bu sorunların üstesinden gelmenin mücadelesini yapacağız. Bu bağlamda Sakarya’daki sorunları birebir yakından takip ediyor, gereği için çalışıyoruz” dedi.

Durum bu kıymetli dostlar.

Yorum sizlerin.

 

Güzel söz:

Çok söyleyen değil,

Çok iş yapan yöneticiye muhtaçsınız.

 

Hz. Ömer (r.a.)

@Necdet_Basoglu

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Necdet Başoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?