Kitabın Hakikatı

КупитьСНПЧ А7 Великий Новгород, оперативная доставка

Kainatın yapısı ve bununla direkt bağlantılı olarak, Kainatı algılayan yorumlayan insanoğlunun zaman ile olan ilgisi ve yaşananlar aslında hiç de karmaşık değil.

Beynimizde görüntümü ararız ? Ne beyhude bir arayış. Peki gerçek olan nedir?

Gördüğünüz yaşadıklarımız burada olduğunuzun delilimi? Yoksa beyninizin algıladığı dalgalardan ibaret mi her şey. Harfler, cümleler havada uçuşurda toplar mıyız onları bir araya, dizer miyiz yan yana?Ne ilginç... Bir masal aslında her acıda biraz daha acı, her muhabbette biraz daha muhabbet. Kainat bir sevda masalı aslında.Kainat dediğiniz birbiri üzerinden geçen,birbirini kesen enerji dalgalarından ibaret değil de ne? Zaman ve mekandan beri, bir sarmaldan başka ne?Kainat tek ve bütündür. Ayırmak mümkün müdür teki parçalarına? Ne beyhude bir gayret.Gel bunu bir hal olarak yaşa. İçinde yaşadığın,yaşadığını zannettiğin zamanın kalıplarına takılıp kalma . Öfkeye tutsak olma .Rahmet dile ve dua et.Aslında kimi bu gerçeği sakladı,kimi kabından taşıp faydalı olmaya çalıştı ve açıkladı.Kitap dediğin kalp gözü ile okunduğunda verir sırrını. Beş duyu ile sabitleyip insanı, hapsetmemeli güzellikleri.Hakikatin zaman ve mekanın algılanmasında güçlü hislerle okumalı kainatı.Zamana takılmadan okumalı.Zaman da ,mekanda birbirinin içine geçmiş durumda .Gerçeği bu. Külli bir yok oluşla aç kainatın sayfalarını. Ne bu güne ne düne takılma. Aslında hepsi bir .Üç boyutlu zamanın ve mekanın ötesine geç ve insanı oku. Duyguları, coşkuları, acıları, fedakarlıkları, muhabbeti, kardeşliği, ayrılığı, kavuşmayı, hesapsız kitapsız bir yok oluşu, kabulü,çileyi,derin iç sızılarını, acımasız şeytanı, ihaneti,hırsı,ihtirası,tutkuyu.Mekan farklı derecelerde bükülmüştür ve zaman evrenin farklı bölgelerinde farklı hızda akar. Bu yüzden zamanda sıçrayarak oku . Zaman hızlı akacak şimdiden söyleyeyim.Ruhsal dünya; geçmiş, şimdi, gelecek gibi zaman dilimlerinden oluşmaz, sen kendini mevcut zamanın an’ı içinde sıkıştırıp elindeki kitabı , kitabın hakikatini bu an içinde oku.Kainatın tekliğine bir bak.O zaman elindeki kitabın tek ve bütün olduğuna bak. Zamandan sıçra ,mekandan çık, satır aralarında dolaşmaya bak ki sana söyleyeceklerine kulak kesil bu kitabın.Mekan ve zamana ait radikal farklı deneyimleri tecrübe etmek istiyorsan şayet, o zaman başla okumaya.Kısaca Kainatta var saydığımız tüm varlıklar onun varlığının değişik suretlerde tecellileri olup kendi başlarına varlıkları yoktur.Cenab-ı hak varlığını zuhura çıkarmadan evvel gizli bir varlıktı. Bilinmeyi istedi ve Aşkı yarattı .Bu sebepledir ki Aşkla yazıldı . Hadi Aşk ile oku lütfedersen Allahın kitabını.İnsan aldatıcıdır ama Allah bunu hiç bir zaman yapmaz ,bu yüzden O nun adı ile oku.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi