İl Başkanı Keleş'ten 19 Mayıs mesajı

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle videolu şekilde mesaj yayımladı.

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş'in mesajı şöyle;

" 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum. Çanakkaleyi geçemeyen yedi düvel vatan hainlerinin Serv Antlaşmasını imzalamalarıyla Anadoluyu işgal etmiş ve her köşesini paylaşmaya başlamışlardır. Bu işgalci güçler Mustafa Kemalleri Fevzi Çakmakları Sütçü İmamları Şahin beyleri Yörük Alileri Nezahat Onbaşıları Kara Fatmaları ve nice Anadolu evlatlarını unutmuşlardır. Ve 101 yıl önce 19 Mayıs 1919 da samsuna ayak basan Mustafa Kemal Paşa Kurtuluş Savaşının yani Kuvâ-yi Milliye ruhunun meşalesini yakmıştır. Kuvâ-yi Milliye ruhu Anadoluyu düşman işgalinden temizleyen ve Kurtuluş Savaşını kazandıran Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını Anadolunun her köşesinde ay yıldızlı bayrağımızın yeniden dalgalanmasını sağlayan ruhtur. Mustafa Kemal Paşa 19 Mayısı gençliğe hediye ederken aynı zamanda gençliğe şöyle seslenmektedir Bir gün istiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin bu vesile ile kurtuluş savaşının meşalesini 19 Mayıs 1919 da yani 101 yıl önce yakan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun."

18 Mayıs 2020 Sakarya- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?