Ana Stratejik Plan

‘40 düşün bir söyle’ demiş atalarımız. Yani kırk düşün bir yap. Çünkü ok yaydan çıktıktan sonra geri gelmez.

Düşün, planla ve uygula.

Neyin nerede ve nasıl yapılacağını en iyi şekilde belirleyen bir yol haritasıdır plan. Plansız olmak ne yapacağını bilmeden yolda yürümeye benzer.

Albert Einstein de şu sözü ile aslında planlamanın ne kadar önemli olduğuna dikkat çekiyor.

‘60 dakikam olsa, 55 dakikasını düşünmek, 5 dakikasını da aksiyon için kullanırdım.’ diyor Albert Einstein.

İnsanları başarıya ulaştıran, şirketleri ve şehirleri marka yapan iyi hazırlanmış planlamalar olmuştur her zaman.

Elbette ki, Sakarya’nın da uygulanabilirliği olan ve uygulanan planlamalara ihtiyacı var. Bu sebeple SATSO başkanı Akgün Altuğ’un 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramı nedeniyle Sen Otel’de düzenlenen toplantıda açıkladığı ‘Ana Stratejik Plan’ çalışması Sakarya’nın yeni yol haritası olması bakımından önemli.

SATSO’nun önderliğinde, ildeki bütün kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla bu yılın sonuna kadar taslak bir çalışmanın ortaya çıkarması hedefleniyor.

Ortaya çıkacak taslak çalışmanın Sakarya için yeni bir yol haritası olacağı kesin. Ama asıl önemli olan ‘Ana Stratejik Plan’ın sürdürülebilir olmasıdır. Bu noktada SATSO’nun öncülük yaptığı bu çalışmaya ildeki bütün kurum ve kuruluşlar destek olmalı ve sahip çıkmalıdır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan COŞKUN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?