Sakarya bürokrasisi bu yazıyı mutlaka okumalı..!

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un,

Bürokrasi ile olan münasebetlerini yazdım.

Vali Coş, nezaket buyurarak aradı.

Kendine has üslubu ve nezaketli konuşmasıyla; “Yazdığınız yazıdan faydalanacak, gereğini yapacağım” dedikten sonra,

Konuşmasının devamında;

“Bürokrasiyle aramızda sorun olmaz. Göreve başladığım ilk gün de bunu dile getirdim. Asla testiyi kıran ile testiyi dolduranı bir tutmayız. Başarılı olan bürokratı taltif edeceğiz. Aynı maaşı almalarına rağmen herkes, bunun karşılığını vermeyebilir. Her Bürokrat görevinin sorumluluğuna dikkat ederek çalışmalıdır” dedi.

Vali Coş;

“Adana’da yüzlerce kişiyi ödüllendirdik” diyerek devam eden konuşmasında;

“Bürokrata sorgu sual sormazsak, sıkıntı olur. Onlardan ricam daha yüksek tempoda çalışmalarıdır. Yürüyorlarsa, koşmalılar. Takım olarak, ekip olarak koşacağız. İki günü eşit olan ziyandadır Hadisi’ndeki gibi yoğun olmalıyız. Arkadaşlarımızı görmeden taltif etmek olmaz. İşini iyi yapmayana azarlamanın da ötesinde ceza vermek lazım. Ama biz uyarıyoruz. Şartlar ne olursa olsun biz işi disipline götürmüyoruz” dedi..

Vali Coş;“Benim adım hıdır, elimden gelen budur” düsturuyla kimse hareket etmemelidir” dedi..

Devamında ise;

“Herkes hak ettiğini görür. Herkes üstlendiği görevi, elinden geleni yapmak zorundadır. Biz tüm işleri bürokrasiyle birlikte yapacağız” dedi.

Sakarya için önemli olan bir proje ile ilgili de bilgi veren Vali Coş;

“Yani bakıyorsun 2013’de bitmesi gereken iş, 2014 olmuş hala bitmemiş. Burada bürokrasinin hatası var, sorumluluğu var. Biz geldikten sonra olaya el koyduk, iş tıkır tıkır işlemeye başladı. Şimdi herkesin işini iyi yaptığını söylemek doğru olmaz elbette” dedi.

Coş;

“Yeri gelir, bekçiyle, odacıyla da tokalaşarak, hal hatır sormasını biliriz” diyerek sürdürdüğü konuşmasını;

“Yaratılanı severiz Yaratandan ötürü” diyerek sürdürdü..

“Sakarya’nın depremden buyana üzerinde bir rehavet var. Yeterli sürate ulaşamamış” diyerek konuşmasına devam eden,

Vali Coş;

“Araç çok yakıt tüketiyor, buna rağmen hız yapamıyor. Bunu onarmalı, en iyi şekle getirmeliyiz. Bunu da mesleğini bürokrat olarak seçenlerle yapacağız. Vali işini yapanı takdir eder. Etmeyene de üzülür, kızar, yine nasihat ederiz, uyarırız, uymayan için de gereğini yaparız. Kardeşlerimiz işlerine sahip çıksın. Yaptığımız her şeyi Sakarya için yapıyoruz. Bu il için çalışıyoruz. Her iş zamanında bitirilsin istiyoruz. Durduk yerde kimse azarlanmaz, kimseye kızılmaz” dedi..

Vali Coş konuşmasının sonunda da;

“İşini iyi yapmayan, üstünlük kullanmayan, astlarını iyi yönetemeyene müsamaha göstermemiz beklenmesin. Sakarya’nın işleri daha kolay yapılsın. Tüm derdimiz bu. En çok kızdığım konu vatandaşın mağdur edilmesi. Herkes avlusunu temiz tutsun. Çünkü sonuç olarak bu işin ucu bize dayanıyor. Vatandaşı üzen bizi üzmüş olur. Buna sessiz kalmamı beklemesinler benden” dedi.

Vali Coş’a açıklamasından dolayı teşekkür ediyor, daha sonra karşılıklı sohbet etmek üzere vedalaşıyoruz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Necdet Başoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?