Bir ceketim var, bir çantam var…

Ak Parti Sakarya Büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem Yüce, seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Bir taraftan Sakarya için yeni proje hazırlıklarını sürdüren Yüce, diğer taraftan da ziyaretlerle başladığı seçim çalışmaları sayesinde seçmenin beklentilerini, önerilerini ve tepkilerini birebir sahada görmeye çalışıyor.

Medya ziyaretlerine de büyük önem veren Yüce’yi genel müdür Necdet Başoğlu ile birlikte biz de ağırladık netgaste.com haber merkezinde.

Samimi ve içten bir sohbet oldu.

Çocukluk yıllarını, memuriyetini, siyasetteki çalışmalarını özetledi.

Çocukluk yıllarında yüzmeyi ve balık tutmayı öğrendiği Sakarya nehrini, parası olmadığı için Geyve’den Pamukova’ya iki vagon arasına saklanarak yaptığı tren yolculuklarını anlattı kısaca.

Devlet hizmetindeki süresini de şu cümlelerle özetledi Ekrem Yüce: “Bir ceketim var, bir çantam var. 44 yıllık devlet memurluğum süresince hiç izin kullanmadan bu kural ve ilke ile bugüne kadar bana verilen görevlere evet dedim. Ne devletime, ne partime, ne de seçmene hiç küsmedim. Sayın Cumhurbaşkanımız uygun gördü, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildim. Allah’ın izni ile seçilmem halinde Sakarya Büyükşehir belediye başkanlığı görevimi de hep birlikte el ele vererek en iyi şekilde yapacağım. Ancak en az yüzde 80 oy bekliyorum ki sayın cumhurbaşkanımız güçlü bir Sakarya görsün ve karşısında elim güçlü olsun…”.

Sayın Yüce’ye göre Ak Parti’nin Sakarya’daki oy oranını yüzde 80’e çıkarmak imkânsız değil. Ancak 7 Haziran 2015 yerel seçimlerinde Ak Parti’nin Sakarya’da aldığı oy yüzde 56,65 iken 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde aldığı oy ise yüzde 57,36 olmuştu. Ancak Cumhur ittifakı ile birlikte bu oran yüzde 72,19 olarak gerçekleşmişti.

24 Haziran seçimlerinde sadece Kaynarca, Akyazı ve Karapürçek ilçelerinde Cumhur ittifakı ile hem Cumhurbaşkanlığı ve hem de milletvekilliğinde yüzde 80’in üzerinde bir oy aldı Ak Parti.

Ak Parti’nin 24 Haziran 2018’de Cumhur ittifakında yüzde 80’in altında oy aldığı ilçeler Taraklı % 79.19, Erenler % 77.25, Hendek % 76.08, Arifiye % 75.08, Ferizli % 75.74, Kocaali % 73.94, Pamukova % 73.13, Karasu % 72.14, Geyve % 71.92, Söğütlü % 69.59, Adapazarı % 67.85, Sapanca % 66.52 ve Serdivan % 64.50 şeklinde sıralanmıştı.

Bu oy oranları aslında sayın Ekrem Yüce’nin % 80 oy beklentisineyakın. Ancak seçmenin de beklentileri var belediye başkan adaylarından. İlçe belediye başkan adaylarının bu beklentilere cevap verebilecek nitelikte olması ve hayata geçirmeyi planladığı projeleri seçmenin kararını önemli oranda etkileyecek. Eğer bu beklentiler karşılanamazsabazıilçelerde sürpriz kaçınılmaz olacak.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan COŞKUN - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi