Yaralı Toplum

10 Kasım da geçti.

Bakalım bundan sonra ilk ne gün, hangi isim yahut mesele bahanesiyle birbirimize hakaret etme fırsatı yakalayacağız.

Kendi yaralarımızı görmezden gelip başkalarının yaralarını kanırtmazsak rahat edemiyoruz.

Trafiği zorla durduran mı ararsın, otobüste "Bundan sonra ayağa kalkmayanın kafasına sıkacağız" diyen mi?

10 Kasım günü saat 9'u 5 geçe trafik durduğunda, sirenler ve kornalar çalarken, "Bu ney?" diye soran gazeteci makam şoförleri mi, Başbakana TV'deki canlı yayında çanak olmayan tek soru soramayıp, sosyal medyada soru diye bunu paylaşan yandaş gazeteciler mi?

Yahu, 10 Kasım günü, saat 9'u 5geçe otobanda trafiğin durmasından rahatsız olmayı Atatürk düşmanlığı ve İslamcılık sananlar, Kudüs'te Siyonist zulme neden "dur" demez?

Kimse, sadece Atatürk düşmanı olduğu için bedavadan cennete gidemez! Kimse, sadece din düşmanı olduğu için hazırlop çağdaş olamaz. Ne dünya ne de ahiret, kimin yandaşı, kimin düşmanı olduğumuza bakar. Ne ürettiğimize, hangi değeri ortaya koyduğumuza bakar, hem dünya hem de ahiret.

Bu toplum yaralı bir toplum. Sürekli düşman üreten, sürekli düşmanlıklar üzerinden varlığını, kendini, yerini konumlandıran bir toplum. Nerede durduğumuzla ve durduğumuz yeri hake dip etmediğimizle değil, kime ve neye karşı olduğumuzla ilgiliyiz. Başkalarının hastalıklarıyla avunan acillik hastalarız. Başkalarının kayıplarıyla övünen sefilleriz.

İster tırnak içinde şeriatçı, ister tırnak içinde kemalist olun. Önce azıcık namuslu olun. Namuslu yani hakperest!

10 Kasım günü Eczacı Engin Gündoğar'la birlikte Uzunçarşı'daydık. Niyetim tanıdık esnafla Uzunçarşı projesini konuşmaktı. Asım Hamdi Arca Eczanesi'nde Eczacı Mehmet Toplar'ı da ziyaret ettik.

Şimdi düşünüyorum da, şu "beğenmediğimiz" Cumhuriyet keşke daha fazla Eczacı Mehmet Toplar ve daha fazla Eczacı Engin Gündoğar yetiştirebilse ve 10 Kasımlarda onları buluşturabilseydi!

Sadrazam, "Dünyanın en büyük devleti Osmanlıdır!" demiş. Yahu, Devlet-i Ali Osman sapır sapır dökülüyor, adı çıkmış hasta adama, borç içinde yüzüyor, okur yazarı bile yok, nesi büyük devlet bunun? "Nesi mi?" demiş. "Siz dışardan biz içerden 200 yıldır yıkamıyoruz!"

Dünyanın en güçlü devleti Türkiye Cumhuriyetidir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Cihat Zafer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi