Gazze ve Katliam Yine Unutuldu, Gündemden Düştü, Düşürüldü...!

Yaklaşık son 50 yılını hatırlarım,

Filistin’in, Gazze’nin.

Hep aynı olur, aynı şeyler yaşanır orada.

Azgın kuduz köpek izrail siyonistleri; sudan bahaneler, yalanlar, sahte gerekçeler, pırovakasyonlar üretir, kendini haklı gösterebilecek senaryolar hazırlar ve saldırır.

Vurur, kırar, döker.

Çoluk çocuk demeden öldürür, katleder.

Camileri, okulları, evleri, apartmanları, BM’e ait yerleri bile vurur, yerle bir eder.

Doktorları, BM görevlilerini, gazetecileri bile öldürür, yok eder.

Ayakta duran ne varsa, yere indirir. Dik duran hiçbir şeye tahammül etmez, yere yatırır!

Taş üstünde taş, beden üstünde baş bırakmaz.

Binlerce ölü, binlerce yaralı,

Ve geriye bir enkaz yığını, hafriyat ve çöp dağları bırakır.

Gazze’den feryatlar, acı çığlıklar arşa yükselir.

Kan, ceset, kol ve bacak; inşaat enkazı, beton kırıkları ile birbirine karışır.

Bütün bunlar ülkemizde ve dünya da film gibi izlenir, seyredilir.

Çok cılız da olsa ahlar, vahlar çekilir,

Birkaç zayıf tepki, kuru gürültü, yalandan kükreme, sahte pehlivanlık, tribünlere kabadayılıklar yapılır. Şehitler üzerinden siyaset bile yapılır, siyasi rant bile devşirilir!

Hem de ve ne yazık ki en yavan ses bizden, İslam ülkelerinden çıkar.

Çıkanlar da izrail’de ki bir avuç vicdan sahibi antisiyonist kadar, ya da biraz fazlası olur.

Gazze’nin esas katili, azmettiricisi, izrail’in hamisi ABD’de, haçlı zihniyetli İslam ve Müslüman düşmanı Batı’nın tümünde bile, vicdan sahibi duyarlı insan, tepki koyan, harekete geçen, ses çıkaran insan sayısı bizden çok olur.

Daha kalabalık mitingler, pırotestolar yapılır.

En azı, en cılızı biz de, Türkiye de olur. İran da, Lübnan da, Ürdün de, Pakistan da, savaş yorgunu Afganistan’da ve daha bir çok yerde bile bizden kalabalık nümayişler yapılır.

Ama en kalabalık biz de, en çok tepki biz de imiş gibi gösterilir!!!

Şimdi de, yine, gene aynı oldu.

Aynı şeyler bir daha yaşandı, tekrarlandı.

Ve yine Gazze unutuldu, gündemden düştü.

Cılız sesler, tepkiler bile yok.

Binlerce insan katledildi, binlercesi yaralı ve sakat bırakıldı. Yaralılardan ölümler de devam ediyor. Ölü sayısı artıyor, kabarıyor.

Gazze enkaz yığını, çöp ve hafriyat dağı olmuş,

İzrail kenara çekilmiş, hiçbir şey yapmamış, yapılmamış gibi duruyor.

Enkazı da bize, Müslümanlara kaldırtıyor.

‘’Yaralıları dışarı çıkarabilirsin, izin verdiğim kadar tedavi edebilirsin,’’

‘’Hademeliği, temizlikçiliği, hemşireliği, hasta bakıcılığı,oradaki açları doyurmayı, tamiri ve pansumanı sen yap, yapabilirsin’’ diyor. Onu bile izne tabi tutuyor, izin verdiği kadar yaptırıyor ve bir merhamet, iyilik ve meziyet olarak sunuyor. İyilik sahibi,insani ve barışçıl oluyor.

ATEŞKESE RAĞMEN ÖLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR, 4000 DÖNÜM FİLİSTİN ARAZİSİNİ DAHA İLHAK EDİYOR, YAHUDİ YERLEŞİMCİLERİNE AÇIYOR. Göstermelik, numara tepkisi bile ABD'den geliyor.Başka numara ses ve tepki bile yok.

Hatta, Gazzeli mücahitlerin galibiyeti, zaferi bile konuşuluyor, konuşturuluyor!!!

Bir izrail kuduz askerinin ölümü, bin Gazzeli’ye eşitleniyor ve muzafferiyet olarak sunuluyor.Bine bir üstünlük kabul ediliyor, sayılıyor, saydırılıyor!!!

Daha da vahimi, Gazzeli’nin elindeki, izrail’e nazaran mantar tabancası hükmünde ki birkaç küçük silah konuşuluyor, konuşturuluyor!

‘’İran verdi, Hizbullah verdi, nasıl verdi, nasıl verir’’ denilerek, tartışılarak,

İzrail soykırımı, katliamı, barbarlık ve caniliği örtülüyor, örttürülüyor!

Siyonistlerin yaptığı en an alçak vahşilikler, bebeklerin, anaların, çocukların feryatları, çığlıkları ve cesetleri değil,

Gebertilen kandırılmış zavallı Siyonist bir asker, İran’ın ve Hizbullah’ın verdiği birkaç kıçı kırık silah, yıllarca yer altında çalışıp, nefes alabilmek için yaptıkları tüneller konuşuluyor, konuşturuluyor!

Tüm tüneller imha edildiği halde, 6 ay içinde açılabilecek, açılması muhtemel yenileri dillendiriliyor.

Sözde barış , esasta; ‘’ yaktım, yıktım, katlettim, haline razı ol’’ antlaşması bile Sisi önderliğinde yapılıyor, yaptırılıyor.Bu zelil durumdan bile, istediklerine antlaşma yaptırıyor, varsa bir rezil pay, istediğine verdiriliyor.

Ve partilerimizin, derneklerimizin, sendikalarımızın, gazetelerimizin, yazarlarımızın gündeminden çıkarıldı, çıkarılıyor.

Hiçbir şey olmamış, bir şey yokmuş, her şey bitmiş, ‘’tamam’’ gibi davranılıyor.

Ta ki, yeni bir saldırıya, katliama, soykırıma kadar beklenecek, bekleniyor.

İzrail’in her yaptığı yanına kar kaldığı gibi, bu da kalıyor. Yaptıklarının hesabı sorulmuyor, peşinden gidilmiyor, her imkan ve ihtimal kullanılarak rahatsız edilmiyor.

En azından yaptığı pislikler gündemde tutulabilir, ama tutulmuyor. Hadi hükümetlerin eli kolu bağlı diyelim, sivil toplum cemiyetlerine, basına, yazarlara, muhalefet partilerine ne oluyor?Onlar neden devamlı gündemde tutmuyor?

Ama izrail; 50 sene de ayağa kalkamayacak bir Filistin, bir Gazze bırakıyor.

Hamallığını, temizliğini, hademeliğini de, müsaade ettiği kadar bize, Müslümanlara yaptırarak!

Onunla bize teselli veriyor, verdirtiyor! Üç beş yaralıyı hastahanelerimize taşıyarak, ‘’bir şeyler yapmışız’’ tesellisi ile avutuluyor, susturuluyoruz. Onunla da, soykırım örtülüyor, gözden kaçırılıyor.

Evet Gazze gündemden düştü ya da düşmek üzere. Siliniyor, unutuluyor.

İzrail bir şey yapmadı canım, seyrettiklerimiz film idi, sinema idi! Film bitti, sinema bitti! Rüya idi, kabus idi, bitti!

Gazze galip, biz galip! Endişelenmeyin, izrail mağlup! ( Uhrevi ve’’ MUTLAK GALİBİYET’’ olarak elbette Gazzeli galip)

Müthiş bir dezenformasyon ( bilgi çarpıtma, bilgiyi tahrif etme, yanlış bilgilendirme, yanlış haber) var. Karartma, kapatma, örtme, kamufle etme var. Dün de öyle bu gün de.

Mısır ve Suriye ise çoktan unutuldu. D.Türkistan, Karabağ, Afganistan, Irak, Çeçenistan, Arakan, Bangladeş-A.K.Molla, Libya, tüm Afrika zaten hiç gündemimizde olmadı. Ya da çok çok az!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Osman Karagüzel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler NetGaste editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı NetGaste değil haberi geçen ajanstır.Anket Hafif raylı sistemin güzergâhı sizce neresi olmalı?