Kobani ve Haydutlar

Kaç günden beri, IŞİD’in Kobani’ye taarruzunu bahane ederek, cani şebeke ve yandaşı bazı siyasi oluşumlar, ülkemizi, kendi ve bizim şehirlerimizi yangın yerine çevirdiler.

Irkçı, faşist,İslamve insanlıktan nasipsiz cani şebeke mensuplarının oluşturduğu ağır bilançoya bakınız: 3OO ‘e yakın kamu binası, 400’e yakın özel,200’e yakın resmi araç ve 30’un üstünde talebe yurdu yakıyor, 20’nin üzerinde insanımızı katlediyor, can ve mallarını koruma çabasındaki 200’e yakın polisimizi yaralıyorlar. Sadece D.bakır şehrimizde 10 kişinin can vermesine, 124 binanın saldırıya uğramasına, 34 okul, 17 özel, 20 resmi araç, 5 parti binası ve 36 mobese kamerasının tahrip edilmesine sebep oluyorlar.En son aldığımız habere göre de; Bingöl emniyet müdürümüze suikast düzenliyor, yaralıyor, yardımcısını ve bir komiserimizişehit ediyorlar.

Bahane ne? IŞİD’in Kobani’ye yönelik hücumu.

Biregafiller, bire emperyalist ve Siyonist maşalar…. IŞİD sadece Kobani’ye mi saldırdı?Bu güne kadar saldırdıkları ve ele geçirdikleri şehirler şehir, öldürdükleri insanlar insan değil miydi? Arap ve Türkmen kardeşlerimiz cayır cayır öldürülürken, İzrail Gazze’yi yakıp yıkarken, ABD Irak’ta milyonları öldürürken, en vahşi ve alçak taciz ve tecavüzleri yaparken, D.Türkistan’da Çin soykırımı uygulanırken, Karabağ’da Ermeni mezalimi sürerken, Suriye’de yüzbinler öldürülürken nerede idiniz? Onlar insan değimliydi? Oraların Kobani kadar değeri yok muydu? Kobani’de ki kardeşlerimiz insan da, onlar insan değil miydi?

IŞİDD.bakır, Adana, Batman, Van, İstanbul ya da Mardin’de mi? IŞİDKobani’de, siz ise bizi vuruyor, kendi insanınızı, bizim kardeşlerimizi, kendi ve bizim şehirlerimizi yakıp yıkıyorsunuz! Kendi malınıza, malımıza zarar veriyor, kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz.

Bu ne akıl tutulması, bu ne vahşi bir tabiattır ki; Kobani’de olanları, başkalarının yaptıklarını, kendi ülkenizden soruyor, faturayı kendi halkınıza, bize çıkarıyorsunuz!

Gidiyor, Patnos ilçemizde 50 tirilyona inşa edilmiş, Patnos’umuzdan büyük belediye binasını, size hizmet için yapılmış, sizin hizmet binanızı yakıyorsunuz.

Sizin, hepimizin kamu binalarını, resmi ve özel araçlarınıyakarak, marketleri yağmalayarak, insanları öldürerek, korkutarak, tehdit ve taciz ederek, uzaktan kumandalı IŞİD’i püskürteceğinizi mi sanıyorsunuz?

Ya hu, Kobani orada, IŞİD orada. Buralarda ne arıyorsunuz?

Kobani’yi D.bakırlı, Batmanlı, Vanlı, Adanalı, Mardinli, İstanbullu, Erzurumlu kardeşlerimiz mi kuşattı? Onlar mı muhasara altına aldı? Biz mi, Türkiye mi saldırdı Kobani’ye? Kavga etme, yakma , yıkma, öldürme aşkınız varsa Kobani orada, IŞİD orada!!! Düşmanı yanlış yerde arıyor, yanlış yere ateş ediyorsunuz. Kendi kardeşinizi vuruyor, kendi mallarınızı, kendi kaynaklarınızı, bizim ,hepimizin canını yakıyorsunuz! Kobani de kedi, kendi kardeşlerinize aslan kesiliyorsunuz!

Şu emperyalist ve Siyonist ABD’nin yan organı NATO’ya bakınız! ‘’Türkiye’yiIŞİD’e karşı korumaya hazırız’’ diyor. Namussuzluğa, hedef saptırmaya, karatma ve örtmeye bakın! Ulan IŞİD bize henüz tek kurşun atmamış. Cani şebekesi ise yakıp yıkıyor. NATOise; Anadolu şehirlerini yakıp yıkan IŞİD imiş gibi, onları hedef gösteriyor, cani şebekesiniise hiç görmüyor, yıllardır görmüyor, her türlü desteği verende ABD ve Batı. Bizi IŞİD yangınına, ateşine çekmeye çalışıyor!‘’Sizi korumaya hazırız’’ havucu, yalanı, karartması, dezenformasyonu ile ‘’tavşana kaç, tazıya tut’’ diyor! ABD; cani şebekesince ülke yangın yerine çevrilmişken, ‘’ IŞİDTürkiye’ye direk tehdit’’ beyanatını veriyor. Kendi palazlandırdığı hedefi gösteriyor, ‘’ karadan gir,IŞİD’ e vur, yoksa cani şebekesinin kakışmasını sürdürürüm’’ demeye getiriyor, üstü kapalı tehdit ediyor.Cani şebekesi yakıp yıkarken, tehdit değil de, IŞİD tehdit!!! İngiltere’de, tarihi fitneci tavrıyla; ‘’ Türkiye’nin IŞİD’e karşı askeri harekata katılması’’ talebini, esasen tehdidini savuruyor. Yani ‘’ateşe bir an önce gir’’ diyor. İngiltere’ye; İzrail Gazze’yi kana bularken, Suriye’de yüzbinler ,Irak’ta milyonlar ölürken, D.Türkistan, Karabağ, Arakan, Çeçenistan, Libya da kan gövdeyi götürürken, aynı duyarlılıkta neden değildin diye sorulmuyor!!! Bir nevi tehdit ediyor. ‘’Harekata katıl, yoksa olaylarıdevamettiririm’’ demeye getiriyor.İngiliz Reuters ve ABD’nin CNN’si bin parçalı haritalar yayınlıyor!!!BatıIŞİDüzerinden her türlü kara pıropagandayı yapıyor.Müslümanları IŞİD ile kırdırıyor, ‘’kafa,kol kesme ‘’haberleri ile Müslümanları ve İslam’ı kötü gösteriyor.Bir taş ile beş-on kuş vuruyor, vurmaya devam ediyor.

Cani şebekesi olayları azdırarak, meseleyi çözüm sürecine getiriyor.Olay çıkararak şantaj yapıyor, tavize zorluyor, masada elini güçlendirmeye, pazarlık şansı ve gücünü artırmaya çalışıyor!Bunca tavize, yasa dışı taleplerinin karşılanmasına ve iyi niyete rağmen!

Çok şımartıldıkları, birçok hukuksuzluklarına göz yumulduğu, görmezden gelindiği ortada.Anadolu’muzun o tarafında yaşayan kardeşlerimizi, bunların temsil etmesi, bunların muhatap alınması, benim oradaki kardeşlerim adına bunlarla görüşülmesi en büyük talihsizlik. Kurt, kuzuyu temsil ediyor.Hain, masuma vekil oluyor.

Oradaki bu olaylara karışmayan sessiz ve sindirilmiş çoğunluk, kadimden beri kardeşimiz ve kardeşliğin her hakkını fazlasıyla hak ediyor.Ama cani şebekesi,bazı siyasi yandaşları, bölücü, ayrılıkçı ve maşa olanlar ise hiçbir şeyi hak etmiyor.Onlar için, kesilen tırnağa bile yazık.

Sonuç olarak ; çözüm süreci, buna dayalı iç ve dış politika,Suriye politikası mutlaka gözden geçirilmeli.Rusya, Çin ve İran’a rağmen olmuyor.Bak Rusya; ‘’Tampon bölge için Güvenlik Konseyi kararı şart’’ diyor. Teskereye rağmen, benim ülkeme yönelik bir saldırı olmadıkça asla ve kata sınır ötesine tek bir adım atılmamalı. ABD, NATO ve Batı’nın oyun ve taleplerine asla gelinmemeli, bu ateşe asla girmemeliyiz. İnsani her türlü yardım ise, zaten yapılıyor, yapılmaya devam edilmelidir. Öncelikli savunacağımız yer bizim ülkemiz, öncelikli tehdit ise, dış destekli cani şebekesidir.Bu yönde var olan irade devam ettirilmelidir.

En önemlisi de içerde birlik ve beraberliğimiz artırılmalı, muhalefet partilerimizi de yanımıza alacakmutedil bir dilkullanılmalı, cani şebekesine karşı 76 milyonun tek saf olması sağlanmalıdır. BOP işliyor, İslam alemi yanıyor ve yangına henüz dahil edilememiş iki ülke olanİran ve Türkiye’nin de büyük ateşe girmesi ve parçalanması için azami gayret sarfediliyor!!! Particiliği, cemaatçiliği, aşiret ve akrabacılığı, mezhep ve meşrepçiliği bırak, emperyalist ve Siyonist oyuna bak!!!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Osman Karagüzel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi