Az+ Öz Eleştiri

Her zaman devlet ve 
milletimizin çıkarlarına öncelik vermeliyiz…
Hükümetin çıkarlarına değil.
Çünkü hükümetler gelip geçicidir. 
Türkiye Cumhuriyeti Türk Milleti’nindir!
Kimsenin tapusu bugüne kadar olmamış 
ve olmamalıdır. 
Suriyelileri ve diğer yabancıları vatanımıza almak dahil olmak üzere özellikle diğer ülkeleri de Türk vatandaşlığına almak gibi. 
Hiç gördünüz, işittiniz mi? Arap Ülkelerinde 100 yıl bile kalsanız vatandaşlığına giremezsiniz bizde en basit örneği Türk vatandaşı ol. 
Yemek, çay, çorba, yatak, maaş, eğitim, hastane bedava ekmek elden su gölden dedirten cinsten bu son günlerde yaptıkları olaylarda üstüne cabası. Yaklaşan bayram tatili heyecanı onları sarmış olacak ki şu 4 gün içinde 3 bin Suriyeli sınır kapısında.

Madem bunlar memleket hasreti için kuyruk oluyorlar da neden geri geliyorlar. Sırtımızdan geçindikleri için değil mi.? Yazık.!
Maalesef Türk vatandaşlığı ve verilmiş olan şartlar bunlara altın tepside sunulup peynir ekmek gibi adete dağıtılıyor. Kendi insanımız aç işsiz yoksul geçlerimizin dışarda okuma hayali gelecek kaygısı atama bekleyen geleceğimiz çoğu vatandaşımız maddi ve manevi zarar görmeye devam ediyor. 

Neler oluyor efendiler?

Kendi vatandaşımızın haklarını koruyabiliyorsunuz veya (korumak) diye bir şey kaldı mı.?

Kendi vatanımızda yabancılık mı çekiyoruz.! 
Nerden nereye geldik bir bakıyor muyuz nereye gidiyoruz.

Şu anda işsiz kalanlar yabancılar değil bilakis (sonradan Türk Vatandaşlığı alanlar değil.) Halis muhlis Türk vatandaşımızdır, yurttaşımızdır. 
Daha acısıda var Gaziantep'te,  yaşayan Eyüp Dal kardeşimiz seçim öncesi iş sözü verilen seçimden sonra ise verilen söz tutulmayınca 4 gün önce belediye önünde kendini yakması içimize oturmuş insanlığın ve vicdanın bitişinin bir göstergesi olarak bugün hayatını kaybetmesi sonucu ile vatanımızda adaletsizliğe ve eşitsizliğe not olarak düşülmüştür.
Bugüne baktığımızda hayatın gerçekleri ayın ve şeffaf olarak söylemekteyim ki; vatandaşlarımızın sinesine çektiği zararlar.
Talep arttığı için kiraların artışı. 
Yabancılar ucuza çalıştığı için genelde ister Türk olsun, ister diğer iş sahipleri olsun iş yerlerinde yabancıları çalıştırıp Türk vatandaşlarını çalıştırmıyorlar dolayısıyla Türk vatandaşlarımız işsiz kalıyor.
Yabancılar Türkçe dilini öğrenir öğrenmez eğitim ve öğretim kurumlarına resmî veya gayri resmi her alanda öğretmen, tercüman vb, her göreve girip vatandaşlarımızı devre dışı bıraktırılıyor. Vatandaşlarımızın öncelik hakkı gasp ediliyor.
Ortalama her sektörde üçte bir fiyatına çalışıp Türk vatandaşımızın hakkına bilerek veya bilmeyerek istila ediyor olması ne acı vericidir.

Kanunlar neden uygulanmıyor?

Arap ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımız  o ülkede onlar tarafından köle muamelesi kefalet sistemine tabi tutulurken 
Bizim ülkemizde bizim milletimiz Sakarya Suriyelilerin Vatanıdır diye pankart açıp sokağa çıkmalarını yersiz buluyorum hükümetimiz maalesef bu konuda ne yaptığının sanırım farkında değil...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Tuğba Aygünyel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Filiz Ateş Şenbahçe - Ağzına diline yüreğine beynine eline kalemine sağlık. Daha ne diyebilirim ki

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 14:32
02

Aysel - Yazınızı okudum dogru bilinen ama üstü kapatılan gerçekleri böylesi güzel anlatmaniz beni sevindirdi kalemize yüreğinize sağlık yazilarinizin devamını bekliyorum vatan sever bir insansınız ancak sizin gibi ufku geniş insanlar bu şekilde devam ederlerse bu vatan tekrar .M.Kemal Atatürk ün zamanında ki gibi kalkinir

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 13:05
01

Aysel - Sizinle gurur duydum kaleminize ve yüreğinize sağlık dorulari yazıya dokmeniz vede vatan sever bir kişilik sahibi olmanız cok güzel rabbim yolunuzu açık etsin yazilarinizin devamını bekliyorum

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 13:01

Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?