MHP İl Başkanı Akar ve AKP’li belediyeler

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, yardımcısı Oğuz Alkaş ve basın danışmanı Serkan Köse önceki gün gazeteye ziyarete geldiler.
Cumhur ittifakını, yerel seçim sürecini,  AKP’li belediyelerle ilişkilerini ve AKP’den yeni bir parti kurma hazırlığındaki Ayhan Sefer Üstün’ün Cumhur ittifakına yönelik eleştirilerini konuştuk.
Dün gazetemizin manşetinde Akar’ın Üstün’e verdiği cevabı yayınladık.
O yüzden bu konuya yeniden dönmek istemiyorum ama Üstün’e bir hayli öfkeli olduğunu belirtmekte fayda var.
Akar, Cumhur ittifakının ülkenin bekası için gerekliği olduğunu belirtirken “ Bugün Doğu Akdeniz’de oynanan oyunları görüyorsunuz. Ülkemiz hep hedefte. Böyle bir durumda oluşan Cumhur ittifakının devamından yanayız” şeklinde konuştu.
Partileri adına ittifaktan hiçbir beklentileri olmadığını, ne genel iktidardan ne de yerel iktidardan bir kadro talebinde bulunmadıklarını anlatan Akar’a AKP’li belediyelerle ilişkilerini sordum.
Belediyelerle yakın temasları olduğunu vatandaştan gelen talep ve şikayetleri ilettiklerini, ancak hiçbir zaman özel bir talepte bulunmadıklarını anlattı.
Belediye meclislerinde yıkıcı değil yapıcı bir muhalefeti tercih ettiklerini bunun da ittifaka zarar vermemesine özen gösterdiklerini ifade etti.
Bazı belediyelerde Meclis komisyonlarını oluştururken MHP’li üyelere önemli görevler verildiğini, bazılarında ise arkadaşlarının dışlandığını anlatan Akar “ Bizim Meclis üyelerimizin deneyimlerinden yararlanmak isteyen başkanlarımız var. Partili arkadaşlarımızı üst düzey görevlere getiren başkanlar var. Onlara müteşekkiriz. Ancak diğerlerine de kırgın veya kızgın değiliz. Bizim Genel Başkanımız, liderimizin bize talimatı var. İttifak nedeniyle hiçbir talepte bulunmayacaksınız diye. Biz bu talimatın gereğine uygun davranıyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile de sık sık bir araya geldiklerini anlatan Akar “ Orada da gördüğümüz eksiklikleri, önerilerimizi dile getiriyoruz. Ancak kadrolarını kurarken hiçbir isim önerimiz olmamıştır” şeklinde konuştu.
…………….

Sakaryaspor’un yeni yönetimine öneriler

Bugün Sakaryaspor kongresi var.
Bir aksilik olmazsa İsmail Nalbant başkanlığında oluşan Yönetim Kurulu göreve gelecek.
Nalbant çok düzgün isim. Kimse kişiliğine laf söyleyemez…
Bildiğim kadarıyla Yönetim Kurulu’nda ona destek verecek doğru isimler var.
Ancak bu hata yapmayacakları anlamına gelmiyor.
Daha görevi devralmadan teknik direktörlük konusunda yaptıkları açıklamaların yanlış olduğunu yazmıştım.
Umarım bugünden itibaren görevin ağır sorumluluğuyla hareket ederler.
Ben futboldan hiç anlamam.
Maçlarına çok fazla gitmesem de Sakaryaspor’un bu şehir için önemini bilirim.
Özellikle deprem sonrası, bu şehir insanı takımı etrafında kenetlenerek moral bulmuştur.
Her ne kadar istediğimiz, arzuladığımız başarıya ulaşamasak da tüm şehir olarak Sakaryasyor’u seviyoruz.
Futboldan anlamam ama çok sevdiğim Sakaryaspor üzerinden birilerinin rant elde etmesine tahammül edemiyorum.
Geçmişte bu yüzden birçok kez Sakaryaspor Başkanı ile ters düştüm, kavga ettim.
Bu yüzden yolun başında yeni başkan ve yönetimine uyarılarda bulunmak istiyorum:

  1. Ne yapıyorsanız açık ve şeffaf olun. Kulübün mali yapısını her ay sonunda kamuoyuna açık bir şekilde deklare edin.
  2. İçinizden futbolcu menajerliğine soyunacak olan varsa, baştan yollarınızı ayırın.
  3. Sakaryaspor’u kurumsal bir yapıya kavuşturun. Gerekirse bir tüzük kurultayı gerçekleştirip, orayı yöneticilerin akraba-eş-dostu üye kaydedip, kendi çiftlikleri haline dönüştürmesine izin vermeyin.
  4. Sakaryaspor’u kalıcı gelirleri kavuşturacak projeler geliştirin. Ancak bu projeler, kum ocağı, taş ocağı gibi çevre düşmanı projeler olmasın.
  5. Büyükşehir Belediye Başkanı bize para bulsun, biz transfer yapalım mantığını bir kenara bırakın. Sakaryaspor’u kendi ayakları üzerinde duracak yapıya kavuşturun.
  6. Sakaryaspor üzerinden iş takibi yapılmasın. Birileri Sakaryaspor’u kullanarak bir yerlere ruhsat alma derdinde olmasın.
  7. Sakaryaspor üzerinden kimlik sahibi olacaklara bunun bir maliyeti olsun. Sakaryaspor yönetimine girip de beş kuruş katkısı olmayanların yönetimde de yeri olmasın. 
  8. Altyapı ve Kulüp arasındaki kopukluğu giderin, altyapı yeniden Sakaryaspor’a yeniden futbolcu yetiştirmeye başlasın. Sakaryaspor eskiden olduğu gibi, Türk futboluna altın ayaklar yetiştirsin.
  9. Taraftarla iyi bir diyalog kurun. Taraftar gurupları üzerinde birilerinin hegemonya kurup, daha ilk haftadan sizinle karşı karşıya kalmalarına izin vermeyin.
  10. En önemlisi kendinize ve Sakarya’ya güvenin. Sakaryaspor’u birilerinin oyuncağı haline getirmeden bu şehrin takımına güvenin.

Günün sözü

Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olurmuş.

Yunus Emre

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sezai Matur - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?