AK Parti’nin neden alternafi yok?

EKRANLARA çıkanlar, gazete sayfalarında köşe karalayanlar "AK Parti'nin alternatif yok" diyorlar başka da bir şey demiyorlar… Peki haksızlar mı? Elbette haklılar… Görünen tablodan anlaşılan da zaten bu… AK Parti'nin alternatifi yok!.. Neden yok? Çünkü AK Parti konuşuyor, muhalefet susuyor. AK Parti "darbe" diyor, "hukuk" diyor, muhalefet günlerce darbeyle yatıp hukukla kalkıyor. Sözün özü gündemi AK Parti belirliyor, muhalefet peşine takılıyor. Yakın geçmişte muhalefetin yarattığı bir gündeme şahit oldunuz mu? Şahsen ben şahit olmadım. Vallahi kusura bakmasınlar muhalefet beceriksiz…

Hem genelde hem de yerelde beceriksiz… Millet açlıktan kırılıyor, muhalefet adeta uydu gibi AK Parti'nin yaratığı "sanal gündemin" ekseni etrafında dolaşıyor. Bırak AK Parti'yi kardeşim… Yüzünü millete dön… Millet açlıktan, sefaletten kırılıyor.

İş yok, aş yok, üretim yok. Asgari ücretli inim inim inliyor, emekli perişan, memur işçi kıt kanaat geçiniyor. Köylü yok olmaya yüz tuttu… AK Parti zaten bu tablonun üzerine örtmek için çabalıyor.

Muhalefette tabir yerinde ise sazan gibi atlıyor, AK Parti'nin ağına takılıyor… Biliyorum ki, medyadaki "AK Parti alternatifsiz" söylemi muhalefeti sinirlendiriyor.

Hatta, psikolojik bir çöküntü etkisi yaratıyor. Ne yaparsınız durum böyle… Çünkü, muhalefet AK Parti ile uğraşmaktan yüzünü millete dönemiyor. Yüzlerini millete dönebilseler, kendilerini yeterince ifade edebilseler her şey değişecek… AK Parti yeni yılla birlikte asgari ücrete ve emekli maaşına zam yaptı. Muhalefet bu zamla ilgili "yetersiz" şeklinde bir şeyler mırıldandı. Ama hiç biri çıkıp "Ben iktidara gelirsem, Emekli maaşı şu rakam olacak" demedi…

Yani AK Parti'nin takdir ettiği maaşı usulün, dil ucuyla eleştirdiler ve ama alternatif bir söylem geliştiremediler.. Emekli maaşı sadece bir örnek… İşçinin memurun, esnafın, asgari ücretlinin ve köylünün durumunu da benzer örneklerle çoğaltabiliriz. Millete yüzünü dönmek demek işte budur. Muhalefet, yani halihazırda AK Parti'nin TBMM'deki alternatifi konumundaki (!) CHP ve İYİ Parti'nin yapması gereken budur.

Millete neler yapacağınızı, nasıl yapacağınızı anlatın. TV ekranlarını, gazete sayfalarını milleti adeta kusturacak hale getiren ve AK Parti'nin sanal gündemi olduğu bilinen konularla işgal etmeyin!.. Birşeyler söyleyin… Ama ne olur içi dolu bir şeyler olsun… Mümkünse millete ne vereceğiniz, milletin refah seviyesini nasıl artıracağınız konularına ağırlık verirseniz çok daha iyi olur!..

AMERİKA’NIN MAŞALARI!

VENEZUELLA’DA Maduro'yu devirmek için fotoğrafta da görüldüğü gibi sokaklara çıkan muhalefet, ülkesinin bayrağını indirip, ABD bayrağı asıyor.

ABD kendi eliyle yapamadığını, içerde satın aldığı maşalarla yapıyor...

Bizdeki haçlı piyonlar da gezi olaylarında Türk bayrağını ateşe atıp yakmışlardı. Duvara da “zulüm 1453'te başladı” diye yazı yazmıştı.

Mesele Demokrasi değil, Sen hala anlamadın mı?

İşte bizde dik durmazsak ülkemizde yapılmak istenen bu. Herkes adımını ona göre atmalı! Bu siyaset değil, tarihi gerçek gözümüzün önünde. Vatanımız, milletimiz, bayrağımız için bir ve beraber olma zamanı...

TESETTÜR MODASI ÇILGINLIĞI

SON yıllarda ülkemizde gösterişli, şatafatlı, geleneklerimizden kopuk mu kopuk bir ‘Tesettür Modası’ çılgınlığı yaşanıyor!

Bugün kullanılan ‘Tesettür’ modasında geleneksel Türk kıyafetlerinin estetiğini, özgünlüğünü ve motiflerini pek göremiyoruz maalesef.

Diriliş Ertuğrul dizisindeki geleneksel kadın kıyafetlerinin zamanı aşan, güçlü ve çok iddialı olduğunu düşünüyorum.

Bir hazinenin üstünde oturuyoruz farkında değiliz sanki, bir çok hususta olduğu gibi.

Umarım başkaları keşfetmeden bu göz kamaştıran ‘çizgileri’ ülkemizin moda sektörü harekete geçer ve günümüze uyarlar!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hamdi Yuluğ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi