Bu yazıya başlık bulamadım

Bu yazıya başlık bulamadım

28 Mayıs 2014 Çarşamba ∑ 349

Birkaç gün önce Kent Park’tan geçiyorum.Önüme kirli sakallı bir adam çıktı.“Beni hatırladınız mı?” diye sordu.Bu ara hafıza sorunu çekiyorum biraz.Hatırlamadığımı söyleyince üzüldü.“Yanınıza gelmiştim. Hayatımın nasıl altüst olduğunu anlatmıştım. Bakın ne haldeyim” dedi.50’li yaşlardaki adamı hatırlamaya çalıştım.Olmadı.Yine hatırlayamadığımı söyledim.“Kapı komşumuz, aile dostumuz bir … müdürünün eşimi nasıl ayartarak yuvamızı yıktığını anlatmıştım. Siz bana yol göstermiştiniz”“… müdürü” ip ucu adamı hatırlamamı sağladı.“Bakın perişan haldeyim. Üstümdeki bu kıyafetten başka bir şeyim kalmadı. Beni mahvettiler. Onlar hayatlarını yaşıyorlar” diye anlatmaya başladı.Anlattıkça hatırladım daha önceden bildiğim hayat hikayesini.20 yıl önce evlenmişler.Çocuklarıyla mutlu bir yaşam sürerken bu … müdürü ile tanışmışlar.Ailece görüşmeye başlamışlar.Evlerine gelip giderken … müdürü ile eşi arasında bir ilişki başladığını hissetmiş.Her seferinde eşi inkar etmiş.En sonunda eşi kendisine hakaretler etmeye başlamış.Bir müddet sonra da boşanmışlar.Çocuklar eşiyle kalmış.Kendisi işinden olmuş.Adamın takıntısı gayrı meşru ilişkiye giren eşinin bir siyasi partide önemli bir görevde olması ve de … müdürünün bu ilişkiyi kullanarak bir yerlere gelmesi.Gitmiş konuyu il başkanına anlatmış.“ İki yetişkin insana ben karışmam” anlamındaki sözleri daha kaba bir şekilde dile getirmiş.Müdürü, müdürüne şikayet etmiş.Aynı cevabı oradan da almış.Adam diyor ki;“Bu şehirde iki ahlaksız insan yuvamı yıktı. Onların yaptıkları yanlarına kar kaldı. İkisi de toplumda herkese örnek yerde. Halen de gayri meşru bir ilişki içindeler. Eşimle metres hayatı yaşayan bu müdür yine bu ilişkiyi kullanıp yerinde kalacak. Bunları kollayanlara sorsan hepsi en ahlaklılar. Nasıl bir ahlak anlayışı bu?”

Karar veremedim

Yukarıda özetle hayatını ve duygularını anlattığım adam benden eşini ve ilişkisi olduğunu iddia ettiği … müdürünü deşifre etmemi istedi.Olayı araştırdım.Adamın anlattıkları yüzde yüz doğru.Eksiği var, fazlası yok.Ama böyle bir ilişkiyi, ispatlamam ve haberleştirmem çok zor.Ne yapmam gerektiğine de bir türlü karar veremedim.Sonunda bu şekilde, isim ve kimlik belirtmeden iddiaları özetlemeye çalıştım.Belki girmemem gereken bir konuya girdim ama o adamın yalvarışı günlerdir gözümün önünden gitmiyordu.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sezai Matur - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi