“Yeni bir hali Yeni bir yol ile bağlamak”


Türkiye Cumhuriyeti 26. Başbakanı Prof. Dr Sn. Ahmet Davutoğlu İnsanlarla gönül köprüleri kurarak, gönül kardeşliği ve Dostlar Platformu bünyesi çatısı adı altında dün Sakarya’da güzel bir konuşma gerçekleştirdi.

Sakarya’nın ve dostlar platformu gönüldaşlarının ev sahipliği yaptığı gecede Davutoğlu ülke gündemi ve birçok konuyu ele alan tabiri caizse rest çekecek konuşmalar yaptı.

Konuşma yaptığı salonda alkış sesleri hiç hız kesmeden yükselmesi insanların sorunlarına ve yarınlara umut verecek bir atmosfer yarattı.

Sakarya’da aynı diğer iller gibi bir enkazın altında olduğunu bir kez daha gözler önüne sermişti. 

AKP'nin 18. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri sırasında konuşan Davutoğlu İstanbul seçimlerini yenileme kararının AKP'ye verilen en büyük zarar olduğunu ve yeni parti kurma girişimi sürecinde AKP çevrelerinden kendisine yöneltilen suçlamalar üzerine yapılan "hain, ihanet" yorumlarına da sert bir dille cevap verdi.
Davutoğlu;

“Eğer bugün konuşuyorsak buna ihtiyaç var. Biz bir ümit rüzgârı estirmeye yeni bir gelecek inşa etmeye geliyoruz. Bu milletin üzerine çökmüş karamsarlık bulutlarını dağıtmaya geliyoruz. Bir ülkede seçim yapılıyor, sandık ortaya konuyorsa, o sandıkta bir milletin oylarıyla bir sonuç ortaya çıkmışsa buna saygı duyacaksınız. Bizim milli irade anlayışımız bu terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz. Ümmetten kastedilenler yalılarda oturanlarsa biz o topluluktan değiliz.

Devlet yöneticilerinden hesap soranlar hain ilan ediyorsa biz Ömer arıyoruz diyenlerin önce Hz. Ömer'i hatırlaması lazım. Biz hesap sorulabilir bir düzen istiyoruz. Biz yeni bir siyasi anlayışla kimsenin kimseyi ihanetle suçlamadığı yeni bir siyasi söylem peşindeyiz. Bu söylemi mutlaka inşa edeceğiz. Şimdi bende, Soruyorum, biz ne zaman ihanet ettik söyleyin” diyerek adeta meydan okudu.

Yeni bir hali yeni bir yol ile bağlayan Davutoğlu’nun söylediklerine bakılırsa ülke sorunlarını ve Erdoğan’ bariyerini aşabilirse 
parçalanmışlığı,  bölünmüşlüğü  yıpratılmışlığı yapıştırmaya ve pekiştirmeye geliyor.

Bu toplumumuz ve demokrasimiz için önemli bir rol.

Zira bu başarılırsa, bir adım sonrası ülkemiz için demokrasi kardeşlik özgürlük hukuk eğitim ekonomi ve adalet. 
Siyasi görüşümüz, etnik kimliğimiz, dini inancımız, mezhebimiz, meşrebimiz ne olursa olsun. Her gayret muteber ve muhteremdir. 
Küçüğü büyüğü olmaz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Tuğba Aygünyel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?