Genel Seçimler Öncesi Şehirde Siyaset

Genel seçimler yaklaştıkça şehirde siyaset yeniden hareketlenmeye başladı.

Elbette insan oğlunun fıtratında olan ideal den öte güçlünün yanında olmak isteği ile AKP den kendine yer bulmak için sonu belli ,başı sakin lakin ortası karışık çok adaylı bir yarış olacağı aşikar.

Önce Sayın İl Başkanı Recep UNCUOĞLU Genel seçimleri işaret etti parti içinde kendine rakip olanlarda bir İl Başkanlığı antipatisi başladı,

Yerel seçimlerde çalışmadı,Hamaset yaptı!,Hastaydı!kasten yaptı!İl Başkanı kesin değişecek ! derken ;Sevgili İl Başkanı hala görevde.

Ardından Baro Başkanı Sayın Recep HACIEYÜPOĞLU aday adayı olacağının sinyalini verdi Sayın Aziz DURAN'ın Belediye Başkanlığı döneminde adı AKP il Başkanlığı için dillendirilse de Sakaryaspor Başkanlığı ile ödüllendirilip daha sonra Büyükşehir Belediye Başkan danışmanı oldu daha sonrada Baro Başkanı sıfatı ile görev yapıyor. Vitrin'de olmamaya özen göstererek göz önünden de kaybolmamaya gayret ediyor.

Zaman daraldıkça AKP de bu isimler çoğalacak hem sahaya inmek isteyenler isimlerini zikrettirmek,Hem oyundan çıkmak isteyenler son dakika golü ile tarihe geçmek isteyecektir.

Kendine Partide yer bulamamış ,umudunu kesmiş ama hayallerini bitirmemiş AKP çatısı altında yıllardır siyaset yapmaya çalışmış çakma siyasetçiler ise sosyal ağlardan sallamaya devam edip fark edilmeyi bekleyecektir.

CHP kişisel ikbal kavgası ise ayrı bir tartışma konusu benim Yüksek Lisans öğrencisi sevgili kardeşlerime bunu tez konusu yapmaları tavsiyemdir inanın çok malzeme çıkar,On yıllar sonra İl'den Millet vekili çıkıyor daha ilk düzlükte il başkanı ile Millet vekili bir sonraki seçimlerin hesabı ile PM seçimlerinde kendi ayaklarına sıkıyorlar.Söz konusu ihtiras olunca da hasetin olduğu yerde bereket olmaz misali Yerel seçimlerde çoğu İlçede Muhtar kadar oy alamıyorlar.Bunu Sorgulamak bir tarafa İl Başkanı hala görevde ,Büyükşehir adayı CHP olağan üstü kongresinde kendine yer bulmak tekrar söz sahibi olmak adına Millet vekili ile ayrı listelerde kendine yeni bir ikbal arayışında,Kongre delegelerinin her biri ayrı bir istasyonda.

Netice olarak CHP si Genel seçimlerde ülkedeki alternatifsiz muhalefet sebebi ile aday bulmakta zorluk çekmeyecektir.Ancak mevcut Vekilini dahi tekrar Meclise gönderip Gönderemeyeceği'ni hep birlikte göreceğiz.

MHP partisinin Yerel seçimlerden sonraki varlığından herkes gibi bende bi haberim.Parti içinde Yerel seçimlerden sonra kişisel görüş ayrılıklarının oluşması kadar doğal birşey olamaz.Ancak MHP ne ülkenin muhalefete en çok ihtiyaç duyduğu zamanda bu kadar pasif kalması açıklanabilir gibi değil.Hendek te Yerel seçimlerde yakaladıkları ivmeyi aynı sinerji ile tüm şehir de siyaset yapmak yerine seçim arifesinde Siyaset yapma tercihi MHP ne bir şey kazandırmaz çok şey kaybettirir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Akın Aksakal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi