Eğitim Bir Sen’in maskesi düştü!

SON günlerde Prof. Dr. Üstün Dökmen’in yaptığı açıklamalar üzerinden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a yönelik yapılan mesnetsiz, çirkin iddialar Sakarya gündemine oturdu.

Prof. Dr. Dökmen, Sakarya’da düzenlenen bir etkinlikte sarf ettiği “Nasıl bir pilot sarhoş olmamalı, bir Hristiyan psikolog haç takmamalı ise; Rehberlik Öğretmeni de Başörtülü bir olmaz!, meslek icra edilirken İnşallah, Maşallah, Hayırlısıyla gibi cümleler sarf edilmemelidir!" sözleriyle bir skandala imza attı.

Bu sözler, Türk toplumunun büyük bir çoğunluğu açısından; derin bir yarayı kaşıyıp kanatacak türdendi.

Dökmen’in başta 28 Şubat olmak üzere, darbe dönemlerinin dayatmalarını hatırlatan açıklamalarına doğru ve doğal bir refleksle, muhtelif kişiler ve kurumlar tepki gösterdi.

İlk etapta sessiz kalmayı tercih ettiğim bu konunun birileri tarafından farklı yönlere, hatta ‘Karalama kampanyası’na dönüştürülmesi midemi bulandırdı.

Hele hele ki, iktidar yanlısı (!) olduklarını ifade eden Eğitim Bir Sen diye bir sendikanın ortaya çıkıp, 28 Şubat mağduru olmuş bir Milli Eğitim Müdürü Hanımefendi’yi günah keçisi ilan etmesine daha fazla sessiz kalamazdım.

………….

Mesnetsiz iddialarla, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’u hedef tahtası haline getirmek isteyen iktidar ve güç hırsına kapılmış sendika yöneticilerinin, geçmiş icraatlarını unutmuş değiliz!

İl Milli Eğitim’i çıkarları doğrultusunda hakimiyetleri altına alan sendikanın, Türk Eğitim-Sen’e bağlı Ülkücü, Milliyetçi ve Vatansever okul müdürlerini ile öğretmenleri eğitim camiasından nasıl tasfiye ettiklerini de biliyoruz.

Şimdi bu sendika kalkmış, etkinliğin sonuna yetişmiş, yapılan konuşmalardan habersiz 28 Şubat ’ın en büyük mağdurlarından Fazilet Durmuş Hanımefendi’yi “ Katiline aşık olmak” , “Stockholm Sendromu” gibi yakışıksız ifadelerle yıpratmaya çalışıyor!

Eleştiri yaparken doğru bilgiye dayanmak, ahlaklı ve dürüst olmak erdemdir.

Prof. Dr. Dökmen o sözleri sarf ederken salonda bulunan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Eğitim Bir Sen sendikasının mensupları, neden olaya eleştirel tarza müdahil olmadı?

Neden salonda bulunmayan İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş’u, Dökmen’in yaptığı konuşmanın içeriği hakkında bilgilendirmediler?

………….

Bu soruların cevapları aslında çok açık!

Bunun adı; Başörtüsü mağduru olan ve 6 yıl kamuda görev alamamış Fazilet Durmuş’u yeme operasyonu!

Durmuş’u neden yemek istiyorlar?

Çünkü, eskisi gibi Milli Eğitim Müdürlüğü’nde atamalara hakim değiller!..

Çünkü, istedikleri gibi at koşturamıyorlar!..

Çünkü, Fazilet Durmuş görevde olduğu çok kısa sürede eğitimde başarılı çalışmalara imza attı!...

Çünkü, Milli Eğitim Müdürü’nün kapısı eskisi gibi kapalı olmayıp herkese açık!...

Hepsinden çok daha önemlisi, kendilerine yakın bir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısını Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna oturmak istedikleri için, Dökmen’in sözlerini fırsata çevirdiler!..

Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un, Prof. Dr. Dökmen’e plaket verdiği yalan haberi üzerinden yürütülen linç kampanyası vicdanları yaraladı.

………….

Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni sevgili Hüseyin Cumalı’nın etkinlikle ilgili kamera kayıtlarını ortaya çıkartması, Eğitim Bir Sen sendikasının kurguladığı çirkin tezgahı adeta deşifre etti.

Görüntülerde gördük ki, Durmuş, salona etkinlik sonunda gelmiş ve Dökmen’e plaket falan vermemiş!

Güzel bir gazetecilik örneği gösterdiği için sevgili Cumalı’yı kutluyorum.

Bizler birileri gibi mesleğimizi icra ederken, "tarafsızlık" adına kimliğimizi ve kişiliğimizi gizleyip; münafıklık, ikiyüzlülük yapmayız!

Bu kentte meydanı boş sanıp istediğini yapabileceğini zanneden Eğitim Bir Sen sendikası yöneticileri ve onlar gibi düşünenlere, Sakarya basını birliktelik örneği göstererek gerekli cevabı sayfalarında tokat gibi verdi.

Beyler, meydan artık boş değil!..

ŞAYET ERDOĞAN OLMASAYDI!

YILLAR yılı halkın manevi vecibelerinden olup, fakir fukaranın yemesi gereken kurban etlerine el koyan, garip gurabaya verilmesi gereken fitre ve zekatları gasp eden,Çalınan sorularla ‘et beyinlileri’ hakim savcı yapıp gerçek sahiplerinin hakkını gasp eden,Böylelikle 'kul hakkı’nı hamuduyla götürenler devletin de, ordunun da tamamını çoktan ele geçirmişlerdi!

Şimdi birilerinin ‘Erdoğan nefreti tavan yaptı’ diye kullanacağım oyla bu katmerli hırsızlara devleti veya belediyeyi teslim edecek kadar aklımı peynir ekmekle yemedim!

Üç kuruş kişisel menfaat için ülke gelirlerini tekrar IMF adlı küresel bankerin hortumlamasına yol açacak kadar nankör hiç değilim!

GENEL DEĞİL YEREL SEÇİM!

AK PARTİLİ belediye başkan adayları neden projelerini açıklayıp kendilerine oy istemezler de, "31 Mart'ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek olun" diyerek bir seçim çalışması süreci içindeler?

Birde giydirilmiş seçim araçlarında ve afişlerinde Erdoğan’ın fotoğraflarını kullanıyorlar.

Beyler genel seçim değil yerel seçim yapılacak..

14 MART TIP BAYRAMI!

İNSANLARIN huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşam sürdürebilmeleri, en başta sağlıklı bir insan olunması ile mümkündür.

Sağlıklı olmak, insan mutluluğunun en öncelikli parçasını oluşturmaktadır.

Bütün sağlık çalışanlarımız, hastalarımıza gerekli ilgi ve alakanın yanında onları bir an evvel eski sağlıklarına kavuşturmak için her türlü gayreti göstererek özverili bir şekilde bu zor görevi ifa etmektedirler.

Kendilerini hastalarına adamış, zor koşullarda insanüstü gayret göstererek bu kutsal görevi yapmaya çalışan tüm sağlık çalışanlarının, 14 Mart Tıp Bayramını kutlar sağlıklı, mutlu, huzurlu hakça bir düzen içinde yaşam temenni ediyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hamdi Yuluğ - Mesaj GönderYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Tetikçi - Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 11:12
03

Ahmet - Arkadaşlar lütfen Eğitim Bir Sen sendikasını hedefe koymayalım . Türkiye de kıyafet serbestini savunan en büyük sendikayı kötülemeyelim. Başörtüsüne özgürlük ile ilgili 12 milyon imza toplayan sendika bu sendikadır. Sakarya 1 nolu şube başkanına kızıp istifa vb edeceğim demekte yanlış olur.

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 11:12
02

Metin Erbilir - Sizi tebrik ediyorum. Yazılarınızı dikkatle takip ediyorum. Mevzuyu net basit ve etkili şekilde okurlarınıza aktarmayı başarıyorsunuz. Milli eiğiMillikten çıkartıp yandaşlığa geetirecek kadar gözleri körelmiş yetişmiş insanları halı altlarına atanların birgün bunun hesabını ödeyecekleri akıllarına gelmemiştir sanırım. Bu şekilde biraz saf dışı olup öörselenince panikle başla yollardan tekrar yukarı çıkma telaşnda olabilirler.

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 11:12
01

adalı54 - Kaleminize sağlık Müdüremiz için yazdıklarınıza cani gönülden katılıyor ve tebrik ediyoruz. Evet bende EBS liyim ama kesinlikle başkan ve yönetimi bu konuda kınıyorum. ilk defa mütevazi güler yüzlü ve çalışkan bir İl Müdürümüz oldu. Ama ısrarla yemeye çalışıyorlar bu olaylarda istifa eden çok oldu böyle devam ederlerse bende EBS den istifa edeceğim.

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 11:12

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi