Acı ve düşündüren Haberler

Aşağıdaki haberleri dikkatlice okuyup, üzerinde çok düşünmemiz gerekir.

Çok çok acı ama sürpriz olmayan, yıllardır görüp yaşadıklarımızın devamı olan bu haberler; bizi yeniden düşünmeye, muhasebe yapmaya, iç ve dış politikamızı yeniden gözden geçirmeye ve değerlendirmeye sevk etmeli değil mi?

Şimdi o haberlere bakalım, tarafsız ve bağımsız bir gözle değerlendirelim:

*Türkiye ve KKTC’ deki Hıristiyan mülklerinin ABD Dışişleri Bakanlığı’nca takip edilmesini öngören Türkiye aleyhtarı yasa tasarısı, ABD Temsilciler Meclisi’inde kabul edildi. (İçişlerimize ve vatan mülküne resmen müdahale, işgal teşebbüsü ve ABD idarelerinin bize ve Müslümanlara her zaman yaptığı, arkadan vurmalardan biri daha. Kıbrıs Barış Harekatı’nda da 6 filoyu karşımıza çıkarmıştı. )

*Rusya aşırı sağcı Liberal Demokrat Partisi lideri Jirinovski; ‘’Büyük Kürdistan kurulacak. Kürtler bölge de ABD’nin TAŞERONU haline gelecek.’’ Dedi. (Taşeronlara bir yenisi, kavi bir tanesi daha eklenecek. Ne için kurulduğu da belli oldu. Zaten belli değil miydi? )

*Doğu Türkistan’da devlet memuru ve talebelerin Ramazan ayında Oruç tutması, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Çin tarafından yasaklandı. ( Tabi ki, soykırımdan arda kalanlara, kalabilenlere bu zulüm.)

*İzrail savaş uçakları, Suriye ordusuna ait 9 hedefe hava saldırısı düzenledi.

*İzrail savaş uçakları, Gazze’nin güney ve kuzey bölgelerindeki 5 ayrı hedefe saldırıda bulundu.

*İzrail uçakları Gaze’de seyretmekte olan bir aracı vurdu. Araçtaki 2 Filistinli öldü. (İzrail, Filistinli Müslümanlar ile kedinin fare ile oynadığı gibi oynamaya, yemeye ve yutmaya en vahşi bir şekilde devam ediyor. Bizde seyrediyoruz.)

*VE ÜÇ CESET İÇİN İZRAİL, GAZZE’YE ÜÇ KOLDAN BOMBA-ATEŞ YAĞDIRIYOR (Diğerleri yetmedi, KANA DOYMADI. 60 Yıldır doyamadı vampirler!)

*Dışişleri Bakanı Davutoğlu; Irak ve Suriye’nin girift biçimde birbirine bağlanmış durumda olduğunu ve büyük bir KIRİZİN KAPIMIZDA OLDUĞUNU belirtti. ( Bu hale, biz de dahil olarak getirmedik mi? Günaydın sayın bakanımız!!!! )

*Barzani; ‘’Kerkük’ün savunması için peşmerge olmaya ve elime silah almaya hazırım.’’ dedi. (Ne zaman elinizde silah olmadı ki? Kerkük’ e el koyduktan sonra düşündürücü salyalı sözler.)

*Barzani; ‘’Artık kürt halkının geleceğini tayin etme vakti geldi.’’

*İzrail; Kuzey Irak’ta kurulacak bağımsız bir kürt devletini ilk kendilerinin tanıyacağını, bağımsız kürt devletinin kurulmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti. ( Kurulursa bu devletin kime hizmet edeceği, kimi sevindireceği açık ve seçik şimdiden belli. Sürpriz bir beyanat değil, malumun ilanı)

*Peşmerge işgalindeki Kerkük de Türkmen lider susturucu silahla başından vurularak katledildi. Ne Kerkük kaldı, ne de Türkmen liderler. ( Neden Doğu Türkistan ve Kerkük Türkiye Müslümanlarının gündeminde hiç olmaz? )

*Suriye ordusu, IŞİD kontrolündeki Rakka kentini bombaladı. Ölenlerin sayısı 30’a çıktı. ( Sahi, IŞİD kimin dostudur?)

*Fransa’da Yargıtay; 2008 yılında başörtüsü taktığı gerekçesiyle, çalıştığı kıreşten atılan Müslüman Fatma Afif davasında, kıreş sahibini haklı buldu. ( Başka ne beklenebilirdi ki? Batı’nın adaleti bir kez daha belli oldu.)

*ABD Dışişleri bakanı, Mısır’a Apaçi helikopterlerini yakında teslim edeceklerini açıkladı. (Kendi dinleri demokrasiyi Mısır da yediler ve darbecilerle destek sürüyor.)

*Barcelona’da boğa güreşlerinin yasaklanmasının ardından, atıl duruma düşen ve Katarlı Emir’in 2 milyar 200 milyon Avroya yaptırmaya hazır olduğu eski arenayı Camiye çevirme pırojesi, İspanyolların tepkisini çekti. (Beklenen ezeli ve ebedi durumları. )

*MHP’li vekiller, maaşlarını Türkmenler’ e bağışladı. (Dışında olanlarca da takdir edilmesi gereken bir hareket )

*Kandil bölgesine sızma yapmak isteyen İran askerleri ile pkk’li teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1 İran askeri hayatını yitirdi !

*İran’ın dini lideri Hamaney; ABD’nin Irak’a her türlü müdahalesine şiddetle karşı çıktıklarını söyledi.

*İzrail başbakanı NETANYAHU, ABD’nin Irak’ta ki IŞİD hedeflerine yönelik olası bombardıman operasyonu hakkında, ABD başkanı Obama’ya dikkat çekici bir tavsiyede bulundu:

‘’BİR TARAFTA ŞİİLER, DİĞER TARAFTA RADİKAL SÜNNİLER VAR, İKİSİ SAVAŞIYORLAR, BUNLARIN İKİSİ DE ABD DÜŞMANI, DÜŞMANLARIN SAVAŞIYORKEN, BİRİNDEN BİRİNE DESTEK VERME, İKİSİNİ DE ZAYIFLAT. ( ‘’Bırak yesinler birbirini, ikisi de bize düşman’’ diyor. Bizim bakışımızla, onların bakışını bir gözden geçirelim!!!)

Halihazır durum bu ve bu kadar vahim iken,bizim, birbirimizi yemeyi bırakıp, umumi bir milli ittihat ve ittifak kurmamızı ve partilerin bir araya gelmesini gerektirmez mi? Çağrı da iktidardan! Biz ise; seçimi dünyanın en büyük ve en önemli meselesi yaptık ve sadece ona kilitlendik. Düşman ise; dörtnala üzerimize gelirken ve topraklarımızı bir bir fethederken!!!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Osman Karagüzel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi