• BIST 103.408
 • Altın 229,936
 • Dolar 5,4731
 • Euro 6,2133
 • Sakarya 7 °C
 • Kocaeli 6 °C

Hrant Dink Vakfı'nın yaptığına bakın!

Osman Karagüzel
 
                        Geçenlerde internette dolaşırken karşıma çıktı.
                  Hrant Dink Vakfı etiketli bir sayfa, sayfanın sol başında ''nefret türleri'' başlığı ve altında açıklaması, yanda ''bizim seçtiklerimiz'' başlığı altında; ''Altın Sözler ( 25 )'' yazımızı kaynak alarak ''Osman Karagüzel' alt başlığı, onun altında da şu açıklama yer alıyor:
                 "Osman Karagüzel köşe yazısında kaynağı belirli belirsiz çeşitli '' altın sözler''e yer veriyor. Bir çoğu İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırısını eleştirmeyi hedefliyor. Anonim olduğunu iddia ettiği ''izrailin yeni adı: YAHUDİ TERÖR ŞEBEKESİ'' sözü israil devleti ile bir dini kimlik olan Yahudilik'i özdeşleştirerek israil hükümetinin sorumluluğunu Yahudi kimliğini paylaşan tüm insanlara yöneltiyor.M.A.Köroğlu'ndan alıntılandığı bir sözde ise '' haşhaşilerin (Gülen cemaatine referansla) inlerine giren, direnen adam'' Başbakan Erdoğan'a, haramilerin ( Yahudi halkları kastederek) inlerine ne zaman gireceği soruluyor,''hayvanlar'' olduklarını söylüyor. Bu iki guruba da ''hayvan'' olmak üzerinden hakaret ediyor ve böylece hayvan olmayı aşağılık bir varoluş biçimi olarak gördüğünü belirtiyor."
                    Kısaca; abartma, çarpıtma, hakaret ve hedef gösterme olarak yorumlayıp,  ''nefret söylemi'' kapsamına alıyor, ''nefret suçu'' işlendiği vurgusunu yapmak istiyor.
                    Şu mantığa ve suizana bakınız ki; 65 yıldan beri işgal üstüne işgal ettikleri, binlerce Filistinli Müslümanı katlettikleri, canları istediğinde sık sık insanlığın en barbar bombardımanlarını yaptıkları, milyonlarca Filistinliyi muhacir ve sürgün ettikleri, Gazze'yi ölüm kampına çevirdikleri,insan kasaplığının en vahşi örneklerini gösterdikleri, tamamen yardım ve insani amaçlı Mavi Marmara gemisindeki 9 insanımızı, uluslaraarası sularda gasp edip şehit ettikleri halde, terörü devlet eliyle yapan ve ''terör çetesi'' olan izrail yöneticilerini ''nefret söylem ve eylemi'' kapsamına almıyor da, yaptıklarını yazıp çizenleri, yahudilik adına işledikleri en kanlı cinayetleri, yahudi siyonizimi adına yıllardır sürdürdükleri insanlık dışı en vahşi saldırıları dile getirenleri nefret kapsamına almaya çalışıyorlar!!!???
                   ''Yahudi terör devleti'' derken; siyonist barbar yahudileri ve bu vahşiliği Filistin de yıllardır sürdürenlerin kastedildiğini çok iyi bildikleri, emperyalist cani siyonizme karşı duran, çok az da olsa var olan ve bir avuç ''insan'' durabilen,kalabilen yahudilerin kastedilmediğini, onları bu katillerden ayrı tutup kucakladığımızı, bunun göstergesi olarak, ülkemizdekilere en ufak bir zarar veya tepki koyulmadığını çok iyi bildikleri halde!! İspanya'dan kapı dışarı edilen Yahudilere kapı açanların, Anadolu da bağrına basanların, benim dedelerim olduğunu, onların da, sağır sultanların da çok iyi bildikleri halde. Dünyanın her tarafından bu vahşi kıyıma vicdan sahipleri tepki koyarken, bizim vatandaşımız olanlar bakınız olayı nereye çekiyor, izrail canilerini değil de, dikkati kimlere çekiyor! Nefretliler, lanetliler üzerinden geçerek başka nefret yerleri arıyor!
                   M.A.Köroğlu'nun '' haramiler'' diyerek, ülkemizdeki hırsız, arsız ve haram yiyenleri kasteddiklerini bildikleri yada bilmezden geldikleri halde. Eski Başbakan, şimdiki Cumhurbaşkanımızın ''inlerine gireceğiz'' söylemini de hayvanlar üzerinden istismar ederek ve dolaylı yönden aynı kapsama alarak. "Yorum" kısmı bırakıp, ama, yazdığımız açıklama yorumlarına da asla yer vermeyerek!
                  Acaba, bu malum nefret istismarcıları, siyonist yahudilerin Filistin de yaptıkları eşkiyalıklara ne diyorlar?
                  Acaba, bu çok bilmiş, bırakınız nefret eylemini, söylemine dahi tahammül edemeyecek kadar  insancıl! olan bu malum çevreler, Ermenistan'ın  Müslüman Türk yurdu Karabağ'ı işgaline, orada işledikleri cinayetlere, binlerce insanı hunharca katletmelerine, derilerini bile yüzecek kadar nefret tabiatlı bu canavar canilere ne diyorlar? 1992 Yılında Hocalı katliamında  Ermeni Doktor Zori Balayan'ın; "Askerlerimiz 13 yaşında bir çocuğu pencereye çivilemişlerdi. Canlı olarak derisini yüzdüm.7 Dk. da kan kaybından öldü. Sevinçten gururlandım. Akşam üç kız çocuğunu daha derisini yüzdüm'' demesine, insan da da hayvan da diyemeyeceğimiz, hiçbir canlı türüne dahil edemeyeceğimiz bu yaratığın yaptıklarına ve bunları ''Ruhumuzun canlanması" adlı kitabında yazmasına  ne diyorlar?
                 Onları da nefret söylemi ve eylemi kapsamına alıyorlar mı?
                 Canlılar aleminde en değerli, en üstün varlık olan  insana göre, hayvanların daha altta, aşağıda olduğunu ifade ederken, hayvanları aşağılamadığımızı anlayamayacak ya da anlamazlıktan gelecek kadar art niyetli olanlara, hayvanlara en büyük değeri veren ve onlara en ufak bir eziyeti bile haram gören bir dinin mensuplarına, ''hayvan olmayı aşağılık bir varoluş biçimi'' olarak gördüğümüzü ifade edecek kadar hinoğlu hinliğe soyunanlara ve belden aşağı vurmaya çalışanlara ne demeli?
                Hem de 1.sınıf vatandaş görüp bağrımıza bastığımız, bizim vatandaşımız olup, Ermenistan da bile yazamadıklarını, yazamayacaklarını bizim içimizde yazarak! Hrant Dink'in vurulmasını tüm Türkiye olarak en ağır bir şekilde kınayarak, telin ederek, ama asla ''hepimiz Ermeniyiz'' demeden, ''hepimiz insanız'' diyerek, telin ettiğimiz halde!
                Sahi bu adamlar ne yapmak istiyor??? Nereye hizmet ediyorlar???
                Onlara ait siteyi ve''Altın Sözler ( 25 )" başlıklı yazımızı da i.netten okuduktan sonra, ne yapmak istediklerini okuyucuya bırakarak!!!
Bu yazı toplam 807 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Net Gaste | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0264) 278 54 50 | Faks : (0264) 278 54 50 | Haber Scripti: CM Bilişim