Ak Parti' de Hesaplar Tutar mı?

Hasan Ali Çelik SAÜ Öğretim üyesi iken

Fazilet Partisi İl Başkanlığı ile siyasi hayata başlamış oldu..

Daha sonrası malum,

Yeni kurulan Ak Parti saflarında yerini il Başkanı olarak aldı.

Milletvekili üç dönemdir

Yani artık sona yaklaşıyor. Partinin önemli görevlerinde bulunan Çelik hemen AK parti Genel Merkezi’ nde teşkilat Başkan Yardımcısı

Az buz değil..

Hatta şunu da söylemek yanlış olmaz.

Çelik şimdilerde görevden alınan il başkanları ile ilgili çalışan ekibin içinde..

Bunları neden yazıyorum..

Bir bilen ile konuştum, bana önemli şeyler anlattı..

“Neden Ak parti İl başkanı Uncuoğlu alınmak isteniyor?” dedim.

Bir Bilen:

“Evet, maalesef uygun olmayan yakıştırmalar yapılmakta Uncuoğlu’ na. Adeta yıpratma çalışmaları yapılmakta. Nedenini aslında biz de teşkilat da biliyor. Ama sabırla süreci izliyorlar sanırım. Ankara’ da Genel Merkez’ de Sakarya ile ilgili çok şeyler biliniyor. Hatta Sakarya’ dan daha fazlası Ankara’ da bilinmekte. Kimin kimin altını oyuyor, kimin hakkında bilgi taşıyor burada biliniyor” dedi..

“Kendi istemediği müddetçe Uncuoğlu görevden alınmaz diye düşünüyorum” diyen

Bir Bilen:

Evet, teşkilatta büyük rehavet var. Elbette 30 Mart seçimlerinin başarısı sadece İl Yönetiminin değil. Sayın Başbakanın, Ancak İl Başkanını milletvekillerimizin çoğu seviyor. Arkasında duruyorlar. Seçime bir yıl kalmış. Bu süreçte kimse buna cesaret edemez, etmek de istemez” dedi..

Bir Bilen;

“Partiyi kendi emelleri doğrultusunda yönlendirmek isteyenlere pirim verilmeyecektir..Kimse kusura bakmasın. Kendisini Kaf dağında sananlar, bunun bedelini ağır ödeyecekler. Başbakanımız ve teşkilat başkanları bu kişileri iyi biliyor. Başbakan sabırlıdır. Hazmeder ve sildi mi de bitirir.

Bazı siyasiler bayan olmanın pozitif ayrımcılığını taşıyamıyor maalesef. Taşıyacak gibi de görünmüyor. Ama bu kişilerin geleceğinin çok iyi olmayacağı aşikârdır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı sonrası parti teşkilatının yeniden dizayn edileceğini de dile getiren

Bir Bilen:

“Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası kongre süreci başlayacak. Partinin Başına Bülent Arınç yâda Ahmet Davutoğlu Ankara’ da konuşulan isimler. Ancak Abdullah Gül’ ün memleketin bekası için tabanın da istediği, birleştirici bir isim. Herkesin onayladığı bir isim..Bu isimlere göre ilerisi için konuşmalı. Gelecek hiç kimsenin tekelinde değil. Hele kendisini birilerinin yanında göstermek isteyen zavallıların hiç değil” dedi.

Bir Bilen;

Sakarya’da olan biteni, inanın oradan çok burada bizler biliyoruz. Genel Merkez biliyor. Kimsenin şüphesi olmasın. Herkes hak ettiğinin karşılığını alacaktır. Bir de Maalesef Paralel Yapı adıyla, alakası olmayan insanlar fişleniyor.. Yazık oluyor. Ben bu anlamda Uncuoğlu’ nun masum olduğu kanaatindeyim. Ankara da bunun farkında. İsteyen istediği dosyayı göndersin. Kimin paralelci, yâda yandaş olduğu bilinmekte” dedi..

Bir Bilen;

“Hasan Ali Çelik Teşkilat Başkan Yardımcısı. Genel Merkeze hakim birisi.. Uncuoğlu’ nu seviyor ve kendisine inanıyor kanaatindeyim. Teşkilatın son günlerde yaptığı görevden almalarda Çelik’ in de imzası olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla Sakarya teşkilatının alımı ile ilgili bir sıkıntı olduğunda ilk konuşulacak yada danışılacak isim Hasan Ali Çelik tir.. Kendisinin oluru olmadan kimse buradan teşkilatı alamaz, almaz. Kendisi kilit noktadadır. Acilen Sakarya’daki kaosu bitirmelidir. Ya da insanlara bu konuda bilgi vermelidir diye düşünüyorum” dedi.

Evet durum bu..

Hizmet hareketinin içinden çıkmayan, sabah akşam içlerinde olanlar

Maalesef bugün teşkilatçı olmayanların altını oyarak, kendilerine siyasi gelecek ümit etmekte.

Ama İlahi adalet buna müsaade etmeyecektir..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Necdet Başoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi