Sakaryalı hekimlerden örnek olunası hareket!

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH) asistan hekimleri kendilerine verilen ek ödemelerinin önemli kısmını yardımcı personellere bağışladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye ve Dünya'nın Covid-19 salgınıyla mücadele ettiği günlerde bir mutlu haber de Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden( SAÜEAH) geldi.

SAÜEAH bünyesinde çalışan 200'e yakın asistan hekim kendilerine tanınan ek ödenek hakkının önemli bir kısmını, ek ödemeden faydalanamayan hastane personelleriyle paylaşarak kahramanlıklarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Asistan hekimler toplanan miktarın bir kısmını kendi servislerinde görev yapan yardımcı personele dağıtırken, kalan meblağ Dr. Kayhan Özdemir, Dr. Tarık Harmantepe ve Dr. Enes Baş tarafından Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Çakar'a takdim edildi.

Başhekim Çakar, Ramazan Bayram öncesi yapılan bu anlamlı davranış için asistan hekimlere teşekkür ederken, bunun diğer pandemi hastanelerine de örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu.

23 Mayıs 2020 Sakarya/ Adapazari- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?