Toplumda itibarımız kalmamıştır

Aydoğan Sezer’ in CHP Bombardımanında ikinci perde

“CHP Genel Başkanları yönetim kurulu sosyal olayları değerlendirmeli ve çözüm bulmalı. CHP merkez partisi oldu” diyerek konuşmasını sürdüren

Aydoğan Sezer;

“Biz varoşun, işçinin, sorumlunun ilacı olan partiydik. Ama şimdi merkezin partisi olduk. İktidar partisi lideri ile ağız dalaşı yaparak bir yere varamazsınız. Gündemi Tayyip Erdoğan belirliyor. Kılıçdaroğlu ise ona cevap vermekle meşgul oluyor. Eskiden rahmetli İsmet Paşa ve Ecevit’ in ne konuşulacağı merakla beklenirdi peki ya şimdi. Toplumda itibarımız kalmadı. Artık CHP’ li Kılıçdaroğlu’ na inanmıyor. Çözümü olmayan önerilerle kendisini gülünç duruma sokuyor” dedi.

“Bu örgüt eğer 2015 seçimlerine bu kadrolarla girerse hezimete uğrar” diyen Sezer konuşmasının devamında;

“CHP önümüzdeki milletvekillik seçiminde beklentisini bulamayacak. Şuraya bakar mısınız? Kaç dönemdir belediye meclis üyemiz yok. G. Doğu’ da, Doğu’ da okuz. Diyarbakır, Bitlis Van bizim ilimiz değil midir? Çözüm sürecine CHP ‘ de katkı sağlamalıydı. Oradaki insanların buna ihtiyacı var. Hepimiz Milliyetçiyiz. Çözüm süreci AKP’ye kaptırılmıştır. Türk-Kürt sorunu acilen çözümlenmeli. Türkiye’nin gelişmesi için bu önemli bir engeldir. Sağdan insan devşirmeyle CHP iktidara gelemez” dedi.

Sosyal demokrat düşünceyi öne çıkarmanın olmazsa olmaz olduğunu dile getiren

Sezer;

“AKP’ yi eleştiriyorlar, ama aynını kendileri yapıyor. MYK 17 kişi. Tümünü Genel Başkan kendisi belirliyor. Parti içi demokrasi olmayan yerde, ülkeye nasıl demokrasi getireceksiniz? Belediye Başkanını, milletvekilini Genel Merkez belirleyecek. Tabanın önemi nerde? Taban ne yapacak peki?” dedi..

Aydoğan Ağabey sıralamaya devam ediyor..

“Engin Özkoç bile Ankara’ dan geri gelmiyor.Neden? Çünkü yeniden aday olması için genel merkez ile arasının iyi olması lazım. Sakarya’ da tabanın onun için ne önemi var? İlk yıl telefonla aradığımızda ulaştığımız Özkoç artık telefona bakmıyor, hatta aramıyor bile. Sakarya’ da da diğer illerde de CHP tabanını önemi yok. Genel Merkez ne derse o. Bu nasıl bir demokrasi anlayışıdır?” dedi.

Sezer;

“CHP örgütü bir an önce özüne ve tabana yönelmelidir. Eğer bu olduğu takdirde partinin yönetimine talibim. Particilik nasıl oluyormuş görsünler ondan sonra. Hiçbir beklentim yok. Babamın, atalarımın kemikleri sızlıyor mezarda. 65 yaşındayım. Hiçbir beklentim yok. Avukatlık yapıyorum. Ama içim olan bitene sızlıyor. Derhal kimsenin tanımadığı, ismini bile hatırlayamadığımız il Başkanı ve yönetimi istifa etmelidir. Başarısızlık vardır. Bunun altında daha fazla ezilmek doğru değildir. Yerel seçimlerde de, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de CHP bitmiştir. Ana Muhalefet partisiydik, sonuncu parti olduk. Bunu kaldıramıyorum. CHP li gereğini yapmalı. CHP’ li önder olmalı. Aydın olmalı” dedi.

Evet Aydoğan Ağabey yıllardır mücadele ettiği, uğruna çok şey kaybettiği partisinin geldiği duruma üzülüyor..

Üç kez ameliyat olmasına rağmen, CHP’ nin geldiği bu durum kendisini yeniden siyaset sahnesine girmeye zorluyor..

Konuşuyor..

Konuştukça konuşuyor.

Çok dolu..

Üzgün..

“Keşke her CHP’ li benim gibi bu sorgulamayı yapabilse” diyor..

“Siyasetçi güç katmak için koltuğa talip olmalı, koltuktan güç almak için değil” diyor..

Yazdım ya..

Aydoğan Ağabey birikimli,

Donanımlı bir siyasetçi..

Haliyle gelinen noktada partisinin varlık gösterememiş olması

İl yönetiminin teslimiyetçi zihniyeti

Onu da bunaltmış anlaşılan.

Güzel bir söz;

“Boş yere canı yanmaz

İnsanın,

Ya bir eksik vardır,

Geleceğe dair,

Ya da bir fazlalık

Geçmişten gelen..!”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Necdet Başoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi