15 Temmuz FETÖ Kalkışması


Hain darbe girişimi  ve siyasal İslamcılık tarikat ve cemaatlere bağlı yapılanmanın aldığı bir durum kendi içlerinde bir takım farklı çeşitlilik göstermiş olması günün gerçeğidir.

Bu gün tam üç yıl oldu.

Türkiye’nin kana bulandığı gün FETÖ kalkışması işte bu gün nedir biliyor musunuz?

 Bazı toplulukların bağlı olduğu mensubun Dini kullanarak kendi nefsi ve yaşadıkları o saltanat,  o şaşaalı hayatın içerisinde sadece diliyle Allah söyleyerek  kalp ile tastik edemeyenlerin akılsızlığın ve bilinçsizliğin yaşandığı duygu düşünce ve  görüşlerini yalpalayarak kalplerini katı, kulaklarını sağırlaştırdığı insani ve vicdani hissiyatları sömürerek yapılanan bu zihniyet milletin vebalini almış  yaşama hakkına gasp ettiği gündür.

Bugün FETÖ kalkışması 15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde başlayan hain ve alçak teşebbüs sabaha doğru hainlere karşı direnen millet ve 251 şehit vererek darbecilere geçit vermeyenlerin destanıdır. 
Demokrasiye sahip çıkmak adına canından feragat edenlerin ağır silahların karşısında gövdelerini siper ederek, milletin özgür iradesine sahip çıkanlarındır.

Demokrasiye sahip çıkanların günüdür, egemen bir ulusun milli dayanışma günüdür.
Bu gün Aziz Şehitlerimiz için düzenlenen tören 3 yıl önce olduğu gibi, tarihe altın harflerle yazılan şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.
Peki gelinen son nokta nedir .? 
Soracak olursak hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimiz, gözü yaşlı aileler, tükenen umutlar, sönen hayaller ve acılar hiç kapanmayacak ve hiç bir zaman kabuk bağlamayacak bir yara kurunun yanında yaşta yanar misali..
Suçu günahı olmayanlar,

 Suçsuz FETÖ’ cü diye yargılananlar.

Askeri okullarından alınıp ceza evine kapatılanlar.

Mesleğinden edinenler gözü yaşlı analar, babalar , evlatlar 
Kurunun yanında yaşta yanmaya devam ediyor..
Asıl FETÖ’cü olduğu belirlenen general subay kişiler bazı savcı hakim yurtdışına kaçtı. Kaçamayanlar hapse atıldı. 
Sizde benim gibi şu soruyu merak ediyorsunuz.?
FETÖ’ cü onca hakim, savcı,  general, subay
Doktor,  gazeteci, ve iş adamı var da.
Yalnız siyasetçi  yok öylemi.? 
Her yere sızan FETÖ bir tek siyasete mi sızmadı, 
sızdı da yoksa haberimiz mi yok.
Gerçeğin aydınlatmadan  ve FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkarılmadan adalet asla tecelli etmez.

Hak yerini asla bulmaz..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Tuğba Aygünyel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Aysel - Kaleminize yüreğiniz e saglik tam yerinde bir yazı olmuş.siyasette var elbet benim düşüncem kendi yetiştirip yol gösterdiği akıl verdiği var elbet ama nedense es geçtiler dokunmadilar onca masum insan arada kaynadı benim fikrim ve düşüncem bu darbe bile birilerin oyunu birileri bunu güzel yazdı yönetti bazıları kendini öne çıkarmak için kullandı aslında bizim hem dinimizi hem insanlarımızı hem iyi niyetimizi kullandilar

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 22:32

Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?