Ülkemizde Yeni Oluşum Seçenekleri

Demokrasi anlayışımızın sağır ve dilsiz yürüdüğü ülkede demokrasiyi güncelleme ve güçlendirme aşamasında bulunmaya kalkanlar zelzelenin ortasındalar millete kendimizi anlatamadık değil mesele milleti anlamadılar.

Baskı yönetimi hep ben diyen siyasi yapı milleti görmezden sözünü duymazdan gelen kibir ve gurur abidesi olanlar.

İnsanın onurunu kıran vatandaşın emekleri ve haklarını savunacak müptezellerin milletine edep adap  konuşmaları adı altında aşağılanan ve hor görenler bir kez daha bizlere edebin kimde olduğunu göstermiş oldu.

Vatanımızın her köşesi gerek sosyal gerek ekonomik açıdan vahim bir duruma uğramış milletimizin sırtına binen yük ise taşınmaz hale gelmiştir farklı sorunlarla çığ gibi her geçen gün büyüyen bu yaraları millet biliyor.

Ülkemizde her geçen gün büyüyen sorunlarımızı sıralayacak olursak.


1)Euro-Dolar-Altın üzerine oynanan oyunlar ve din sömürgeciliği yaparak bazı toplumların uyutulduğu. 
2)Haramın helal diyerek ortaya konulduğu .

3)Hakkını aramanın suç olduğu.
4)Haklının yanında değil de güçlünün yanında bulunulduğu.
5)Doğru ve gerçek yapılan yanlışları gördüğü, bildiği halde sesiz kalarak sustuğu.
6)Dini siyasete alet ederek takiyeciler için bulunmaz  bir ortam olduğu.
Evet dini siyasete alet  edenler tarikat ve cemaatlere muhafazakar bir takım söylemlerle yaklaşanlar, yaklaşmaya çalışanlar amaç ve hedeflerine ulaştıktan sonra pervasızlaşırcasına memleketin sorununu, milletin derdini, toplumun çıkarlarını, bir kalemde silmesi kötü bir durum değil mi.? 
Buradaki tutarsızlık yapmış oldukları eylemler ve söylemler olsa gerek.

“Bir dönemin bitişi yeni bir dönemin başlangıcımı olur onu bilemem”

Bildiğim tek şey uyanık olmak.

Ülkemizde büyüyen bu sorunların çözümünü yeni  bir kurtarıcı aramaya çalışırken araştırmak sorgulamak bilmek öğrenmek körü körüne padişahım sen çok yaşa dememekte yarar var. Şişme balon haberlerle değil, dolma bilgilerle hiç değil, net ve şeffaflığı arayalım.

Milletini  her konu ve alanda bir kaç süslü cümleyle değil. Bir  şiirin 4 kıtası, bir kaç güzel sözün cümlesi veya mısraları gibi değil vaatler hele hiç değil.

Bu millete artık icraat lazım ülke sorunlarına çözüm getirebilmesi içinde ilk önce insanda kendine inanış, cesaret  ve ne istediğini bilmesi lazım.

Sizde çok iyi biliyorsunuz ki  milletin artık boş laflara karnı tok. Tabloya bakıldığında 23 Haziran seçimlerinden çıkan sonucu hep birlikte gözlemleyebiliyoruz.

 Aklın ilimin bilimin buluştuğu fikirlerin uyuştuğu ötekileştirmelerden uzak barışçıl çağdaş sevecen demokratik insan odaklı hayatı seven insanı kucaklayan yaşamı destekleyen liyakat sahibi olan bir direniş ve o direnişe milletin iradesini  hiçe sayarak bastırmaya çalışılanlara millet cevabını 23 Haziranda sandıkta vermiştir.

 İktidar partisinde de kazanlar kaynamaya başlamış olacak ki ufak ufak taşlarda bu sıralar yerinden oynuyor.

Öte yandan İktidarın içinde bulunduğu ve inandığı davasını sürdürürken birden uzaklaştırılanlar.
Kim olduğu fark etmiyor. 
Sn. Babacan,  Sn. Gül,  Sn. Davutoğlu  AK Partiden dışlandıktan sonra iki üç yıldır hep aynı söylentiler devem etmekteydi ama bu  günlere bu söylentilerin gündem oluşturması parti kuracakları iddaları kulislerde konuşulmaya başladı.

Şayet kurulursa kararı yine halk verir, seçimi  millet belirler. Konuyu biraz daha açacak olursam sonuçta 17 yıldır iktidarda olan bir parti ve onlarda zamanında ciddi görev alan kişilerdi. Burada halkın bakış açısı önemlidir esas madde tavan değil tabandır.

Bazı bulundukları toplumlarda bir kurtarıcı gibi addedilseler de görünen bir hava var ki sadece bir kaç il veya toplumla olmuyor. Halkı inandırmak ikna etmek var gücünü ortaya koymak milletin kafasında yer edinen soru  işaretlerini giderebilmesi için çaba gerekiyor.

İnsanların akıllarında 17 yıldır iktidarda olan bir parti tökezlemeye doğru yol alırken mi yeni bir oluşuma gerek olduğu ve onca eleştiri baskıya neden ve niçin maruz kaldığını bilmek istiyor.

İşte tüm netliği burada  belirtmek gerekir.

İnandıkları davadan ayrılmış olsalar bile sonuçta aynı davada yol kat edenlerin ülkemizin zor şartlar altında olmasında onlarında payı var.

Millete ayın ve şeffaflığı siyasette güveni, heyecan, coşku ve dinamikliği  yeniden sağlayabilmeleri için natürel olmak gerekir. Siyasette geldiğimiz son nokta uçuruma doğru sürüklenen bir ülke dış politika sarsıntısı işsizlik üniversite mezunlarının veya gençlerin intihara sürüklenmesi ailelerin çöküşü sosyal ve ekonomik sorunlar yolsuzluk yoksulluk rüşvet olayları ayyuka çıkmışken dini kirli siyasete alet etmişken her şeyin çivisi yerinden çıkmışken 17 yıldır iktidarda olan bir partide çıtırdamalar  başlamışken hiç sesleri çıkmayanların bu gün sesleri yükselmeye başlamış olmasına milletin cevabı düne kadar nerdeydin diye oluyor.

Millet İttifakı ve milletin kararı ile yenilgiye uğratılan  AK Parti...
Buradan çıkan sonuç ,

Türkiye’nin yeni gücünü de yeni partisini de millet seçer, millet belirler önümüzdeki günlerde çok hareketli bir süreç bizleri bekliyor.

Şimdilik bizlere düşen Ülkemiz ve Milletimiz için en hayırlısı...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Tuğba Aygünyel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Aysel - Sn yazar bence güzel de anlatmış ülkemiz için olabilecek ve olamayacak şeyleri ekonomik krizden etkilenen aileler iş bulamayan gençler vb.daha bir sürü şey a. Parti veya b parti hiç biri tek başına gelmedi buraya hak seçti lakin o halk sonra sen kimsin diye bağırıp çağırılan oldu belkide aranan bu değildi yada beklenen dilerim ki vatanım için hayırlı olacak olan ne ise o olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 23:28
01

Seçmen - Yazıyı 5 kere okudum, Ama Yazarın Okuruna yön vermek istediği Siyasi Partiyi Anlayamadım.

Akparti olmasın

, Ak parti

nin içinden kopan kişilerde olmasın ! Buraya kadar çok net !

Ama kim olsun !! İşte onu yani kafasının Arkasındaki siyasi düşünceyi belirtememiş ,

Bence bilerek gizlemiş.

Çünkü Söylese eminim ki Ak parti dönemlerinden bin beter bir parti dir

O zamanda Sorarlar , Sn yazar buna kara diyorsun ama gösterdiğin zifir kara.

Yazar arkadaşı takipteyim. Bakalım bizleri yönlendireceği parti kim hangisi olacak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 16:00

Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?