Sendika (cılık)mı? Ne halde

Yıllar öncesine gitti aklım.Dile kolay 20 Yıl Şube Başkanlığı 10 yıl İl Temsilciliği  8 Yıl Genel Merkez Denetleme Kurulu üyeliği yaptım .Hiçbir memurdan siyasi olarak dünya görüşümü saklamadım.Her kapıya sendikal uslup içinde gittim.Gözümü hiçbir şeyden sakınmadım.Doğruya doğru yanlışa yanlış dedim.Ancak sendikada asla siyaset yapmadım, konuşmadım.Olması gerekende, memurun gözündede oydu, benim gözümdede.

Sayın Fahrettin YOKUŞ ile yola çıktım.Sayın İsmail KONCUK ile yol yürüdüm.Adam gibide sendikacılık yaptılar.Birçok Genel Başkan gibi.Bunu hiç kimse inkar edemez.Bunu şimdilerde memur daha iyi anlayabilir.

Bu söylemlerimin altından siyasi bir anlam çıkaranda,ya inkarcıdır yada riyakar.

Sendikalar  ilk kuruluşlarında siyasi işaretler ile kurulabilir ancak sonrasında  bağımsız ve kurumsal bir şekilde yollarına devam edebilir.Eğer siyaset üzerinden elini çekmezse sendika kelimesine  o zaman   cılık ekleniverir ve SENDİKA-CILIK olur.

Sendika bizim deyip yıllarca yol arkadaşlarını yanlız bırakanlar.Son virajda sendikaya yön vermeye çalışanlar vebaldesiniz bilesiniz.Bazıları kaba kuvvet, hakaret, tehdit ile bir yere vardığını zanneder ama varamaz.En azından Allah katında varamaz.

Sendikada birlikte yürüdüğüm dostlarım halen dostlarımdır.Kimi çaresizlikten susuyor ,kimisi lanet okuyor, kimisi emeklerine acıyor.

Neden bunları yazmaya gerek gördüğümü dostlarım iyi bilirler.Emek mücadelesinde hepsi yarı yolda bırakıldılar.

Neden halen Türkiye Kamu Sen liler Kamuda ikinci sınıf memurmuş gibi muamele görürler?

Neden yetki sürecinde halen sorun yaşarlar?

Neden emeklerine sahip çıkılmaz?

Bunların cevabını verecekler bellidir.

Yazık değilmi benim adam gibi mücadele etmeye çalışan sendika temsilcisi arkadaşlarıma.

Siz vebaldesin siz, siz kendinizi iyi bilirsiniz.

Ha yıllarca ettiğim mücadelenin içine edenler, hesap günü mahşerde görüşeceğiz.

Selam olsun konuşarak bu sendikayı bu hale getirenlere karşı söyleyenlere.

Selam olsun sessizce kalıp sendikayı bu hale sokanlara kalbiyle buğuz edenlere.

Selam olsun adam gibi mücadele edenlere.

Selamım yok sendikayı ,memuru bu hale getirenlere.

Selam olsun sendikacılığın kitabımı yazan, Sayın Fahrettin YOKUŞ ve Sayın İsmail KONCUK Beye ve onunla onurlu bir şekilde adam gibi mücadele eden diğer başkanlarıma,dostlarıma.

Selam olsun halen bu sendikaya sahip çıkan gönül dostlarıma.

Selamım yok aşağıda,yukarıda mücadele eden arkadaşlarımı, dostlarımı siyasete boğduranlara.

Ben onların sesiyim,nefes alıp verdiğim sürece,ben adam satmam ömrüm yettiğince.

Selam olsun zor şartlarda yöneticilik yapan dostlarıma.

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Rahim Varol - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Emin - İki bucuk ay oldu, dernek olarak böyük şeherden randevu bekliyoz. Bir şey istemiycez, hayırlı olsun ve sakarya ile ilgili önerilerimiz.Duyduk ki, 23 Haziran'a kadar randevu yok.İstanbul da seçim çalışması yapıyormuş.Oysa biz Sakarya'ya seçmiş, hizmetimizi görsün demiştik. Nerdeyse üç ay oldu, bir hizmet yok. Şehir terkedilmiş gibi, Parklar bakımsız. Yahu ne var bu İstanbul da.Kaybetseniz ne olur?Mansur beye seçim öncesi demediğinizi bırakmadınız, seçildi, sesiniz kesildi.Ne oldu şimdi Ankara battı mı?İzmir yıllardır battı mı? Yabancılar mı geldi orayı yönetmeye?Sahi ne var bu İstanbul da?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 13 Haziran 14:53


Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?