Siyaset meslek midir?

Hep merak etmişimdir siyaset meslek midir? Gençlik kolları, Belediye Meclisi,İl İlçe Başkanlığı,Belediye Başkanlığı ve nihayetinde Vekillik hatta Bakanlık.Bu merdivenleri çıkarken liyakat sıkalası nedir ? her siyasetçinin vatan millet sakarya,desturu ile yaptığı ; siyasi parti yöneticilerinin kendi doğrusunun peşinden koşarken makam mevki beklentisi hiçmi yoktur ?

E öyle ise siyaset Tarlada buğday olmakmı ? Harmanda darı olmakmı ?

Mesele hizmet ise ; Siyaset için istifa eden kamu görevlileri bulundukları makamlarda hizmet etmiyormu ? Mesele Şehir ve Ülke’ye katkı sağlamak ise Eğitimli her birey Avukat,Mimar,Mühendis,Doktor ..vs fikriyatı ve mesleki çalışması ile uzun çarşıdaki ayakkabıcı,çark caddesinde ki esnaf şehrimize ve ülkemize katkı sağlamıyormu?Ülkemizin saadetine faydalı olmak için illaki siyasetin içinde mi olmak gerek ?

Elbette birileri Eğitimini aldığı mesleki birikimi ile siyasetin içinde olarak ülke politikalarına katkı vererek siyaset yapacak.Liyakatın esas olduğu kişisel ego dan arınmış bireylerin devrin değil dönemin gerekliliğine uygun fikirler ile katkı sağlayacağı siyasetçiler olmalı Elbette ;

Ülkemize şehrimize birşeyler verme yolunun sadece siyasetten geçmediği konusunda çoğunluğumuz hem fikiriz.Halet-i Ruhiye böyle ike santraç oynar gibi siyaset yapmanın ve siyasete meslek gibi sarılmanın mantığı nedir ?

Bu güzel vatanımız ne çektiyse kendini bu ülkenin sahibi sananlardan çekti çok şükür o günler artık geride kaldı.Lakin güce kendini yamamış şahısların kendini siyasetin sahibi sanması bunuda kendine meslek edinmesi yeni bir davranış şekli olarak geliştiğini görüyorum.Bireyler arası Emek liyakat empati ve saygı yaşam prensibimiz olmalı ve bunuda mesleğimizi ifa ederken dikkate almalı ; siyaset yapanlarda bu prensipleri göz ardı etmemelidir.

Seçim dönemlerinde siyaset heveslisi tomurcuk gibi ortaya çıkan dostlar arkadaşlar Öncelikli olarak

Siyasi Emek demeli,Liyakat demeli,donanım demeli,Ben değil biz demeli talip oldukları makamları sahiplenmemeli hizmet olarak yaptıkları mevkiileri meslek olara görmemeli Makam değil dava adamı olmalı.Önümüzdeki süreçte İl İlçe Başkanlığı ve Genel seçimler var Aday olacak herkese muaaffakiyetdiliyorum.

Bizler aynı geminin içindeki mürettabatız o gemiye kaptanda lazım mürettabatta…Kaptan olmaz ise gemi rotasını bulamaz mürettabat olmaz ise gemi yürümez.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Akın Aksakal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi