TTB'nde, çoklu meslek örgütüm çözüm değildir.

Sakarya Tabip odası'nın da yer aldığı, TTB açılamasında: "Türk Hekimleri olarak mücadelemiz 1953 yılında kurulan Türk Tabipleri Birliğinin kurumsal kimliğine karşı değildir " ifadelerine yer verdiler.

KAMUOYUNA

Çözüm Çoklu Odalar Değil Bütün Hekimlerin Adil Temsil Edildiği TTBdir.

Türk Tabipleri Birliği TTB ve Tabip Odalarının çoklu meslek örgütü haline getirilmesi bugün yaşadığımız sorunlara çözüm getirmez Türk Tabipleri Birliğinde vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne karşıt kimliklerin etkin olmasını önlemez.

Türk hekimleri meslek örgütümüzün bugün getirildiği konumdan özellikle TTB Merkez Konseyi MK Başkanlığına getirilen kimlikten büyük rahatsızlık duymuştur.

Bu kişinin ve destekçilerinin geçmiş etkinlikleri TTB kimliğine büyük zarar vermiştir.

Türk Hekimleri olarak mücadelemiz 1953 yılında kurulan Türk Tabipleri Birliğinin kurumsal kimliğine karşı değildir geçmişinde ulusal birlik ve beraberliğimize karşıt tutum almış bir kimliğin ve destekçilerinin TTB MK Başkanlığına ve yönetimine getirilmiş olmasına karşıdır.

Hekim haklarının ve toplum sağlığının savunulabilmesi için zorunlu olan hekimlerin birliğini sağlaması mümkün olmayan bu kişi öncelikle TTB MK Başkanlığından ayrılmalıdır. Çoklu meslek örgütü girişimi ise bu sorunları için bir çözüm olamaz.

Çünkü: - Çoklu meslek örgütü girişimi çok sayıda oda kurulması ve dolayısıyla odaların siyasallaşmasının önünü açacaktır. Bugün yaşadığımız sorunu çözümsüz hale getirecektir.

- Odalar arası rekabet hekim haklarının savunulması açısından hekimlerin zaman ve enerjisini tüketecektir. - Hekimlerin katılımı azalacak hekim hakları savunulamadığı gibi Türkiye Cumhuriyetine kasteden azınlıklara da meydan verilecektir.

Türk hekimleri vatanına milletine ve asırlık geleneklerine bağlıdır. Meslek örgütümüzün adındaki TÜRK kelimesi biz Tıbbiyeliler için övünç kaynağıdır kaldırılması kabul edilemez.

Bu kavramın adımızdan kaldırılması kavramın düşmanlarının işine yarar. Bugün Türk Hekimleri olarak inanıyoruz ki meslek odamızın her zamankinden daha çok tüm hekimlerimizin desteğine ihtiyacı vardır.

Bizler TTBnin bugün içine düşürüldüğü durumdan kurtarılabilmesi için

1. Bütün hekimlerin odalara üyeliğinin ve seçimlere katılımının zorunlu hale getirilmesini

2. Oda ve TTB seçimlerinde hekimlerin katkılarının yer alabilmesi için seçimlerinin nispi temsille yapılmasını öneriyoruz.

Bugün hekim hakları ile birlikte vatanımızın ve milletimizin birliğini savunacak güçlü bir meslek örgütü olabilmesi adına TTBye sahip çıkmak için bütün meslektaşlarımızı Tıbbiyeli Hikmet ruhuyla davranmaya çağırıyoruz. Saygılarımızla

Aksaray TO Amasya TO Çorum TO Denizli TO Erzurum - Kars - Iğdır - Ardahan - Bayburt - Gümüşhane TO Kahramanmaraş TO Karabük TO Karaman TO Kayseri TO Konya TO Kütahya TO Malatya TO Nevşehir TO Niğde TO Ordu TO Rize - Artvin TO Sakarya TO Sinop TO Tokat TO Yozgat TO Ankara TO Hekimiz Biz Grubu Antalya TO Önce Hekim Grubu Balıkesir TO Önce Hekim Grub İstanbul TO Cumhuriyetçi Hekimler Grubu İzmir TO Hekim Güçbirliği Grubu 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği İstanbul Hekim Hakları Derneği iPhoneumdan gönderildi

19 Eki 2020 - 10:39 Sakarya/ Adapazari- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler NetGaste editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı NetGaste değil haberi geçen ajanstır.
Anket Hafif raylı sistemin güzergâhı sizce neresi olmalı?