Fahrettin Abay;Fabrika yapmazsan cezaevi yapmak zorunda kalırsın!

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, düzenlediği yazılı basın açıklamasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Abay, “Kriz Külliye’de hissedilmiyor olabilir ama Türkiye yanıyor. Kapanan fabrika sayısıyla açılan cezaevi sayısı birbiriyle yarışıyor. Temel kuraldır: Fabrika yapmayanlar cezaevi yapmak zorunda kalırlar” dedi.

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay açıklamada bulundu. 

Abay yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

ADALET, CEZAEVLERİNİ BOŞALTMAKLA DEĞİL, SUÇ İKLİMİNİ DÜZELTEREK SAĞLANIR

Türkiye’de bulunan 449 cezaevinin toplam kapasitesinin 211 bin 274 olduğunu hatırlatan Abay, şöyle devam etti: “Cezaevlerinde hükümlü ve tutuklu olarak bulunan insan sayısı ise 253 bin 535. Yani, kapasitesinden 42 bin kişi daha fazla. Bu yüzden birçok yerde mahkûmlar vardiya ile uyuyor.”

TUTUKLU ORANI YÜZDE 34

Adalet Bakanlığı’nın resmi verilerine göre, infaz sürelerinin artması nedeniyle cezaevindeki hükümlü sayısı artarken, tutuklu sayısı azaldığını ve Cezaevlerinde toplam 208 bin 457 hükümlü 55 bin 574 kişi tutuklu bulunduğunu işaret eden Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay,. Tutuklu sayısı, hükümlü sayısının dörtte birine indiğini belirterek partilerinin ceza infaz kurumlarının tablosunu ortaya koyan raporu ile ilgili değerlendirmelerine şu sözlerle devam etti;

“İşte Türkiye’nin acı tablosu budur! Sen iktidar olarak fabrika yapmazsan cezaevi yapmak zorunda kalırsın. İnsanların ceplerini dolduracak bir ekonomik programın yoksa, gönüllerini doyuracak ahlaki kalkınma programın yoksa, zihinlerini dolduracak eğitim programın yoksa daha çok cezaevi yapmaya devam edersiniz” diye konuştu.

22 Mayıs 2020 Sakarya/ Adapazari- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?