Adana Vali Coş' a ağlıyor

SASİAD Başkanı Aydın Bahar

Misafirimdi..

Merak ettim Adana ve Mersin temaslarını anlatmasını istedim

Maşallah o kadar dolu dolu anlatıyor ki, anlattıkça

“Bir de şu vardı, Şöyleydiler.. Şöyle ilgilendiler, Şunu yaptılar” gibi sürekli imrendirici konuşması ilgimi daha da artırmıştı.

Bahar:

Adana ‘ da da Mersin de de alt yapı ve üst yapı problemi olmadığını.

Söyleyerek;

“Her iki şehir mega kent olmuş adeta.. Birbirleriyle istişare yapmadan karar almıyorlar. Çok büyük bir havaalanı yapılıyor Çukurova’ da iki şehir arasında. Tüm STK ve İş dünyası iç içe..İki ilin STK ’larının da tek hedefi ilin kalkınması, ekonomik güç dengesini elde tutmak” dedi.

SASİAD Başkanı Bahar, “Adana Büyükşehir belediyesi’ nin MHP’ li, en büyük ilçesi olan Seyhan CHP’ li diğer ilçelerin çoğunluğu ise AKP’ li “ diyerek devam eden konuşmasında;“Biz oradayken, tümü birlikte bir yerel gazeteye poz vermişler ve Gazetenin Manşeti manidar idi ‘ Adana Budur ‘ diye.. Gerçekten çok hoş ve imrendirici geldi bize. İki baraj gölü ile 100 Yıllık su ihtiyacını çözmüşler” dedi.

Adana ya da Mersin ‘ in menfaati olduğunda

Tüm STK (Sivil Toplum Kuruluşları) birlikte hareket ettiğine vurgu yapan

Başkan Bahar:

“Adana’ nın kalkınmasında STK ‘ların önemi büyük. Birlikte hareket ettiklerinde de, şehrin istediği her şey elde edilmiş oluyor.”dedi..

Bahar Vali Coş’ u ziyaret ettiğinde de Adana ve Mersin İş dünyasının Başkanları yanında olduğu halde.

Vali Coş’ a duyulan sevgiye tanık olduğunu dile getirerek;

“Adana SİAD Başkanı Süleyman Sönmez “Biz dostumuzu Ağabeyimizi kaybediyoruz. Çok üzgünüz” diyerek gözlerinin buğulandığına şahit olduk.”

Vali Coş bizi çok sıcak karşıladı. Kendisine Sakarya hakkında bilgiler verdik.

“Edinmiş olduğumuz izlenimlerde

Vali Hüseyin Coş ikili ilişkilere önem veren, insan sevgisiyle dolu bir kişiliğe sahip” dedi.

Bahar Vali Coş’ u anlatmaya devam ediyor.

“İkili ilişkileri iyi olan, dost canlısı Vali Coş. Adana’ da herkesimle sık sık bir araya gelerek sohbet ederek ikili ilişkilere önem veren bir yapıya sahip. Vali Coş STK’ lara da büyük önem veriyor. Ayda iki kez “Sevgi ve Özlem” adıyla, tüm STK ları bir araya getirerek şehrin sorunlarını, kendi sorunlarını konuşarak, bunlara çözüm aranması ve istişare yapılmasını sağlıyor “ dedi..

SASİAD Başkanı Aydın Bahar konuşmasının sonunda ise;“Adana Coş’ a ağlıyor gerçekten bunu gördük yaşadık. Ama Sakarya’ da çok iyi bir valiye kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşayacak. Bence önyargıyı bir yana bırakarak, Vali Coş’ u kucaklamalı. Tecrübesi, birikimi ve ikili ilişkileri sayesinde Sakarya’ nın lokomotifi olacağına inancımız tamdır” dedi..

Yazımızı sonlandırırken, Vali Coş’ un

Sakarya için bir kazanım olacağını ümit ediyoruz.

Güzel bir söz:

Okşayan

Elin kıymetini

Bilmeyenler,

Tekmeleyen ayağı

Öperler.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Necdet Başoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi