"Taş atana Granit atarım"

Bu sözler Hendek Belediye Başkanı' nın bir andaTürkiye gündemine oturmasına neden olmuştu."Hendek'te tek bir paralelci bile barınamayacak.Burada kalmaları, yaşamaları ve ticaret yapmaları mümkün değil.Biz sözümüzün eriyiz ve gereğini yaparız.İlk olarak kendimize ve belediyelere ait olan yurtları boşalttırdık"Bende kendisi ile ilgili köşe yazısı yazarak, Keşke olmasaydı.Söylenmeseydi dedim.Belediye Başkanı Ali İnci Aradı ve konuştuk..Yoğun olduğu için geç aradığını söyledi.Başkan İnci;"17-25 Aralık süreci öncesi cemaat ileri gelenleriyle bir araya geldik. Hendek' de ciddi bir potansiyel olduğunu biliyorum. Aşağı yukarı 7500 Öerenci var. 17 Yıldır Hendek' de bulunan iki dairemi öğrencilere verdim hiç de kira almıyorum. İnci Grup olarak 60 Öğrenciye 250 'şer Tl olmak üzere aylıkburs verdik. Ama birşey olmamış gibi, kahvaltıda bir araya geldiğimiz yöneticiler bana hemen;"Ayakkabı kutusu, Tırlarla gidenlere bak" diyerek sözlü sataşmada bulundular. Mart seçimleri geldiğinde Ablalar, Ağabeyler ellerinde çıkarmış oldukları gazeler ile bizim aleyhimize yoğun şekilde çalıştılar" dedi..Belediye Başkanı İnci konuşmasına devam ediyor;"Başkanlarını davet ettim. Bana " 4 bin civarında oylarımız var. Size 4 oy dahi vermeyiz" dediler. Peki, Adapazar'ındaki falanca yurtların beton ihtiyacını İnci Grup olarak biz Allah rızası için karşıladık. Her istediğinizi verdik. neden böyle bir yola başvuruyorsunuz? dedim. Oralı olmadılar" dedi.." Bana taşla vurursanız ben de granit ile vururum. Odunla vurursanız Demirle Vururum" dediğini dile getiren Belediye Başkan İnci daha sonra;"Seçime on gün kala Hendek' te 150 öğrenciyi yurtların dışına bıraktılar. Beni Türkiye' nin çeşitli yerlerinden aradılar. "Çocuklarımız dışarda kaldı. Lütfen yardımcı ol" diye. Ben seçim çalışması mı yapayım, çocuklarla mı uğraşayım. Ama hemen tüm eşi dostu, aradım gereğini yaptım ve çocuklarımızı çeşitliyerlere yerleştirdim. Kimse açıkta kalmadı" dedi..Başkan İnci;"Derhal iki dairemi geri aldım. 60 Öğrenciye burs işlemini iptal ettim. Belediye sosyal tesislerinden bedava yararlanmalarını engelledim. Hendek de bulunan bazı STK temsilcilerinden ayrılanlar oldu" dedi..İnci Başbakan için de;"Biz inandığımız için Başbakanımızın yanında olduk.Beni Büyükşehir'e aday yapmadı. Milletvekili yapmadı. Varsın yapmasın. Biz daha Ak Parti yok iken, Başbakan mağdur olduğu, dönemlerden beri yanındayız. Çıkar peşinde olsak ne işimiz var burda? Bakın hastanelerde düne kadar ölüsünü senet vererek morgdan çıkaranlar vardı. Bugün hastanede rehin kalan var mı? Yok.." dedi..İskan meselesi olan yurtlarla ilgili olarak Hendek Belediye Başkanı Ali İnci;"Tepecik Yurdu' nun iskanı yoktu. İdare ediliyordu. Ümran Yurdu'n da iskan yok idi. Ancak daha sonra benim olmadığım bir sırada iskanı almışlar. Benim bundan haberim sonra oldu. (Bu ruhsatı veren dört belediye personeline soruşturma açıldı) Sevgi Yurdu ve Cenigiz Taştan Belediyeye ait yerlerdi.Üç ay kirayı alamadığımız için de buradan çıkmalarını istedik"dedi..

Ali İnci Cemaat tarafından bazı kimselerin;"Başkan gel konuşalım. Anlaşalım. Böyle olmaz" demeleri üzerine de;"Bende evlat acısı, sizde de kuyruk acısı olduğu müddetçe bir daha bir araya gelemeyiz" dediğini dile getirdi..İnci ayrıca;"Bana Twitter ve Facebook üzerinde saldırıda bulunan kişilerle de yargıda hesaplaşacağız" dedi..Durum bu kıymetli okurlarAli İnci' de kendine göre doğrularını anlattı.Biz de dilimiz döndüğünce, yazabildiğimiz kadarıyla sizlerle paylaşıyoruz.Takdir kamuoyununAncak yine söylüyorum.Kötülükten kimse kazançlı çıkmadı.Çıkmayacak da..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Necdet Başoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi